هشت اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند

0 188

شروع کسب و کار تجارت آنلاین می تواند سریع، نسبتا آسان و نه خیلی گران باشد، اما به همان میزان می تواند چالش برانگیز باشد.

اگر چه هر کسب و کار جدید منحصر به فرد است، ولی موارد مشترکی در شکست های تجارت الکترونیک وجود دارد، درک این مشکلات احتمالی باید به شما کمک کند که از آنها اجتناب کنید، و کسب و کار تجارت آنلاین موفق داشته باشید.

1: بدون سرمایه گذاری واقعی

هشت اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند1
ممکن است یک فروشگاه آنلاین را بسیار ارزان باز کنید، اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که همین مقدار هزینه تمام چیزی است که شما باید سرمایه گذاری کنید.

مانند هر کسب و کار جدید، یک فروشگاه آنلاین جدید ممکن است نیاز به چندین تزریق سرمایه و مقدار قابل توجهی از کار داشته باشد.

اگر شما در حال حاضر یک فروشگاه فیزیکی دارید و یک فروشگاه آنلاین اضافه کرده اید، در مورد این تجارت الکترونیک جدید مانند یک مکان جدید فکر کنید که در حال حاضر نیاز به یک سرمایه گذاری مشابه در زمان و حداقل بخشی از آنچه شما در پول سرمایه گذاری می کنید دارد.
سرمایه گذاری در این بخش، باعث افزایش پتانسیل فروش کسب و کارتان می شود.

 

2: واقعا به مشتریان گوش ندادن

به مشتریان خود گوش دهید و واقعا به آنها گوش کنید

فقط به مشتریانی که تأیید اعتبار ارائه می دهند گوش نکنید، گوش دادن به مشتریانی که خریدی از فروشگاه نمی کنند باعث جذب آنها می شود، یا حتی مشتریانی که قصد برگشت محصول را دارند باعث جلب رضایت انها می شود، فقط به مشتریان وفادار و دائمی پاسخگو نباشید، شما نیاز به جذب مشتریان جدید نیز هستید.

می دانید چرا ” همیشه حق با مشتری است” زیرا بدون مشتریان شما کسب و کار ندارید.

3: مدیریت ضعیف موجودی

 

هشت اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند2

بسته به مدل کسب و کار، مدیریت موجودی می تواند یکی از مهمترین مشکلات موجود در تجارت الکترونیک باشد.

کمبود موجودی شما می تواند جریان نقدی را خراب کند، خرید موجودی بیش از حد می تواند شما را با مشکل کمبود یا عدم موجودی مواجه کند و شما ممکن است در فروش و جریان نقدی دچار مشکل شوید یا حتی مشتریان برای تهیه محصولات نا امید شوند و باعث از دست دادن مشتریان باشید.

سفارش محصولات از تامین کننده اغلب به همان اندازه ساده نیست که فکر می کنید، فروشندگان ممکن است دارای زمان مشخصی متفاوت باشند، به این معنی که ممکن است چند روز طول بکشد تا یک تامین کننده برای یک مرتبه مجدد برای شما محصول ارسال کند، در حالی که یک تامین کننده دیگر می تواند چند هفته طول بکشد.

به طوری که شما مجبور هستید برای تامین نیازهای موجودی مدتی را سپری کنید، در حالی که مشتری در انتظار تهیه محصول است و معمولا عجله در خرید محصول باعث می شود او به فروشنده دیگری رجوع کند.

4: نادیده گرفتن رقابت

اینترنت سرزمین فرصت برای حتی کوچکترین کسب و کار ها است، اما تقریبا هیچ راه اندازی آنلاین نمی تواند در مواجهه با رقابت قابل توجه و پایدار بماند.

این اغلب یک مشکل زمانی است که فروشگاه های جدید تجارت آنلاین به دنبال فروش محصولات مشابه هستند که توسط خرده فروشان بزرگتر ارائه می شود.

در بسیاری از بازارها، مشتریان گزینه های مختلفی برای انتخاب دارند، اگر کسب و کار شما دارای بازار رقابتی است، باید به مشتریان بالقوه خود دلیلی برای انتخاب شما بدهید.

همیشه وبلاگ نویسانی را می بینیم که موضوعی که بسیار پر بحث است را انتخاب می کنند و اساسا شبیه سازی یا کپی کردن آنچه دیگر وبلاگ نویس های محبوب در حال انجام آن هستند را ارائه می دهند، من فکر می کنم آنها اینطور تصور می کنند “اگر برای آنها کار می کند، شاید برای من هم کار کند.”

