10 نوع محتوایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود

0 185

از عوامل مهم و مؤثر در افزایش بازدید از سایت تولید محتوای قوی است، محتوای تولید شده می تواند متنی، استفاده از تصاویر، محتوای ویدئویی باشد.آگاهی و تجربه از ملزومات نوشتن و تولید محتوای با کیفیت بالا است، در این مقاله به محتواهایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود می پردازیم.

1: تعداد کلمات محتوای متنی

 

10 نوع محتوایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود4

سعی کنید تعداد کلمات بالاتری را برای تهیه مقاله به کار ببرید، تعداد کلمات بیشتر از 1000 قابل قبول خواهد بود، البته این بسته به عنوان و موضوع مقاله نیز دارد، مثلا برای تهیه محتوای آموزشی نیاز به مقاله ای با کمیت بیشتری است.

2: ویرایش محتواهای قدیمی

برای بازدید بیشتر از سایت و بالا رفتن سایت در رتبه بندی گوگل حتما نیاز به تولید محتوای جدید ندارید بلکه می توانید با ویرایش کردن محتواهای قدیمی و انتشار دوباره انها رتبه سایت را بالا ببرید، این پروسه حتی از تولید محتوای جدید نیز امتیاز بیشتری دارد.

برای ویرایش محتواهای قدیمی باید تعداد کلمات ان را بالا ببرید، کلمات کلیدی بیشتری در مقاله به کار ببرید، کلمات کلیدی باید دارای مفهوم صحیح باشند تا در صورت جستجوی کاربران گوگل کلمات کلیدی که با کلمه جستجو شده کاربر دارای معنای یکسانی است را جز نتایج جستجو قرار دهد، می توانید برای امتیازدهی بیشتر محتوا به ان تصاویر جدید که متناسب با محتوا نیز است اضافه کنید، فراموش نکنید از عکس های با کیفیت استفاده کنید، امتیاز بیشتری نیز برای تهیه ویدئو وجود دارد، برای این کار محتوای ویدئویی مربوط به عنوان مقاله تدارک ببینید و در مقاله قرار دهید، نظرات و دیدگاه های کاربران نیز امتیاز حساب می شود، فراموش نکنید پاسخ به نظرات مخاطبان نیز در رتبه بندی سایت اثرگذار خواهد بود.

 

3: افزایش تعداد کلیک

10 نوع محتوایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود2

همانطور که می دانید افزایش تعداد کلیک ارتباط مستقیم با افزایش بازدید از سایت می شود و از مهم ترین عوامل بالا بردن رتبه سایت در گوگل می باشد.
استراتژی هایی برای بالا بردن کلیک سایت وجود دارد، از عناوین جذاب استفاده کنید تا مخاطب به خواندن مقاله ترغیب شود و بر روی لینک آن موضوع کلیک کند، از کلمات رایگان، دانلود، جدید برای عنوان استفاده کنید.سعی کنید از اعداد در عنوان مقاله استفاده کنید مثلا 10 روش جذب فالوئر در اینستاگرام یا از در صد دهی در عنوان بهره بگیرید.

4: جستجوی عنوان مقاله قبل از تولید محتوا

عبارات و موضوع مقاله مدنظر خود را پیش از اینکه آن را تهیه کنید در گوگل سرچ کنید، سایت هایی با رتبه بندی اول را که به این موضوعات پرداخته را بخوانید، پس از آن سعی کنید مقاله ای متفاوت و قوی تر از آن تولید کنید.

 

5: پاسخ دهی درست به نیاز کاربران

 

10 نوع محتوایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود3

مقاله هایی را تهیه کنید که کاملا پاسخ دهنده چرایی و چگونگی عنوان مقاله باشد، مثلا وقتی پستی با عنوان راه هایی برای افزایش فالوئر در اینستاگرام ارسال می کنید، راه حل های موجود در پست باید کاملا جواب دهنده و راهگشای کاربر باشد، کاربران به دلایل زیادی عباراتی را در جستجوگر وارد می کنند، ممکن است شخصی به دلیل کنجکاوی دنبال خواندن مطالب باشد، یا فردی به دلیل نیاز به راهکار مطلبی را جستجو کند و …

در صورتی که پس از جستجوی کاربر سایت شما را در نتایج جستجو بپسندد و وارد ان شود، اگر پاسخی را که نیاز داشت به طور صحیح دریافت نکرد، در نوبت های بعدی به سایت شما مراجعه نمی کند و این امتیاز منفی برای شما می باشد، برای مطالب آموزشی حتما از تصاویر کمک بگیرید و در صورت امکان ویدئویی را در ذیل مطالب این نوع عنوان ها ارائه دهید این کار برای مخاطب خوشایند است.

زیرا در ویدئو کاملا مراحل انجام راه حل را می بیند و این تصاویر بیشتر در ذهن اثرگذار می گردد، از دیگر مزیت های محتوای ویدئویی این است که گوگل ابتدا محتوای ویدئویی را پیشنهاد می دهد بنابراین این محتوا باعث افزایش بازدید از سایت می شود، هم چنین برای افزایش کلیک و بازدید می توانید محتوای ویدئویی خود را در سایت های پر بازدید آپارات و یوتیوب قرار دهید، از استفاده از هشتک در زیر ویدئو غافل نشوید، در قسمتی از کادر ویدئو آدرس سایت و شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید.

