2 ایده پولساز کسب و کار اینترنتی ( پول بگیرید و بنویسید )

0 441

داشتن ایده پولساز کسب و کار اینترنتی علی الخصوص اگر بکر باشند می‌تواند نقطه شروع خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق باشد. در این مقاله به 2 ایده کسب و کار اینترنتی خواهیم پرداخت که می توانید فقط با داشتن یک لپ تاپ یا حتی یک موبایل در هر جایی که باشید پول در بیاورید.

آغاز کسب و کار اینترنتی در مقایسه با سرمایه‌گذاری در شرکتی که وجود فیزیکی یا دفتری در مرکز شهر دارد از ریسک بسیار کم‌تری برخوردار است. از آن‌جایی‌که کسب و کارتان مبنایی اینترنتی دارد، شما می‌توانید به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دست پیدا کنید و به‌صورت مجازی از هر کجا که بخواهید فعالیت کنید. با برخی مهارت‌های ارتباطی و چندین وب‌سایت اصلی همراه با کمی دانش حفظ و نگهداری، تقریبا همه‌ی ما می‌توانیم یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنیم و آن را به پیش ببریم و تنها در چند روز آن‌را راه بیاندازیم. آیا فکر می‌کنید آماده‌اید کارآفرین اینترنتی بزرگ بعدی باشید؟

کسب درآمد از نویسندگی
کسب درآمد از نویسندگی

 

حتماً تا به حال داستان نویسنده فقیری را شنیده اید که ۸۰ ساعت در هفته کار می کرد اما باز هم قادر نبود حداقل در آمد لازم برای گذران زندگی را کسب کند. شاید این تصویر مرسومی باشد که عموم مردم در مردم نویسندگان در ذهن خود دارند. اما باید گفت که این تصویر حقیقت ندارد. روش های بی شماری وجود دارد که نویسندگان می توانند از طریق آن ها کسب درآمد کنند، حتی بالاترین در آمدها را داشته باشند. همه نویسندگان فقیر نیستند و از طرفی همه نویسندگان رمان های تخیلی که میلیون ها نسخه از آن در دنیا به فروش می رسد نمی نویسند. فقط به موضوعاتی فکر کنید که روزانه آن ها را می خوانید. مثلاً اخبار، مطالب مربوط به وبلاگ ها و وب سایت ها همان موضوعاتی هستند که روزانه خوانده می شوند و به نظر مطالب ساده و عادی می رسند. یکی دیگر از مواردی که شاید روزانه هر فرد بخواند تبلیغات است یا مثلاً روش های بسته بندی محصولات در یک کارخانه. به هر حال نویسنده ای هم باید باشد که در مورد این مطالب به نظر پیش پا افتاده و ساده مطلب بنویسد.

در ادامه مطلب من به دو روش کسب در آمد از نویسندگی خواهم پرداخت .

من یک نویسنده هستم
من یک نویسنده هستم

وبلاگ‌نویس متخصص

یکی از ایده پولساز کسب و کار اینترنتی که با هزینه کم می توانید راه اندازی کنید وبلاگ نویسی می باشد. اگر به نوشتن علاقه دارید و درباره‌ی موضوعات خاصی قویا مشتاق هستید، با ایجاد وبلاگ خودتان، سبک و سیاق‌تان را به سمع و نظر پولدارها برسانید. تأسیس وبلاگ خودتان نیازمند مهارت‌های رایانه‌ای و فنی زیادی نیست. با این حال، مهم این است که بدانید متناسب با موضوعی که در مورد آن می‌نویسید، چه می‌گویید. به مرور زمان، رفته رفته مخاطبینی به دور خود جمع می‌کنید چرا که مردم به تخصص و دانش شما اعتماد خواهند کرد.

