کسب درآمد هفته ای پنج میلیون تومن سایت صنعت کویر از اینترنت !

0 67

به نظر شما چه جوری میشه یک مجموعه کوچک به درآمدی برسه که برای خیلی ها آرزو هست ، در این مقاله شما داستان مجموعه ای رو می خونید که از صفر بعد از 6 ماه به درآمد هفته ای 5 میلیون رسیده است ! کسب درآمد از اینترنت کار بسیار سختی هست ، اما اگر تو کار خودتون بتونید ایده پردازی کنید می تونید فوق العاده باشید ،

در مهر سال 1395 بود که یکی از دوستانم به من زنگ زدم و گفت دوستش کسب و کاری را راه اندازی کرده است ، که نیاز به کمک دارد ، سایتش را راه اندازی کرده ، یک دفتر کوچک هم در شهر چهاردانگاه به مدت 2 سال اجاره کرده، اما هنوز نتوانسته است فروشی داشته باشد ، به اتفاق این دوستم به مجموعه مورد نظر رفتیم ، کارشون فروش لوازم جک پالت ، استاکر ، لیفتراک ، بالابر جرثقیل کارگاهی و… بود . یک دفتر 40 متری در شهر چهاردانگه که به به مدت 2 سال رهن کرده بود و اتفاقاً  چهار ماه از زمانش می گذشت .

کار کردن با مجموعه های کوچک همیشه دردسر های خاص خودش را دارد ، اما اگر بتوانی مشکل کارشان رو پیدا کنی ، می توانی خیلی راحت کمکشون کنی تا کسب و کارشون رونق بگیره ، در صحبت ها با مدیر مجموعه متوجه شدم که رقیب زیادی دارند و آن هم رقبای بزرگ ، و جالب تر اینکه اکثر رقبا در نزدیکی خودشان هستند ، یکی از رقبا فقط با اختلاف یک مغازه کنارش بود !!! ، تمامی رقبا سایت داشتند و اینها هم برای خودشون سایت راه اندازی کرده بودند  !!! بعد از طراحی سایت  قرار بود طراح سایت با سئو بر روی کلمات مورد نظر سایت رو بالا بیاورد ، که این اتفاق ممکن نشد .

قدم اول : بهینه سازی سایت !

در قدم اول ،سئو  سایت رو بر عهده گرفتیم  ، با توجه به آنالیز هایی که داشتم ، قول 2 ماهه داده بودم که سایت رو بالا بیارم  ، اون هم روی کلماتی مثل جک پالت و استاکر ، بعد از یک ماه و نیم هر دو کلمه در صفحه اصلی گوگل بودند . در حین کار کردن اتفاقات جالبی افتاد ، متوجه شدم کارشون محدودیت های خاص خودش رو داره ، به عنوان مثال   محصولات 90% این شرکت ها یکی بودند ، و جالب تر اینکه محتوا ها را از هم دیگر کپی می کردند ، و هیچ کدام تلاشی برای محتوا نویسی انجام نمی دادند ، و تمام تمرکزشون بر روی بک لینک ها بود .

چگونه صنعت کویر هفته ای پنج میلیون کسب درآمد دارد ؟

قدوم دوم : بهینه سازی صفحه محصولات !

بعد از 2 ماه کار بر روی سایت و اینکه سایت رو به صفحه اول گوگل آوردم و زنگ خورها رو افزایش داده بودم و اتفاقا هفته ای یکی دو تا فروش هم برای مجموعه ایجاد شده بود ، وقت آن بود که کار اصولی و اساسی انجام شود ، آقای بختیاری مدیر مجموعه صنعت کویر ، تنها تفکرش این بود که اگر سایت سئو شود و بالا بیاید دیگه فروشش بی نهایت می شود ، اما حقیقت این نبود ، فکر می کنید چرا ؟ بزارید یک حقیقتی درباره کارشان را به شما بگویم ، آن هم اینکه 90 درصد مشتریان این نوع محصولات از طریق اینترنت به دنبال محصول خود می گردند . پس رقابت سخت و سخت تر شد . … بعد از اینکه آقای بختیاری را به سختی راضی کردیم برای هر محصول فیلم بگیرد آن هم با الگوریتمی که من تعیین کردم ، و برای محصولات هم محتوا اختصاصی نوشتیم ، سایت به کلمات مورد نظر به رتبه اول گوگل آمد . زنگ خور ها از هفته ای 10 تا به روزی 10 عدد رسیده بود ، در قدم اول ما موفقیت بزرگی را دست آورده بودیم ، و توانسته بودیم مجموعه ایکه بیش از 5 ماه تقریبا حالت سکون داشت رو به فروش خوب برسونیم . حالا یک سوال مهم از شما دارم ؟ آیا نمی شد فروش را بیشتر کرد ؟

بهینه سازی صفحات محصولات صنعت کویر

قدم سوم : ایده پردازی !

ایده پردازی برای سایت صنعت کویر

در تمامی سایت های رقیب گشتم ، اما چیزی به عنوان آموزش ندیدم ، مثل آموزش تعمیر جک پالت ، آموزش تعمیر استاکر یا آموزش کار با جک پالت ، بزرگترین ضعف چنین مجموعه هایی دقیقا همین مساله بود ، کاری که مطمئنا خیلی ها به دنبالش هستند ، اما چرا این ایده ؟ نگاه کنید در این کار شاید 30 نفر باشند در کل ایران که به صورت حرفه ای به فروش محصولات چک پالت و استاکر و … می پردازند و تقریبی در کل کشور 2000 نفر هستند که دنبال چنین محصولاتی هستند ، پس با وجود این رقابت سنگین نمیشه همیشه روی فروش محصولات حساب باز کرد ، باید به فکر کارهای جانبی بود ، مثل آموزش ، مثل تعمیر …

 

 

 

 

 

قدم چهارم : اجرای ایده و کسب درآمد  بیشتر !

بعد از کلی تلاش تونستیم تو سایت ایده رو پیاده سازی کنیم ، یک صفحه لند پیج  اختصاصی درست کردیم برای آموزش،  یک صفحه لند پیج هم برای برای تعمیرات ، سئو روی این صفحات رو آغاز کردیم از آقای بخیتری خواستم به تمامی مشتریان خودش پیامک ارسال کنه و همه رو به این دو صفحه هدایت کنه ،  در یک بازه زمانی کم زنگ خور ها شروع شد ، و بعد از 2 ماه آقای بختیاری به هفته ای 5 میلیون درآمد رسید فقط از طریق مشاوره دادن و تعمیر ، هیجان انگیز هست مگر نه  !

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.