15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی

0 160

تقریبا هر شرکتی در رسانه های اجتماعی حضور دارد، زیرا این کار برای تعامل بهتر با دیگران بسیار مناسب است .بودجه ها ضعیف هستند، گزینه های بازاریابی بسیاری هستند و مشتریان نمی خواهند در فعالیت های بازاریابی سرمایه گذاری کنند، مگر اینکه مطمئن باشند که بازده قابل توجهی را بدست می آورند.

شرکت ها در رسانه های اجتماعی

 

 

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی

 

براساس یک مطالعه اخیر 93٪ مشتریان انتظار دارند که شرکت ها در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشند و 71٪ از آنها مایل به خرید از برند هایی هستند که در رسانه های اجتماعی دنبال حضور دارند.
رسانه های اجتماعی تبدیل به یک بخش کلیدی از مدل کسب و کار برای شرکت های مدرن شده است. این انقلاب باعث شده است شرکت ها و برندها ها با بازار هدفشان ارتباط برقرار کنند و بازخورد دقیق در مورد عادات مصرف کننده را نیز دریافت کنند. آژانس تبلیغاتی Zenith Optimedia گزارش می دهد که هزینه های رسانه های اجتماعی بیش از 30 میلیارد دلار در سال 2016 پیش بینی شده است.
برای مثال در حوزه ی رستوران ،به طرز شگفت انگیزی این صنعت از مزایای قدرت رسانه های اجتماعی بهره می برد. این به این معنی است که تبلیغات رسانه های اجتماعی نیز باید بخشی از طرح بازاریابی رستوران شما باشد.

 

1- پرداخت هزینه برای رسانه های اجتماعی

نفوذ رسانه های اجتماعی بسیار زیاد است،پیام های رسانه های اجتماعی می تواند در قالب یک ویدی یوتیوب،اینستگرام و… باشد. که این ابزار می تواند طرفداران زیادی را در حوزه ی فعالیت شما فراهم کند.بخش بزرگی از بازار هدف را می توان این گونه بدست آورد.

2- با افراد در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی1

استفاده از تبلیغات رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای برقراری ارتباط با افراد در سطح شخصی است و شما می توانید این کار را از طریق آنچه کارآفرین به عنوان تصاویری که احساسات مثبت مانند شادی یا امید را نشان می دهد، بیان کنید. چنین تصاویری اغلب می توانند مردم را برای پشتیبانی از یک محصول یا خدمات متقاعد کند یا حداقل باعث اشتراک” آن شوند. برای نثال، می توانید در سیستم رسانه های اجتماعی رستوران خود یک لحظه کوتاه را نشان دهید که یک خانواده با خوشحالی از یک رویداد مهم در رستوران جشن می گیرند. حتی ارسال یک عکس ساده از کسی که از غذا خوردن در رستوران لذت می برد، می تواند به شما در ارتباط با کاربران رسانه های اجتماعی در سطح شخصی کمک کند.

3- تبلیغات از طریق تلفن همراه

راه اصلی که مردم را به رسانه های اجتماعی متصل می کنند از طریق دستگاه های تلفن همراه خود است. این دستگاه های هوشمند نه تنها اجازه تماس با مردم را داده اند، بلکه اجازه می دادند برند ها با استفاده از تبلیغات تلفن همراه با مشتریان خود همگام شوند. خدمات تبلیغاتی توسط بسیاری از سیستم عامل های اجتماعی ارائه می شود که می توان از آن استفاده کرد مانند اینستگرام. آگهی همچنین اجازه می دهد که یک برند به وسیله ارائه یک آگهی بصری جذاب نگرش و خدمات شرکت را نیز منتقل کند.

4- به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط مشتری

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی3

محتوای تولید شده توسط مشتری بیشتر آشنا و قابل درک است زیرا آنها تجارب واقعی افراد را نشان می دهند. اقدام مشتریان به ارسال تصاویر از تجربه خود و ارسال آنها در صفحه رسانه های اجتماعی شرکت و همچنین صفحه شخصی خود باعث می شود رابطه خوبی میان شرکت و مشتری ایجاد شود، زیرا تجربه آنها ارزشمند است و در عین حال تبلیغات رایگان نیز محسوب می شود.

5- با پیروان اجتماعی خود ارتباط برقرار کنید

امروزه پیش به سوی استفاده از تجربه های شخصی می رویم. رسانه های اجتماعی کانال کامل برای انجام این کار را فراهم می کند. با مصرف کنندگان محصولات در سایت های اجتماعی خود ارتباط برقرار کنید، از آنها سوالاتی بپرسید و به اندازه ای مهم باشد که مطمئن باشید به آن پاسخ می دهند. به طرفداران اجتماعی خود تبلیغات یا تخفیف ویژه ای بدهید. ازاحساساتشان را قدردانی کنید در این زمینه هزینه کنید و درعوض، طرفداران اجتماعی خود را تبدیل به بزرگترین طرفداران برند تجاری خود کنید.

6- ارائه خدمات مشتریان از طریق کانال های اجتماعی شما

 

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی4

 

آیا می دانید که 42 درصد از مصرف کنندگان در رسانه های اجتماعی شکایت دارند که چرا پاسخ سوالات خود را به سرعت دریافت نمی کنند. امروزه تعداد زیادی از مصرف کنندگان رسانه های اجتماعی را برای خدمات مشتری انتخاب می کنند و انتظار می رود یک پاسخ سریع در مقابل سوال آن ها وجود داشته باشد. هنگامی که شکایات به سرعت حل نمی شوند، ممکن است برای شرکت شما بسیار پرهزینه باشد.

