انتخاب تیتر مناسب مقالات، آموزش ویدویی – ( آپدیت شد )

0 3,511

به شما قول می دهم اگر از روشی که در این مقاله به شما خواهم گفت استفاده کنید و با انتخاب تیتر مناسب بنویسید می توانید تا یک سال آینده بیش از ۱۰۰۰ بازدید از سایت گوگل به آمار خودتان اضافه کنید.

طبق آمار امروزه ۸۰% از افراد فقط تیتر مقاله را می خوانند و فقط ۲۰% از افراد علاوه بر تیتر ، متن را نیز می خوانند. پس میزان اهمیت انتخاب تیتر مناسب در تولیدات محتوایی چندین برابر اهمیت تولید یک متن خوب برای محتوا می باشد، یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود که کاربران یه مقاله را به صورت کامل بخوانند انتخاب تیتر جذاب و مفهومی است. پس حال می دانیم که یکی از مهمترین عنصر های کلیدی در تولیدات محتوایی انتخاب یک تیتر جذاب و مناسب است .

اجازه بدهید از این جا شروع کنم. وقتی در مورد سئو و بهینه سازی سایت صحبت می کنیم در اولین گام به کلمات کلیدی توجه می کنیم و اگر حرفه ای باشیم کار را با ابزار Google keyword planner آغاز می کنیم.

در گذشته اعتقاد من این بود که باید مطابق این ابزار محتوا نویسی را انجام دهیم و هنوز هم این کار را انجام می دهم. ولی به نظر من در صورتی که با الگوریتم جدید گوگل می خواهید نتیجه بگیرید باید مطابق جستجوی کاربر عنوان خودتان را انتخاب کنید.

همان طور که می دانید یکی از مهمترین بخش های سئو داخلی صفحه انتخاب عنوان مناسب است. اگر عنوان مناسب نداشته باشید نمی توانید شانس خوبی برای داشتن رتبه خوب داشته باشید.
بریم سر اصل مطلب اگر می خواهید برای مقالات خودتان ورودی خوبی از گوگل داشته باشید باید مطابق نیاز و جستجوی کاربر بنویسید و در اولین گام می توانید از خود سیستم جستجو گوگل کمک بگیرید.

اگر شرکت ها به نکته این مقاله توجه کنند به راحتی می توانند با نوشتن محتوای جذاب و عنوان های حرفه ای ترافیک هدفمندی که پول می پردازند را به سایت خود هدایت کنند.
در گذشته هدف فقط نتایج keyword planner بود که الان هم بسیار مهم است. اما این ابزار کلیدواژه هایی را نمایش می دهد که جستجوی بالایی دارند و در برخی از حوزه ها کار بر روی این واژه ها در ابتدای کار بسیار سخت است ولی اگر شما مقاله ای بنویسید که کاربر به صورت محاوره جستجو می کند و آن را در عنوان و محتوای مقاله استفاده کنید به سرعت می توانید در عبارتی رتبه بگیرید که کاربران ان را جستجو می کنند.

 تیتر چگونه سایت بسازیم انتخاب تیتر حرفه ای ؟
انتخاب تیتر مناسب

برای شروع کار شما باید با کلید واژه های طلایی آشنا شوید در زیر فهرستی از کلید واژه ها را برای شما نوشته ام که با استفاده از آن ها می توانید عنوان های حرفه ای بنویسید که کاربران جستجو می کنند:
• چرا
• چیست؟
• کیست؟
• چگونه؟
• آیا
• دلایل
• روش های
• تکنیک های
• قیمت
• ابزار های
• چند
• ارزان
• سریع
• و…

کافیست در نتایج گوگل یک از این کلید واژه ها را در عبارت خود استفاده کنید خواهید دید که کاربران چگونه جستجو می کنند و به راحتی می توانید بهترین عنوان ها را برای مقالات خودتان استفاده کنید.
به عنوان مثال فرض کنید می خواهیم در مورد لاغری مطلبی بنویسیم می توانید به روش های زیر جستجو کنیم:
تیتر برای چگونه لاغر شدن

انتخاب تیتر مناسب
انتخاب تیتر مناسب

همانطور که در تصویر می بینید این ها عباراتی هستند که مخاطبین شما جستجو می کنند تا مقاله شما را پیدا کنند.

