آموزش

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟

شما خیلی راحت می‌توانید به وسیله یک وب سایت ، ارائه خدمات یا محصولات خودتان را از کوچه و خیابان ، به محیط وسیع اینترنت منتقل کنید و از طریق این تغییر مکان ، کار خودتان از دنیای واقعی به دنیای مجازی بیاورید و نوع کاربران و حتی تعداد آن‌ها را تغییر دهید و با استفاده از روش های بسیار نو آورانه و ابتکاری ، تعداد مشتریان خودتان را بیشتر کنید . چنین کاری در دنیای واقعی امکان ندارد و درصورت امکان ، هزینه گزافی را به شما تحمیل خواهد کرد . برای این که بتوانید در دنیای مجازی حضور داشته باشید ، احتیاج به یک پل ارتباطی با کاربران خودتان دارید تا بتوانید محصولات و خدمات خودتان را به آن‌ ها ارائه بدهید و این پل ارتباطی ، چیزی نیست جز یک وب سایت !

 

این روزها دیگر ساختن یک وب سایت ، خیلی ساده و راحت شده است و مطمئنا اگر توضیحات ما را دنبال کنید ، متعجب می شوید که به چه سرعتی می توانید یک وب سایت شخصی برای خودتان راه اندازی بکنید . به خاطر وجود نرم‌افزارهای متعدد برای طراحی سایت ، این کار برای افراد متخصص و غیرمتخصص ، خیلی راحت تر شده است . ما در این مقاله به زبانی ساده و قابل فهم ، طریقه طراحی یک وب سایت شخصی را به شما آموزش می‌دهیم :

چگونگی ساخت وب سایت به وسیله سرویس Jimdo

 

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟2

جامدو ، یک سایت است که به راحتی امکان ایجاد یک وب سایت شخصی را برای شما فراهم می‌کند .

گام اول

به صفحه ابتدایی سایت Jimdo بروید و کار ثبت نام خودتان در سایت را آغاز کنید . در خط اول ، اسمی که برای سایت خودتان در نظر گرفته اید را مشخص نمایید و در خط بعد هم آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید تا اولین مرحله ساخت سایت را آغاز کرده باشید . اگر قصدتان این است که از آدرس‌های Jimdo استفاده کنید ، تبلیغات Jimdo در صفحه شما به نمایش گذاشته خواهد شد و در آدرسی که انتخاب می‌کنید ، نام Jimdo هم به چشم می خورد ؛ اما اگر می‌خواهید که وب سایت خودتان را شخصی‌تر بکنید ، باید به بخش پولی سایت بروید و بخش نرم‌افزاری یا تجارت سایت را انتخاب و سرویس مربوطه را خریداری بکنید .

گام دوم

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟5

هدف ما این است که در ادامه آموزش ، حساب عادی را کنار بگذاریم و یک حساب حرفه‌ای و شخصی را برای تهیه وب سایت خودمان انتخاب کنیم . برای این کار ، باید از زیر مجموعه . com برای انتخاب دامنه استفاده کنیم که ماهیانه مبلغ پنج پوند برای شما هزینه خواهد داشت ؛ البته می توانید از دامنه . biz هم تستفاده کنید اما دامنه co.uk ، با هزینه ماهیانه 15 پوند می‌تواند قیمت زیادی باشد . به هر حال شما می‌توانید هر زمان که بخواهید این دامنه را تغییر و یا انتقال دهید .

گام سوم

در این مرحله شما باید بسته پیشنهادی خودتان را انتخاب کنید و بعد برای جست‌ و جوی دامنه خودتان ، نام مورد نظر را در بخش آدرس وارد بکنید و عملیات بررسی را انجام دهید تا از آزاد بودن نام دامنه ، با خبر شوید .

گام چهارم

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟3

اسمی که برای وب سایت خودتان در نظر گرفته اید را مشخص کنید و سپس گزینه‌هایی که مورد نظرتان است را کلیک کنید . در ادامه ، پنجره‌ای به شما نشان داده خواهد شد که قیمت یک ساله و دو ساله سرویس را برای شما مشخص می‌کند . اگر که سرویس خودتان را برای دو سال خریداری نمایید ، در صدی به عنوان کاهش قیمت به شما تعلق خواهد گرفت . در این جا باید سرویس خودتان را انتخاب کنید و هزینه آن را پرداخت نمایید .

گام پنجم

پس از انجام مراحلی که تا این جا برایتان توضیح دادیم ، یک ایمیل از طرف این سایت ، که حاوی نام دامنه و کلمه عبور برای شما است ، ارسال خواهد شد ( این ایمیل ، به همان آدرس ایمیلی ارسال می‌شود که در ابتدا آن را وارد کرده اید ) . اگر روی لینک دامنه خودتان کلیک کنید ، می توانید صفحه شخصی خودتان را مشاهده کنید . با باز شدن این صفحه در قسمت Login یا همان ورود ، شما باید کلمه عبوری را که از طرف سایت برایتان ارسال شده است را وارد کنید تا بتوانید به بخش مدیریت سایت ، وارد شوید . در این مرحله ، از منویی که در سمت راست وب سایت وجود دارد ، بخش تنظیمات یا همان Setting را انتخاب کنید . با انتخاب این گزینه ، پنل تنظیمات به شما نشان داده می‌شود . شما باید بخش Login را پیدا کنید و روی آیکون Password کلیک کنید تا در همان مرحله اول ، بتوانید پسورد را تغییر دهید .