7- بالا بردن شمار بازدید کنندگان

این موضوع بستگی به توانایی شما دارد در صورتی که مشتریان از کارکرد شما راضی باشند مطمئنا کار شما را به نفرات دیگری معرفی می کنند این نظریه از ابتدا به همین صورت تعریف شده بود که مشتریان خوشحال می توانند موجب افزایش تعداد مخاطبین خوشحال شوند. کسب وکارها و برندهای معروف و بزرگ همیشه با این روش مهم موفق شدند فروش بیشتری در محصولات خود داشته باشند.

8- درباره محصولات و خدمات دیگر شما

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی2

عنصر مهم دیگر افزایش فروش این است که مطمئن شوید مشتریان از سایر خدمات یا محصولاتی که شرکت شما ارائه می دهند آگاهی دارند. شما می توانید این کار را با مشخصات محصول یا خدمات هفته انجام دهید.

9- اندازه گیری نتایج

کلید در اینجا این است که بتوانید معیارها را نسبت به رسانه های اجتماعی و مشتریان رسانه های غیر اجتماعی مقایسه کنید. این به شما این امکان را می دهد تا نشان دهید که چگونه رسانه های اجتماعی نسبت به دیگر روش ها موفق تر می شوند.

 

10- استفاده از یوتیوب

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی7

یوتیوب یک نوع موتور جستجوگر است که در سطح بسیار وسیع کار می کند.در نتیجه می توان از آن به عنوان مناسب برای کسب درآمد و بازیابی استفاده کرد.استفاده کردن از ظرفیت تبلیغاتی یوتیوب نیازمند آشنایی شما با آپشن های مختلف این موتور جستجو گر می باشد.برای نمونه انواع تبلیغات در قالب IN-DISPLAYو IN-SEARCH وجود دارد.

11- استفاده از لینکدین

برای اینکه بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید خوب است از این شبکه اجتماعی استفاده کنید. این شبکه برای کسب و کار های اینترنتی و در مقیاس های بزرگ و کوچک بسیار مناسب است.
برای استفاده از این شبکه اجتماعی بهتر است ابتدا با نحوه ی استفاده از آن آشنا شوید و در چارچوب اصولی آن گام بردارید. برای مثال برای برقراری ارتباط با هر شخص دلیل اینکه با او خواهان برقراری ارتباط هستید را شرح دهید.

 

12- تبدیل تهدید به یک فرصت مناسب

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی6

 

 

تصور کنید در گذشته هنگامی که یک مشتری عصبانی به بخش خدمات مشتری مراجعه کرد شرایط به صورت خصوصی بود اما رسانه های اجتماعی برای تمام جهان قابل دیدن و رصد کردن هستند در حال حاضر زمانی که یک مشتری در رسانه های اجتماعی شکایت می کند، مشتریان فعلی و بالقوه شما در حال مشاهده هستند ،در حالی که شکایات در مورد شرکت شما می تواند دشوار باشد، پاسخ دادن به آن مثبت و مفید به نظر می رسد.

در صورتی که به واکنش های منفی مشتریان و مراجعه کنندگان نسبت به محصولات خود پاسخ دهید مطمئنا رفتار مثبتی را از سوی آنها شاهد خواهید بود.شما باید به دنبال راهی باشید تا همواره کیفیت محصولات و تعداد مشتریان خود را افزایش دهید یکی از مناسب ترین کارها توجه کردن به نظرات منفی مشتریان می باشد.درست است که دیدن نظرات منفی کاربران اصلا خوشایند نیست اما شما باید این تهدید را برای خود به یک فرصت تبدیل کنید.

13 – استفاده از اینستاگرام

یکی از در دسترس ترین شبکه های اجتماعی که امروزه در اختیار ما قرار دارد اینستگرام که استفاده آسانی هم دارد و می توانید از آن به عنوان یک فرصت برای ایجاد در آمد استفاده کنید.مانند اینکه خدمات خود را بصورت مستقیم به فروش برسانید یا با افزایش تعداد فالورهای خود تبلیغات را در پیج خود گسترش دهید.مورد دیگر استفاده از ظرفیت برند سازی است که توسط این صفحه شما خواهان جذب کردن مشتری به محل کسب و کار خود که در آنجا محصول خود را عرضه می کنید هستید.پیشنهاد می کنیم که در مورد قواعد کسب و کار با اینستگرام بیشتر مطالعه کنید.

14- روش ایمیل مارکتینگ

 

15 روش ثابت شده افزایش درآمد از طریق شبکه های اجتماعی5
اگر دارای اکانت ایمیل هستید احتمالا به تبلیغاتی که وارد صندوق پیام شده اند برخورد کرده اید درست است که خیلی از فروشندگان به درستی از آن استفاده نمی کنند اما این روش در صورتی که در مسیر خود به درستی استفاده شود می تواند موثر واقع شود.

15- ایجاد سایت های فروش محصولات

احتمالا شما اقدام به خرید کتاب ، موبایل، لبتاپ و… از طریق سایت های اینترنتی کرده اید.نمونه آن سایت دیجی کالا را می توان نام برد که در بسیاری از حوزه های فروش محصولات فعال است.شما نیز می توان همانند این سایت به دنبال کسب درآمد باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.