چگونه بدون افزایش بازدید سایت فروش بیشتری داشته باشیم؟ (ویدیو)

0 216

به شما قول می دهم اگر تا پایان این آموزش با من همراه باشید بتوانید با استفاده از اطلاعاتی که به شما میدهم بدون افزایش بازدید هم فروشتان را بیشتر کنید .

چیزی درباره نرخ تبدیل شنیده اید ؟ بزارید یک تعریف کلی ازش داشته باشم !‌اگر بخواهم یک تعریف کامل و جامع از نرخ تبدیل داشته باشم اینکه چند درصد از بازدیدکنندگان یک صفحه سایتتون اقدام دلخواه شما رو انجام میدن  . اگر ۱۰ نفر وارد یک صفحه از سایتتون میشن و ۵ نفرشون اقدام دلخواه شما رو انجام میدن نرخ تبدیل شما ۵ درصد می باشد . اقدام دلخواه می تونه : کلیک کردن , دادن ایمیل , ‌پلی کردن ویدیو  و یا هر چیز دیگری باشه

مهم این است کاربران کاری انجام بدهند که برای شما مفید است .

۴ معیار کلیدی :

ببینیم نرخ تبدیل به چه پارامترهای وابسته است و چه معیارهایی روی نرخ تبدیل اثر گذار است .

خیلی اگر بخوام کلی بگم , ۴ تا معیار کلی وجود داره که روی نرخ تبدیل اثرگذار است و باعث میشن نرخ تبدیل افزایش پیدا کنند (‌حالا چه فروش باشه چه گرفتن ایمیل  ای هر چیز دیگری … )

راحتی استفاده :‌ اولین معیار یا همون پارامتر راحتی استفاده از سایتتون است  ,‌ یعنی سایتتون یا صفحات طوری درست شده که راحت ترین نوع استفاده رو داره ؟ شخص بتونه بدون تلاش زیاد و بدون اینکه راهنمایی را مطالعه کنه بدون اینکه خیلی از فکرش پردازش کنه می توه کارهای لازم رو در سایتتون انجام بده , اگر سایتتون این طور هست که خوبه ولی اگر این طور نیست باید ایراد سایتتون رو برطرف کنید .

ظاهر سایت : دومین موضوع مهم ظاهر سایت شما می باشد . ظاهر سایتتون چطور هست ؟ آیا طوری هست که حس خوب در مخاطبینتون ایجاد کنه ؟ و باز یک پارامتر خیلی مهم در ظاهر اینه که آیا ظاهر سایت شما طوری هست که مغز خیلی زیادی از مخاطب نخواد , ‌بازدیدکننده مجبور نشه برای یک صفحه خاصی از سایتتون پردازی زیادی انجام بده .

اعتبار :‌ سومین موضوع مهم اعتبار سایتتون است , آیا شخص وقتی وارد یک صفحه از سایتتون میشه , حالا صفحه محصول یا صفحه اصلی  یا هر صفحه دیگه ای ,  آیا حس می کنه که شما معتبرید , این حس بهش دست میده که این سایت سایته بسیار مرجعی است , میشه با اطمینان ازش خرید کرد , اگر بخواهیم با این سایت مراوده ای انجام بدیم و پرداختی داشته باشیم هیچ ترسی وجود نداره .

   چهارمین پارامتر یا معیار وضوح هست , منظورم از وضوح اینکه تمام متون یا تمام نکاتی که نوشتید آیا اینقدر واضح و حرفه ای هستش که شخص با یک بار خوندن بتونه دقیقاْ متوجه بشه که منظور شما چی بوده؟ دقیقاْ شما چی می خواین چه هدفی از اون نوشته یا اون متن دارید ؟

اگر این ۴ نکته رو رعایت کنید مسلماْ نرخ تبدیل سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش هم می تونه مقدار بسیار قابل توجه ای باشه

و همینجا یک تعریف یا مفهوم مهم رو به شما بگم ,  ما یک مفهومی داریم به اسم بار ذهنی با بار درک مطلب

بزارید یک مثال براتون بزنم : شما چطو می بینید که یک سرور اگر درخواست های زیادی بهش بهش کند میشه ؟ سایت شما اگر همزمان ۵۰۰ نفر واردش بشن احتمالاْ مثل قبل دیگه کار نمی کنه  بنابراین یک سرور توانایی پردازش محدودی رو داره و اطلاعات محدودی رو می تونه پردازش کنه .

