۸ نکته برای صفحه درباره ما یک کسب و کار اینترنتی

2 241

اگر از سایت های مختلف دیدن کرده باشید حتما به صفحه درباره ما دقت کردید. واقعیت این است که صفحه درباره ما بسیار مهم است چون کسب و کار شما را به افراد و بازدیدکنندگان معرفی می کند و دقیقا به آن ها می گوید شما چه کاری انجام می دهید. در طراحی صفحه درباره ما دقت کنید چون در اعتماد افراد به سایت بسیار تاثیرگذار است. اکثر افراد با دیدن این صفحه اطلاعاتی درباره سایت شما کسب می کنند، بنابراین در این مقاله قصد دارم ۸ نکته برای صفحه درباره ما یک کسب و کار اینترنتی برای شما بیان کنم.

۱- همه چیز درباره خود بگویید

شما باید داستان کسب و کار خود را بگویید. به یاد داشته باشید، بازدیدکنندگان کنجکاو هستند تا در مورد شما یاد بگیرند چه کاری انجام می دهید و چگونه می توانید زندگی آن ها را بهتر کنید. بسیار هیجان انگیز توضیح دهید چه کاری انجام می دهید و کسب وکار شما به حل مسایل افراد کمک می کند. ببینید شما در صفحه درباره ما باید به این سوالات پاسخ دهید:

کسب و کار شما چگونه آغاز به کار کرد؟

بنیانگذاران کسب و کار شما چه کسانی هستند؟

چه چیزی به شما ایده برای شروع کسب و کار داد؟

اهداف کسب وکار شما چیست؟

چه چیزی به شما انگیزه در کسب و کار می دهد؟

داستان کامل خود را بگویید
داستان کامل خود را بگویید

۲- هدف وب سایت شما را بنویسید

صفحه “درباره ما” صفحه ای است که شما می توانید محصولات و خدمات خود را نمایش دهید و بگویید چه چیزی باعث شد، بازدید شما افزایش یابد. دقیقا به بازدیدکنندگان بگویید چه چیزی می توانند از وب سایت انتظار داشته باشند. اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود بنویسید. باید بازدیدکنندگان شما احساس کنند سایت شما بهترین سایتی است که وارد شدند. توضیح دهید که چه چیزی باعث تمایز کار شما از رقبا می شود و همچنین بیان کنید چرا مشتریان از محصولات و خدمات شما خرید می کنند.

تفاوت کسب و کار
تفاوت کسب و کار

۳- فرمی در صفحه درباره ما وجود داشته باشد

ببینید حتی اگر صفحه درباره ما محبوب ترین صفحه در سایت شما نباشد اما باز هم تعدادی از افراد از این صفحه دیدن می کنند. اگر شما فرمی را در این صفحه قرار نداده باشید، به احتمال زیاد افراد هرگز به این صفحه بر نمی گردند. وجود یک فرم، بازدیدکنندگان را جذب می کند تا نظراتشان را همراه با ایمیل به شما ارسال کنند. شما می توانید با داشتن ایمیل افراد، برای آن ها در هفته مطالبی را ارسال کنید و به این ترتیب با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

۴- از عکس در صفحه درباره ما استفاده کنید

مغز انسان می تواند ۶۰ هزار بار سریعتر از عکس، متن را پردازش کند. برای اینکه نتیجه خوبی برسید بهتر است از متن های طولانی در این صفحه استفاده نکنید، چون اکثر مردم فرصت خواندن متن های طولانی را ندارند. از متن های کوتاه تر استفاده کنید، همچنین متن ها را به صورت تیتر بنویسید و از عکس و فیلم استفاده کنید.

عکس در صفحه درباره ما
عکس در صفحه درباره ما

۵-در صفحه درباره ما بازدیدکنندگان را به محصولات محبوب هدایت کنید

صفحه درباره ما، بهترین مکان برای نمایش محبوب ترین پست های وبلاگ، دسته بندی محتوا و محصولات با کیفیت بالا است. به خوانندگان بعد از یادگیری کسب و کار شما، توصیه ها را انجام دهید.

۶- در صفحه درباره ما آدرس شبکه های اجتماعی را ذکر کنید

امروزه با پیشرفت اینترنت، بیشتر افراد وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند به همین دلیل حتما آدرس شبکه های اجتماعی خود را در صفحه درباره ما بیان کنید.

۷-اطلاعات را مختصر بنویسید

در صفحه درباره ما سعی کنید اطلاعات را طولانی ننویسید. اطلاعاتی که در این صفحه می نویسید حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ کلمه باشد.

 

اطلاعات را خلاصه در صفحه درباره ما بنویسید
اطلاعات را خلاصه در صفحه درباره ما بنویسید

۸- اطلاعات تماس را بنویسید

در صفحه درباره ما اطلاعات تماس مثل شماره تلفن، آدرس ایمیل را بنویسید تا اگر بازدیدکنندگان سوال یا پیشنهادی داشته باشند با شما در میان بگذارند. شما می توانید از نظرات سازنده افراد در جهت بهبود کسب و کار استفاده کنید چون گاهی افراد نظراتی می دهند که به فکر افراد تیم شما نرسیده است. حال تصور کنید وقتی افراد بیشتری پیشنهادات خود را بیان کنند چقدر در بهبود کسب و کار شما تاثیر گذار است.

اطلاعات تماس در صفحه درباره ما
اطلاعات تماس در صفحه درباره ما

صحبت پایانی

در این مقاله برای شما بیان کردم که صفحه درباره ما در سایت شما  از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما در این صفحه باید همه اطلاعات مهم را به بازدیدکنندگان ارایه دهید باید ذکر کنید اهداف کسب و کار شما چه چیزی است و کسب و کار شما چه نیاز مخاطب را برطرف می کند. بازدیدکنندگان باید وقتی وارد سایت شما می شوند احساس کنند سایت شما بهترین سایتی است که تا به حال دیده اند. باید برای مخطبان توضیح دهید چه تفاوتی با رقبا دارید.  در صفحه درباره ما از متن های کوتاه به صورت تیتر وارد استفاده کنید. استفاده از عکس و فیلم در این صفحه بسیار تاثیرگذار تر از متن است چون افراد حوصله خواندن مطالب طولانی را ندارند. همچنین سعی نمایید اطلاعات تماس مثل شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی را هم برای بازدیدکنندگان بنویسید.

2 نظرات
 1. احمد رضا گوید

  واقعا همینه , مطلبتون رو خوندم دیدم حتما باید این رو بگم .
  ما هم مثل همین چیزی که شما گفتید , شروع کردیم و یک وب سایت در حوضه آموزش زبان انگلیسی راه اندازی کردیم , اول فهمیدیم سختی کار اینه که دوره های موجود جداب نیستند ,
  بعد از اون یک دوره جذاب رو تدارک دیدیم و وب سایتمون رو راه اندازی کردیم و شکر خدا الان موفقیم ,
  برای اون دوستانی هم که هنوز شروع نکردن برن به وب سایت ما و ببینن :
  https://deepenglish.ir
  به امید موفقیت همه جوانان ایرانی
  این سایت رو با دوره رایگان سایت شما ساختیم
  خیلی عالی بود

  1. admin گوید

   خیلی هم عالی
   انشاالله که موفق باشید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.