اما درباره دیدگاه خواننده یا مشتری فکر کنید. اگر وبلاگ شما را پیدا کنند، آنها از خود می پرسند: «چرا این وبلاگ ارزش صرف زمان دارد؟» قبل از کلیک روی دکمه برگشت، باید به این سؤال سریع و واضح پاسخ دهید.

شما نمی توانید انتظار داشته باشید مخاطبان به یک نسخه پایینتر از بعضی سایتهای شناخته شده دیگر رضایت دهند حتی اگر سایت یا محصول شما به طور قابل توجهی بهتر از محصول یا خدمات رقیب باشد.

5: یک وب سایت بد

 

هشت اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند5
حتی بهترین طرح کسب و کار همیشه نمی تواند به یک وب سایت بد خودش غلبه کند.

یک سایت تجارت الکترونیک مدرن باید امن، کاربردی، دارای جستجوی عالی، سازگاری با دستگاه های تلفن همراه و بارگذاری بسیار سریع باشد، هرچیز کمتری غیر قابل قبول است.

حتما گروه عالی و با تجربه ای را برای طراحی، مدیریت و توسعه وبسایت انتخاب کنید، در صورتی که سایت شما در نتایج جستجو دیده نشود تجارت آنلاین شما با شکست روبرو می شود، نیاز به محتوای قوی، بهبود سئو و … دارید.

6: عکاسی ضعیف محصولات

 

خریداران آنلاین نمی توانند محصولاتی که شما آنها را می فروشید را بازرسی کنند، بنابراین آنها به نمایش بصری قوی از این محصولات نیاز دارند تا آنها را درک کنند، آن را بخواهند و آن را خریداری کنند، بنابراین، عکاسی ضعیف محصول یکی از اشتباهات اصلی در تجارت آنلاین برای کسب و کارهای کوچک است.

از فروشندگان آنلاین موفق به عنوان استاندارد برای تصاویر محصول خود استفاده کنید، اگر عکس هایی از محصول که شما استفاده می کنید به همان اندازه روشن، متمرکز و تمیز نیست این عکس ها به اندازه کافی خوب نیستند، از ترفندهای عکاسی اطلاعات کسب کنید، هم چنین می توانید از یک عکاس برای گرفتن عکس هایی با کیفیت بهتر استفاده کنید.

7: بدون ترافیک وب سایت

 

 

تجارت انلاین کسب و کار شما بدون داشتن ترافیک کافی کشته می شود.
در زمینه تجارت آنلاین، ترافیک وب سایت جریان خریداران به داخل و خارج از فروشگاه شما است، اگر می خواهید فروش کنید، به ترافیک نیاز دارید.

یک روش سریع برای دریافت ترافیک با تبلیغات پرداختی برای هر کلیک وجود دارد، اما می تواند گران باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از سرمایه گذاری، آن را درک می کنید.

راه بسیار سریع تر، اما در نهایت قوی تر برای راه اندازی ترافیک به وسیله تولید محتوای تاپ – یعنی بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی یا تجارت کالا در سایت است.

8: صبور نبودن

 

هشت اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند7
یک تجارت الکترونیک آنلاین نیاز به زمان برای رشد کردن دارد، اما اغلب صاحبان کسب و کار جدید تصور می کنند که فورا از این طریق درآمد کسب می کنند، اما این طور نیست، تعجب نکنید اگر چند ماه طول بکشد تا سودی را از این طریق به دست آورید.

نتیجه گیری

امروزه به دلیل پیشرفت ابزارهای بازاریابی آنلاین، اگر قصد دارید تجارت انلاینی را راه اندازی کنید یا اینکه برای کسب و کار موجود خود تجارت آنلاینی نیز داشته باشید باید راه و روش ورود به این عرصه را ارزیابی کنید و زمینه های ان را فراهم کنید.

اگر بدون اطلاعات از استراتژی هایی که به موفقیت ختم می شوند پا در این میدان بگذارید با شکست مواجه می شوید هم چنین باید شکست ها و چالش های این مسیر را نیز شناسایی کنید، اشتباهات این مسیر را بررسی کنید و راه حلی برای اینکه شما نیز برای کسب و کارتان این اشتباهات را اجرا نکنید پیدا کنید تا از این طریق بتوانید تجارت انلاین موفقی داشته باشید که به کسب درآمد و فروش بیشتر منجر می شود.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.