نکته کلیدی که ما خیلی وقت ها فراموشش می کنیم اینکه که مغز ما هم همینطوره ,‌مغز توانایی پردازش و تمرکز محدودی را داره , هر چه ما با سایتمون ,‌با محتوا , گرافیک عکس ها و موارد دیگر بار بیشتری روی طرف مقابل که همون بازدیدکننده میشه ایجاد کنیم در واقع مجبور می کنیم مخاطب رو که پردازش سنگین تر و بیشتری رو انجام بدن به همان میزان خریدهای ما کم خواهد  و نرخ تبدیل ما هم کم خواهد شد .

بنابراین از امروز با یک دیدگاه کاملاْ جدید به وب سایتتون نگاه کنید , ‌وب سایتتون یک منبع اطلاعاتی هست و عیارش مغز بازدید کننده هست .

آیا با  این منبع اطلاعاتی خودتون پردازش خیلی زیادی رو از مغز بازدیدکننده می کشید یا مصرف می کنید ؟ اگر اینطور هست سایت خوبی ندارید .

خب با همین معیار می بینید که این ۴ تا نکته چه قدر اهمیت پیدا می کنند  سایت هر چی راحتی استفاده اش بیشتر باشه راحت بتونه شخص استفاده کنه در واقع بازدیدکنندتون کم میشه اون باز یا پردازش لازم کمتر میشه و کار راحت تر میشه .

هر چه سایت ساده تر و واضح تر و حرفه ای تر بشه باز پردازش مغزی بازدیدکنندگان کمتر خواهد شد و این به نفع شماست .

و اعتبار هم همینطور ,  وقتی اعتبار سایت شما خیلی زیاده و این دیده میشه  افراد اعتماد می کنند , وقتی اعتماد می کنند پردازش براشون راحت تر میشه .

وضوح هم همینطور  , یعنی اگر جملات بنویسید که مفاهیم پیچیده ای دارند یا ایهام توش هست و برای درکش باید مخاطب خیلی فکر کنه , پردازش یا بار زیادی رو به مغز بازدیدکننده وارد می کنه باعث افت نرخ تبدیل شما خواهد شد.

بنابراین خیلی خیلی مهم است که به این نکات توجه کنید که آیا تمامی این موارد رو رعایت می کنید که باعث بشه شخص با حداقل پردازش ,‌حداقل تلاش بتونه با سایت شما کار کنه و به اصلاح خرید یا هر اقدام دلخواه شما رو اتجام بده .

خب این مقدمه ای بود باریا فزایش نرخ تبدیل , حالا چطور می توانیم این ۴ تا نکته رو رعایت کنیم , بزارید یک روش را برای شما مثال بزنم

ویدیو در صفحه محصول:

استفاده از ویدیو در صفحه محصول روز به روز مهمتر میشه و نرخ تبدیل شما رو افزایش خواهد داد . حتما می دونید که روز به روز خواندن متن های صفحه محصول داره کمتر میشه و یکی از بهترین راهکارها استفاده از یک ویدیوی که صفه محصولتان رو تبلیغ کنه می باشد .

من منظورم از ویدیو به هیچ وجه این نیست که بریم یک تیزر خیلی حرفه ای از محصول بسازیم , فرض کنید که موبایل می فروشیم , منظورم این نیست که بریم یک تیم بیاریم از اون موبایل فیلم بردازی حرفه ای انجام بدن  با موسیقی خوب  و نوشته هایی بیاد و بره ,  اصلاْ‌منظورم این نیست .

منظورم اینکه فرد متخصصی که شاید خودتون باشید جلوی یک دوربین قرار بگیره و در چند دقیقه شاید ۴ یا ۵ دقیقه توضیحاتی درباره محصول بده , از مزایا و معایب محصول بگه  و حتی می تونه اون موبایل در دستتون باشه و محصول رو نشون بدید و با این کار خیلی خیلی می تونید جلب توجه بیشتری را به سمت خود جذب کنید تا با ساختن تیزرهای تبلیغاتی …

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.