6: شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین راه های افزایش ترافیک وب سایت شما، استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محتوای شماست، توییتر برای پیوندهای کوتاه، مبهم (و وسوسه انگیز) ایده آل است، در حالی که ارتقاء + Google می تواند به سایت شما در نتایج جستجو شخصی کمک کند. مقاله های خود را می توانید به صورت قسمتی از متن در کانال تلگرام قرار دهید و برای خواندن ادامه مطالب مخاطبان را با قرار دادن لینک مقاله در سایت به بازدید از سایت هدایت کنید.

استفاده از لینک وبسایت در قسمت بیو اینستاگرام نیز می تواند اثر بخش باشد البته در صورتی که شما بتوانید محتواهای مورد نیاز مخاطب را در این صفحه فراهم کنید، مثلا اگر صفحه اینستاگرام شما مربوط به مسائل آشپزی است باید محتواهای آموزشی تهیه کنید تا تمامی نیازهای مخاطبان برای دستور پخت و نکات آشپزی در آن پاسخ داده شود، در این صورت مخاطبان ترغیب به بازدید از سایت شما می شود، برای جذب کلیک سایت می توانید در صفحه اینستاگرام خود ذکر کنید که فیلم کامل آموزشی دستور پخت نوعی غذا در وبسایت موجود می باشد.

7: دعوت دیگران به وبلاگ مهمان در سایت شما

 

10 نوع محتوایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود9

وبلاگ نویسی مهمان یک خیابان دو طرفه است، علاوه بر ارسال محتوا به سایر وبلاگ ها، افراد را از طریق پست شما دعوت به وبلاگ در سایت خود کنید، آنها احتمالا مقاله مهمان خود را به اشتراک گذاشته و پیوند می دهند که می تواند خوانندگان جدید را به سایت شما منتقل کند، فقط مطمئن شوید که شما محتوای با کیفیت بالا و محتوای اصلی را بدون لینک های اسپم منتشر می کنید، زیرا گوگل در حال جستجوی وبلاگ هایی با کیفیت بالا است.

8: قرار دادن لینک داخلی در محتوا

قدرت نمایه پیوند شما نه تنها به این معنی است که چندین سایت به شما لینک می دهند – همچنین می تواند توسط ساختار پیوند داخلی شما تحت تاثیر قرار گیرد، هنگام ایجاد و انتشار محتوا، مطمئن باشید که در فرصتهای مناسب بین محتوا پیوندهای داخلی را قرار دهید، این نه تنها به افزایش رتبه در جستجوگرها کمک می کند، بلکه نتایج بهتر و مفیدتری را برای کاربر ایجاد می کند که سنگ بنای افزایش ترافیک وب سایت شماست.

9: قدرت ایمیل را نادیده نگیرید

 

10 نوع محتوایی که باعث افزایش بازدید سایت می شود1

بسیاری از کسب و کارها بر جذب مشتریان جدید از طریق بازاریابی محتوا متمرکز هستند که از روش های سنتی فراتر می روند، بازاریابی ایمیل می تواند یک ابزار قدرتمند باشد و حتی می تواند باعث افزایش قابل ملاحظه ای در ترافیک شود، فقط مراقب باشید که مردم را با ایمیل های بی رحمانه در مورد هر به روز رسانی در کسب و کار خود بمباران نکنید، یک یادآوری ایمیل دوستانه در مورد یک سرویس یا محصول جدید می تواند به شما در بهبود ترافیک و افزایش بازدید سایت کمک کند.

10: سرعت و در دسترس بودن

به خاطر داشته باشید هرچقدر هم که محتوای قوی و بی نقصی را تهیه و تولید کنید اگر دسترسی به سایت مشکل باشد آن محتوا تأثیر خود را نخواهد گذاشت. امروزه مردم بیشتر از همیشه از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به وب استفاده می کنند و اگر بازدیدکنندگان شما در دسترسی به سایت از طریق موبایل خود مشکل داشته باشند سریعا از سایت دیگری در نتایج جستجوگر که عملکرد بهتری دارد استفاده می کنند، اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در دسترس و راحت و قابل مشاهده در طیف وسیعی از دستگاه ها، از جمله گوشی های هوشمند است.

 

نتیجه گیری

اگر سایت شما همیشه به راحتی بارگیری شود، میزان جست و جو شما بالا خواهد رفت. اطمینان حاصل کنید که صفحات شما به صورت تکنیکی بهینه سازی شده اند، از جمله اندازه فایل های تصویری، ساختار صفحه و قابلیت های افزونه ها به بارگذاری بهتر سایت شما کمک می کند، بنابراین علاوه بر تولید محتوای متنی به محتوای گرافیکی و تصاویر نیز اهمیت قائل شوید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.