مقالات

کسب درآمد هفته ای پنج میلیون تومن سایت صنعت کویر از اینترنت !

به نظر شما چه جوری میشه یک مجموعه کوچک به درآمدی برسه که برای خیلی ها آرزو هست ، در این مقاله شما داستان مجموعه ای رو می خونید که از صفر بعد از 6 ماه به درآمد هفته ای 5 میلیون رسیده است ! کسب درآمد از اینترنت کار بسیار سختی هست ، اما اگر تو کار خودتون بتونید ایده پردازی کنید می تونید فوق العاده باشید ،

در مهر سال 1395 بود که یکی از دوستانم به من زنگ زدم و گفت دوستش کسب و کاری را راه اندازی کرده است ، که نیاز به کمک دارد ، سایتش را راه اندازی کرده ، یک دفتر کوچک هم در شهر چهاردانگاه به مدت 2 سال اجاره کرده، اما هنوز نتوانسته است فروشی داشته باشد ، به اتفاق این دوستم به مجموعه مورد نظر رفتیم ، کارشون فروش لوازم جک پالت ، استاکر ، لیفتراک ، بالابر جرثقیل کارگاهی و… بود . یک دفتر 40 متری در شهر چهاردانگه که به به مدت 2 سال رهن کرده بود و اتفاقاً  چهار ماه از زمانش می گذشت .

کار کردن با مجموعه های کوچک همیشه دردسر های خاص خودش را دارد ، اما اگر بتوانی مشکل کارشان رو پیدا کنی ، می توانی خیلی راحت کمکشون کنی تا کسب و کارشون رونق بگیره ، در صحبت ها با مدیر مجموعه متوجه شدم که رقیب زیادی دارند و آن هم رقبای بزرگ ، و جالب تر اینکه اکثر رقبا در نزدیکی خودشان هستند ، یکی از رقبا فقط با اختلاف یک مغازه کنارش بود !!! ، تمامی رقبا سایت داشتند و اینها هم برای خودشون سایت راه اندازی کرده بودند  !!! بعد از طراحی سایت  قرار بود طراح سایت با سئو بر روی کلمات مورد نظر سایت رو بالا بیاورد ، که این اتفاق ممکن نشد .

این مطلب برای تو سودمنده حتماْ بخونش‌:
چگونه در اینترنت مغازه باز کنیم ؟

قدم اول : بهینه سازی سایت !

در قدم اول ،سئو  سایت رو بر عهده گرفتیم  ، با توجه به آنالیز هایی که داشتم ، قول 2 ماهه داده بودم که سایت رو بالا بیارم  ، اون هم روی کلماتی مثل جک پالت و استاکر ، بعد از یک ماه و نیم هر دو کلمه در صفحه اصلی گوگل بودند . در حین کار کردن اتفاقات جالبی افتاد ، متوجه شدم کارشون محدودیت های خاص خودش رو داره ، به عنوان مثال   محصولات 90% این شرکت ها یکی بودند ، و جالب تر اینکه محتوا ها را از هم دیگر کپی می کردند ، و هیچ کدام تلاشی برای محتوا نویسی انجام نمی دادند ، و تمام تمرکزشون بر روی بک لینک ها بود .

چگونه صنعت کویر هفته ای پنج میلیون کسب درآمد دارد ؟

قدوم دوم : بهینه سازی صفحه محصولات !

بعد از 2 ماه کار بر روی سایت و اینکه سایت رو به صفحه اول گوگل آوردم و زنگ خورها رو افزایش داده بودم و اتفاقا هفته ای یکی دو تا فروش هم برای مجموعه ایجاد شده بود ، وقت آن بود که کار اصولی و اساسی انجام شود ، آقای بختیاری مدیر مجموعه صنعت کویر ، تنها تفکرش این بود که اگر سایت سئو شود و بالا بیاید دیگه فروشش بی نهایت می شود ، اما حقیقت این نبود ، فکر می کنید چرا ؟ بزارید یک حقیقتی درباره کارشان را به شما بگویم ، آن هم اینکه 90 درصد مشتریان این نوع محصولات از طریق اینترنت به دنبال محصول خود می گردند . پس رقابت سخت و سخت تر شد . … بعد از اینکه آقای بختیاری را به سختی راضی کردیم برای هر محصول فیلم بگیرد آن هم با الگوریتمی که من تعیین کردم ، و برای محصولات هم محتوا اختصاصی نوشتیم ، سایت به کلمات مورد نظر به رتبه اول گوگل آمد . زنگ خور ها از هفته ای 10 تا به روزی 10 عدد رسیده بود ، در قدم اول ما موفقیت بزرگی را دست آورده بودیم ، و توانسته بودیم مجموعه ایکه بیش از 5 ماه تقریبا حالت سکون داشت رو به فروش خوب برسونیم . حالا یک سوال مهم از شما دارم ؟ آیا نمی شد فروش را بیشتر کرد ؟

این مطلب برای تو سودمنده حتماْ بخونش‌:
چگونه بدون افزایش بازدید سایت فروش بیشتری داشته باشیم؟ (ویدیو)
بهینه سازی صفحات محصولات صنعت کویر

قدم سوم : ایده پردازی !

ایده پردازی برای سایت صنعت کویر

در تمامی سایت های رقیب گشتم ، اما چیزی به عنوان آموزش ندیدم ، مثل آموزش تعمیر جک پالت ، آموزش تعمیر استاکر یا آموزش کار با جک پالت ، بزرگترین ضعف چنین مجموعه هایی دقیقا همین مساله بود ، کاری که مطمئنا خیلی ها به دنبالش هستند ، اما چرا این ایده ؟ نگاه کنید در این کار شاید 30 نفر باشند در کل ایران که به صورت حرفه ای به فروش محصولات چک پالت و استاکر و … می پردازند و تقریبی در کل کشور 2000 نفر هستند که دنبال چنین محصولاتی هستند ، پس با وجود این رقابت سنگین نمیشه همیشه روی فروش محصولات حساب باز کرد ، باید به فکر کارهای جانبی بود ، مثل آموزش ، مثل تعمیر …

 

 

 

 

 

قدم چهارم : اجرای ایده و کسب درآمد  بیشتر !

بعد از کلی تلاش تونستیم تو سایت ایده رو پیاده سازی کنیم ، یک صفحه لند پیج  اختصاصی درست کردیم برای آموزش،  یک صفحه لند پیج هم برای برای تعمیرات ، سئو روی این صفحات رو آغاز کردیم از آقای بخیتری خواستم به تمامی مشتریان خودش پیامک ارسال کنه و همه رو به این دو صفحه هدایت کنه ،  در یک بازه زمانی کم زنگ خور ها شروع شد ، و بعد از 2 ماه آقای بختیاری به هفته ای 5 میلیون درآمد رسید فقط از طریق مشاوره دادن و تعمیر ، هیجان انگیز هست مگر نه  !

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

بستن
بستن