با گردآوری پیروان زیاد، شما مجاز به سودآوری خواهید بود که با جذب تبلیغ‌کنندگان کلیدی یا با حق‌العمل‌هایی که با فروش محصولات برندی دیگر (فرض کنید یک واسطه) می‌گیرید به‌دست خواهید آورد. وبلاگ‌نویسی یک کسب و کار بزرگ است؛ از خانم هیتر از سایت Dooce.com بپرسید. او یک مادر است که هر روز در مورد فرزندان و حیوانات خانگی‌اش می‌نویسد و فقط با کسب درآمد از وبلاگ‌نویسی، ماجراجویی‌های روزانه‌اش را با موفقیت به یک کسب و کار سودآور تبدیل کرده است.

برای ساخت وبلاگ راه حل های مختلفی دارید ، می توانید از وبلاگ سازهای رایگان مثل بلاگفا ، میهن وبلاگ و یا بلاگر و دیگر وبلاگ ساز ها استفاده کنید و یا می توانید با وردپرس یک سایت درست کنید و در آن اطلاعات خود را بنویسید .

ایده پولساز کسب و کار اینترنتی
درآمد از نویسندگی

پول بگیرید و بنویسید

از ایده پولساز کسب و کار اینترنتی پرطرفدار است. اگر مدیریت یک وبلاگ کمی درگیرکننده به نظر می‌رسد ولی هنوز هم تمایل دارید علاقه‌ تان را به نوشتن در این مسیر ارضا کنید، می‌توانید برای سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگری همچون PayPerPost، Textbroker، یا Helium بنویسید.می توانید به سایت های ایرانی ایمیل بزنید و به آن ها بگویید علاقه مند هستید تا برایشان مقاله بنویسید . شاید در روز های اول کارتان درآمد آنچنانی نداشته باشید و یا حتی درآمدی کسب نکنید اما بعد از مدتی که چند مقاله برای هر سایت دادید و آن مقاله شما بازدید پیدا کرد می توانید از سایت یا سایت هایی که با آن ها کار می کنید در خواست پول کنید .

اگر شما در این زمینه حرفه ای شوید دیگر نیاز به درخواست دادن به سایت های دیگر نیست و آن ها خودشان به دنبال شما می آیند و در آن صورت شما می توانید هزینه را تعیین کنید .

[box type=”tip”]در هر زمینه ای که کار می کنید سعی کنید متخصص شوید و حرفه ای بنویسید .[/box]

اگر شما در موضوع کاری خود حرفه ای بشوید می توانید مقالات حرفه ای را نگارش کنید و درآمدهای میلیونی را به دست بیاورید . به راحتی به سفر خود بپردازید ، به کارهای روزمره خود برسید ، بدون آنکه نگران این باشید در کارتان اختلالی ایجاد شود .

چگونه  نویسنده شوم ؟

هر روز کتاب بخوانید و دایره لغات خود را گسترش دهید ،  کتاب هایی که در موضوع کاری شما هستند را پیدا کنید و مطالعه کنید . حداقل روزی یک ساعت وقت بگذارید برای خواندن کتاب . وبلاگ ها و سایت های ایرانی و خارجی را پیدا کنید و هر روز به آنها سر بزنید و مقالات آنها را مطالعه کنید . سایت های منبع در حوزه کاریتان را پیدا کنید و لیست آنها را در علاقه مندیهای مرورگر قرار دهید تا هر روز به آنها سر بزنید .

درآمد چگونه خواهد بود ؟

همانطور که گفته ام ، در روز های اول درآمد شما کم خواهد بود و یا شاید هیچ درآمد نداشته باشید اما بعد از مدتی که مقالات شما با کیفیت تر بشوند و شما هم تجربه کاریتان بیشتر بشود ، می توانید برای هر مقاله پول دریافت کنید ، هر مقاله 800 کلمه ای را 5 هزار تومان می توانید بگیرید و اگر تعداد کلمات بیشتر شود می توانید مبلغ را افزایش بدهید .

برای اینکه بتواند نویسندگی با درآمد بالا داشته باشید  بستگی به توانایی شما دارد ، یعنی اگر هر چه مقالات شما با کیفیت تر باشد می توانید بیشتر پول دریافت کنید . حتی همان 800 کلمه را 50 هزار تومان یا حتی بیشتر دریافت کنید. تمام هزینه ای که دریافت می کنید بستگی به توانایی شما در نوشتن دارد .