گام ششم

در مرحله بعدی ، شما باید اسم اختصاصی دامین خودتان را انتخاب کنید . برای این کار می‌توانید از بخش تنظیمات ، کلمه Register که در قسمت بالا قرار دارد را انتخاب کنید و در آن قسمت ، نام مورد نظر خودتان را وارد کنید و عملیات را تمام کنید تا در مدت زمان 24 ساعت ، به درخواست شما رسیدگی شود . در صورتی که قصدتان این است که فقط برای مدتی از نام jimdo استفاده کنید و در زمان مناسب ، دامنه اختصاصی خودتان را پیوند بدهید ، کافیست به صورت رایگان ثبت‌نام کنید و در زمان مناسب برای خرید دامنه اختصاصی اقدام نمایید . شما به آسانی می توانید این کار در بخش تنظیمات انجام دهید .

گام هفتم

وقتی مراحلی را که تا این جا برایتان توضیح دادیم را قدم به قدم طی بکنید ، وب سایت شما به راحتی ساخته می‌شود و دیگر فقط کافی است که طبق سلیقه خودتان ، بخش‌های این وب‌سایت را تغییر بدهید . jimdo برای شما امکانی فراهم کرده است تا بتوانید خیلی راحت ، هدر ، قالب ، زبان ، عنوان و سایر موارد مورد نظر خودتان را تغییر دهید . در ادامه مطلب به طور مختصر به شما نحوه کار با تنظیمات را آموزش می‌دهیم .

چگونه تصویر هدر را تغییر بدهیم ؟

 

این مطلب برای تو سودمنده حتماْ بخونش‌:
ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر بدون استفاده از نرم افزار

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟6اگر که ماوس خودتان را بر روی هدر نگه دارید ، می توانید عبارت Edit Header را مشاهده نمایید . ابتدا روی این گزینه کلیک کنید . با کلیک روی edit header امکان تغییر هدر ، عنوان و لوگو برای شما فراهم می شود . با انتخاب Edit Header گزینه هایی در مقابل روی شماست که از طریق آن ها می‌توانید تغییرات مورد نظر را در این بخش اعمال نمایید . شما در بخش Photo Gallery می توانید یک گالری از تصاویر آماده مناسب هدر را ببینید و با توجه به محتوای سایت و سلیقه خودتان می‌توانید یکی از این تصاویر را انتخاب نمایید . با کلیک روی تصویر مورد نظرتان ، همان به عنوان هدر شما انتخاب خواهد شد .

گزینه Custom Photo به چه کار می آید ؟

این گزینه به شما این امکان را می دهد که بتوانید یک تصویر خاص را از سیستم خودتان برای وب سایت بارگزاری کنید .

در بخش Pattern چه کاری می توانید بکنید ؟

در این بخش می توانید الگوهایی را به صورت آماده پیدا کنید تا آن ‌ها را انتخاب کرده و رنگ آن را هم مطابق با سلیقه خودتان تغییر بدهید . بخش Adjust Header مربوط به تغییرات اندازه و مکان نمایش تصویر هدر شما است که می‌توانید از این طریق به نحوی که خودتان تمایل دارید ، محل نمایش تصویر خودتان را تنظیم کنید .

بخش Title برای چیست ؟

این بخش برای مشخص کردن عنوان سایت شما قرار داده شده است و فقط کافی است که عنوان را در ابزار ویرایشگر بنویسید و رنگ و مکان آن را مشخص نمایید .

برای زیباتر کردن نمای وب سایت چه کاری می توانید بکنید ؟

 

این مطلب برای تو سودمنده حتماْ بخونش‌:
چگونه ایمیل بسازیم؟

برای انجام این کار ، می‌توانیم قالب سایت را تغییر دهیم . برای تغییر دادن قالب ، از منوی عمودی ای که در سمت راست وجود دارد ، اولین گزینه را با عنوان Layout کلیک می‌کنیم تا فهرست قالب با نمای کلی آن‌ها ظاهر شود . روی قالب مورد علاقه خودمان از میان این قالب‌ها کلیک می‌کنیم و ظاهر سایت خود را تغییر می‌دهیم .

برای این که عنوان متن خودتان را مشخص کنید ، کافی است روی آن کلیک کنید تا پنجره مورد نظرتان باز شود . با باز شدن این پنجره می‌توانید سه حالت قلم و محل قرارگیری آن را مشخص نمایید . در کادری که در ابتدای صفحه قرار دارد ، عنوان مطلب خودتان را بنویسید و قالب‌های Heading 1/2/3 را بنابر سلیقه خودتان انتخاب کنید . برای اضافه کردن ملحقات دیگر روی علامت + کلیک کنید تا سایر موارد افزودنی هم برای شما نشان داده شوند .

هنگامی که عملیات ساخت صفحه اصلی و خانگی سایت شما به مرحله پایانی خود رسید ، می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه Navigation صفحات جدیدی را برای سایت خودتان مشخص کنید و تغییرات مورد نظرتان را روی آن پیِاده سازی نمایید . در این قسمت شما می‌توانید عباراتی از قبیل درباره ما ، تماس با ما و … را ایجاد نمایید . تمام تب‌ها و صفحاتی که ایجاد می‌کنید ، بسته به نوع قالبی که دارند ، می‌توانند در بالای صفحه‌ ، نمایش داده شوند .

 

نتیجه گیری

 

این سرویس ، گزینه‌های دیگری هم برای شخصی ‌سازی وب سایت دارد که آموزش آن ‌ها دیگر از حوصله این مقاله خارج است . شما می توانید از این سرویس برای طراحی کردن هرگونه وب سایتی اعم از آموزشی ، خدماتی ، تفریحی ، تجاری و … استفاده نمایید .

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

بستن
بستن