 • چگونه لاغر شویم؟
 • چگونه لاغر شوم؟
 • چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم؟
 • چگونه لاغر شویم سریع

حالا واژه چرا لاغر را وارد می کنیم و نتایج را مشاهده می کنیم:

انتخاب تیتر مناسب
انتخاب تیتر مناسب
 • تیتر برای لاغری
 • چرا لاغر نمیشم
 • چرا لاغر نمی شویم
 • چرا لاغر نمی شوم؟
 • چرا لاغرم؟

می بینید جستجوی کاربران با تفکر شما چقدر متفاوت است؟

کافیست عینا یکی از همین تیر ها را انتخاب کنید و یک مقاله جامع و کامل در مورد آن بنویسید.

به نظر شما بهتر نیست از این به بعد مطابق نیاز بازار هدفمان محتوا بنویسیم؟

 

تصمیم بگیرید که از همین امروز مقالات خودتان را مطابق نیاز بازار هدفتان بنویسید تا ترافیک خوبی را جذب سایت خودتان کنید .

 

در این ویدیو ویژگی های مهم یک تیتر را در یک دقیقه مشاهده کنید

 

الگوریتم انتخاب تیتر مناسب
الگوریتم انتخاب تیتر مناسب

 

۸ نکته در انتخاب تیتر مناسب

 

طبق آمار امروزه ۸۰% از افراد فقط تیتر مقاله را می خوانند و فقط ۲۰% از افراد علاوه بر تیتر ، متن را نیز می خوانند. پس میزان اهمیت انتخاب یک تیتر مناسب در تولیدات محتوایی چندین برابر اهمیت تولید یک متن خوب برای محتوا می باشد، یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود که کاربران یه مقاله را به صورت کامل بخوانند انتخاب یک تیتر جذاب و مفهومی است. پس حال می دانیم که یکی از مهمترین عنصر های کلیدی در تولیدات محتوایی انتخاب یک تیتر جذاب و مناسب است ، در این مقاله از وب تینوس قصد داریم به ۸ نکته در انتخاب تیتر مناسب بپردازیم :

 1. طراحی تیتر با رنگ متفاوت
 2. دارای دیزایت متفاوت نسبت به متن
 3. انتقال مفهوم به بهترین شکل
 4. استفاده از جملات کوتاه
 5. خودداری از بکاربردن کلمات سخت و نامفهوم
 6. به کار بردن کلمات ایجاد انگیزه در خواندن مقاله
 7. استفاده از نام و یا برند
 8. انتخاب تیتر جذاب
انتخاب تیتر جذاب
انتخاب تیتر جذاب

طراحی تیتر با رنگ متفاوت :

برای نمایش بهتر و مشخص کردن و یا جدا کردن تیتر از بقیه محتوا می بایست رنگ تیتر با بقیه محتوا فرق کند البته باید توجه داشته باشید که از رنگ هایی استفاده کنید که کاربران برای خواندن تیتر با مشگلی برخورد نکنند. استفاده از قابلیت hover در تغییر رنگ تیتر یکی دیگر راهکارهای ایجاد یک تیتر متفاوت است.

دارای دیزایت متفاوت نسبت به متن:

همانطور که در ابتدا گفتیم ۸۰% از افراد فقط تیتر محتوا را می خوانند پس دیزاین تیتر از اهمیت خاصی برخوردار است در تولیدات محتوایی تیتر را باید به گونه ای طراحی و دیزاین کرد که کاربران در لحضه ای که می خواهد مقاله را بخواند اولین چیزی که می بیند تیتر باشد برای این امر می توان با بزرگ تر کردن تیتر ، اضافه کردن ایکون به تیتر ، متفاوت بودن فونت ، متفاوت بودن رنگ و… دیزاینی متفاوت به تیتر بخشید.