 

شرایط محتوای تولید شده باید چگونه باشد

معمولا محتواهای تولید شده توسط شما  قبل از نمایش توسط مدیران سایت بررسی و سپس تایید می گردند. محتوای شما می توانید داستان ، یا یک موضوع آموزشی و کاربردی باشد و یا اینکه می تواند یک بحث جدید در حوزه کاریتان باشد و حتی یک چالش که این موضوع معمولا برای مدیران سایت ها جذاب هستند چون چالش باعث می شود بازدید از سایت افزایش یافته و کاربران زیادی به سایت مراجعه کنند .
محتوای ارسالی نباید مغایر با قوانین حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

کسب درآمد از نویسندگی
کسب درآمد از نویسندگی

آیا برای نویسندگی نیاز به تجهیرات خاصی می باشد ؟

برای اینکه بتوانید شغل نویسندگی را آغاز کنید شما نیاز به یک قلم و خودکار دارید تا مقاله خود را بنویسند و سپس آن را در لپ تاپ و یا موبایل تایپ کنید . پس شما نیاز به یک کامپیوتر یا لپ تاپ دارید تا مقالات خود را در نرم افزار World تایپ کنید و سپس آن را برای مدیر وب سایت ارسال نمایید .

 چگونه از راه نویسندگی کسب درآمد کنم

اولین قدم برای اینکه نویسنده موفقی بشوید این است که تمام راه هایی که می توانید با استفاده از آن ها نویسندگی را تبدیل به یک شغل پر درآمد کنید را بشناسید. در این قسمت  من 6 نمونه از این روش ها را با هم بررسی کرده و در مورد آن ها صحبت کنیم.

  • کپی برداری یا نوشتن برای فروش

نوشته هایی که شما در وب لاگ ها یا منابع خبری می خوانید از جمله متن هایی هستند که به عنوان متن های کپی برداری یا متن های برای فروش محصولات نوشته می شوند. نویسندگان این نوع متن ها را به سفارش صاحبان صنعت و تولید کنندگان تهیه می کنند. نویسندگان این نوع متن ها برای پر رنگ تر کردن و نمایش مزایای محصولاتی که در مورد آن ها متن می نویسند آموزش های لازم را دیده اند. از طرفی این نوع نویسندگان در مورد SEO یا همان بهینه سازی متن برای جستجوی بهتر آموزش های لازم را دیده و اطلاعات لازم را دارند. این نویسندگان از تجارب خود در زمینه SEO برای بالا تر بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو استفاده می کنند. زمینه کاری این نوع نویسندگان بسیار متنوع و زیاد است زیر هر روزه تعداد افرادی که به این نویسندگان برای معرفی محصولات خود نیاز دارند افزایش می یابد. بسیاری از تولید کنندگان نمی دانند که چگونه باید محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند و از این نویسندگان برای نوشتن متن هایی که محصولاتشان را به نحو احسن به مشتریان خود معرفی می کنند کمک می گیرند. کار این نویسندگان به نحوی ساده و آسان است و فقط باید مهارت های لازم برای پر رنگ تر کردن مزایای محصولاتی که درباره آن می نویسند، دارا باشند.

  • نویسنده بی نام

بسیاری از نویسندگانی که در مورد محصولات شرکت های مختلف و یا حتی کتاب می نویسند تمایلی به فاش کردن نام خود ندارند. این نویسندگان به نویسندگان بی نام مشهورند. بسیاری از نویسندگان هستند که از این راه در آمد کسب می کنند. میزان پرداختی به این نویسندگان متفاوت است. اگر تمایل دارید تا نویسندگی به این روش را تجربه کنید باید به دنبال مشتری هایی بگردید که به دنبال نویسندگانی هستند که برای آن ها متونی با سبک خاص و ثابت بنویسند.

  • نویسنده بلاگ ها

راه های زیادی وجود دارد که نویسندگان بلاگ ها می توانند از آن ها برای کسب در آمد از راه نویسندگی استفاده کنند. اینکه بلاگ شخصی داشته باشید و برای آن مطلب بنویسید، شاید کار جالب و سرگرم کننده ای باشد اما برای کسب در آمد باید از تبلیغات درون سایت و بلاگ تان کمک بگیرید. اگر از آن دسته نویسندگانی هستید که تمایل به نوشتن متن برای افراد دیگر دارید، می توانید به عنوان نویسنده فریلنسر کار کنید. بلاگ های زیادی هستند که نیاز به نویسنده برای تولید محتوا دارند. بسیاری از این بلاگ ها برای تولید هر محتوا مبلغی را به نویسنده پرداخت می کنند.

  • نویسندگان مسابقات
    مسابقه نویسندگی
    مسابقه نویسندگی

بلاگ های زیادی در اینترنت وجود دارند که کارشان طراحی و برگزاری مسابقات نویسندگی است. نویسندگان مطالب خود را در این بلاگ ها منتشر می کنند و در مسابقه شرکت می کنند. البته در برخی از موارد نویسندگان برای ورود به این مسابقات باید مبلغی را پرداخت کنند. اگر از آن دسته نویسندگانی هستید که داستان های زیادی در ذهن خود پرورش داده اید و می توانید در مورد آن ها بنویسید می توانید حداقل برای یک بار شانس خود را امتحان کنید. شاید برنده جایزه بسیار بزرگی بشوید.

 

 

 

  • نویسنده مجلات

مجلات معمولاً به صورت روزانه و یا حداقل هفتگی اشعار، داستان های کوتاه واقعی، نمایشنامه ها و گاهی داستان های تخیلی را از نویسندگان آن ها برای چاپ در مجله خریداری می کنند. برای اینکه بدانید آیا مجله مورد علاقه تان تمایلی به خریدن داستان ها یا نوشته های شما دارد، بهتر است از طریق وب سایت آن مجله اقدام کنید. یعنی متن کوتاه یا بخشی از یک نوشته خود را برای آن ها ارسال کنید. اگر این مجله از داستان یا نوشته شما خوشش بیاید حتماً اقدام به خریداری آن خواهد کرد. و یا شاید شما را به عنوان نویسنده ثابت مطالب آن مجله استخدام کند. معمولاً در وب سایت بسیاری از مجلات روش های همکاری با آن مجله و روش های ارسال مطلب برای آن مجله وجود دارد که با مطالعه آن ها می توانید روش های همکاری با آن مجله را متوجه شوید.

  • کتاب الکترونیکی

  نگارش یک کتاب الکترونیکی جالب هم ممکن است یک گزینه‌ی خوب دیگر باشد. کتاب‌های الکترونیکی هیچ نسخه‌ی چاپی و هزینه‌ی ارسالی ندارند، که آنها را به یک سرمایه‌گذاری معقول تبدیل می‌کند. اگر فردی هستید که مهارت‌های زبانی قدرتمندی دارید. می‌توانید یک ویراستار بالقوه باشید که مدیران سایت‌ها با کمال میل به آنها پول می‌دهند تا مقالات را بخوانند و ویرایش کنند و اشتباهات دستوری را از نظر کپی‌برداری اینترنتی اصلاح کنند.

 

[box type=”note”]فقط کافی است مطالب پرطرفدار و جذاب بنویسید. [/box]

 

صحبت پایانی :

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که استفاده از حرفه نویسندگی به عنوان شغل در آمد زا نیز به صرف زمان و کمی حوصله دارد. هرگز به گفته آن دسته از افرادی که عقیده دارند از راه نویسندگی نمی توان کسب در آمد کرد توجه نکنید. تنها راهی که می توان از طریق آن نویسندگی را تبدیل به یک شغل در آمد زا کرد همان طور که گفته شد صبر و حوصله است. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید علاقه تان است. اینکه دوست دارید چه سبک نوشته ای بنویسید و چگونه از این حرفه استفاده کنید بسته به نظر و علاقه خودتان است.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.