انتقال مفهوم به بهترین شکل:

همه افرادی که یک محتوا را می خوانند ابتدا تیتر آن محتوا را می خوانند اگر تیتر شما مفهوم خود را به خوبی انتقال ندهد نمی تواند کاربران را به خواندن ادامه ی متن دعوت کند برای انتقال مفهوم در تیتر باید از کلمات ساده و خلاصه ی مفهوم متن به زبان ساده استفاده کرد.

انتخاب عنوان جذاب
انتخاب عنوان جذاب

استفاده از جملات کوتاه :

تنها عاملی که تیتر را از متن جدا می کند کوتاه بودن آن است اگر در تولیدات محتوایی برای تولید تیتر از کلمات زیاد اسفاده کرده باشید و یا به عبارت دیگر از جمله های طولانی استفاده کنید هرچند که تیتر دیزاین متفاوتی داشته باشد تیتر را به بخشی از متن ساده تبدیل کرده اید باید توجه داشته باشید که تیتر تنها خلاصه ای از یک متن است پس سعی کنید که کل متن را در چند کلمه خلاصه کنید.

خودداری از بکاربردن کلمات سخت و نامفهوم :

طبق آمار افراد با یک نگاهی کوتاه و زودگذر و حتی با فقط نگاه کردن به تیتر تصمیم به خواندن آن مقاله می گیرند همیشه باید این را بدانید که کاربران را باید در چند ثانیه ی اول جذب مقاله ی خود کنید پس باید از کلمات سخت و یا کلماتی که ممکن است برای بعضی ها درک آن سخت باشد خودداری کنید و تیترها را با کلمات ساده و رایج تولید کنید.

به کار بردن کلمات ایجاد انگیزه در خواندن مقاله :

به جملات زیر توجه کنید :

چگونگی طراحی وب در … ، ۴ روش برای … ، بدترین مقاله ی گوگل … ، آغاز عصری جدید در … ، نکات طلایی برای … ، بزرگ ترین اشتباه در … ، تحولی جدید … ، تضمینی دائمی … ، قابلیت جدید … ، و… .

با به کار بردن از این قبیل کلمات در تیتر به کاربران یک حس کنجکاوی دست می دهد و آنها را مجبور به خواندن بقیه محتوا می کند البته برای استفاده از این روش باید توجه داشته باشید که زیاده روی نشود به گونه ای که تیتر کاملا نا مفهوم و یا خیلی مرموز باشد.

استفاده از نام و یا برند :

از آنجایی که تیترها بیشترین بازدید ها را به خود اختصاص می دهند پس مکانی عالی برای بازگو کردن نام و یا برندتان است البته در این مورد هم زیاده روی نکنید ممکن است تیترهایتان خسته کننده به نظر برسند.

انتخاب تیتر جذاب :

به جرات می توان گفت یکی از موثرترین عواملی که باعث می شود یک کاربر تمامی مطالب محتوا را بخواند داشتن تیتری جذاب در عین حال ساده و مفهومی است. در ۸۰% اوقات کاربران محتوایی که دارای تیتر نباشد را نمی خوانند. پس می توان نتیجه گرفت که تیتر نقش مهمی در خوانده شدن محتوا دارد پس آن را جدی بگیرید و زمان زیادی را صرف آن کنید .

با توجه به نکات بالا و آمار بازدید از تیتر با جرات می توان گفت که تیتر مهم ترین عامل در تاثیر بر روی کاربران در خواندن یک مقاله و یکی از عوامل مهم در کسب رتبه در صفحات اول گوگل می باشد پس آن را جدی بگیرید و از آن به راحتی گذر نکنید حتی اگر شده ساعت ها بر روی آن وقت بگزارید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.