چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟

0 26

شما خیلی راحت می‌توانید به وسیله یک وب سایت ، ارائه خدمات یا محصولات خودتان را از کوچه و خیابان ، به محیط وسیع اینترنت منتقل کنید و از طریق این تغییر مکان ، کار خودتان از دنیای واقعی به دنیای مجازی بیاورید و نوع کاربران و حتی تعداد آن‌ها را تغییر دهید و با استفاده از روش های بسیار نو آورانه و ابتکاری ، تعداد مشتریان خودتان را بیشتر کنید . چنین کاری در دنیای واقعی امکان ندارد و درصورت امکان ، هزینه گزافی را به شما تحمیل خواهد کرد . برای این که بتوانید در دنیای مجازی حضور داشته باشید ، احتیاج به یک پل ارتباطی با کاربران خودتان دارید تا بتوانید محصولات و خدمات خودتان را به آن‌ ها ارائه بدهید و این پل ارتباطی ، چیزی نیست جز یک وب سایت !

 

این روزها دیگر ساختن یک وب سایت ، خیلی ساده و راحت شده است و مطمئنا اگر توضیحات ما را دنبال کنید ، متعجب می شوید که به چه سرعتی می توانید یک وب سایت شخصی برای خودتان راه اندازی بکنید . به خاطر وجود نرم‌افزارهای متعدد برای طراحی سایت ، این کار برای افراد متخصص و غیرمتخصص ، خیلی راحت تر شده است . ما در این مقاله به زبانی ساده و قابل فهم ، طریقه طراحی یک وب سایت شخصی را به شما آموزش می‌دهیم :

چگونگی ساخت وب سایت به وسیله سرویس Jimdo

 

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟2

جامدو ، یک سایت است که به راحتی امکان ایجاد یک وب سایت شخصی را برای شما فراهم می‌کند .

گام اول

به صفحه ابتدایی سایت Jimdo بروید و کار ثبت نام خودتان در سایت را آغاز کنید . در خط اول ، اسمی که برای سایت خودتان در نظر گرفته اید را مشخص نمایید و در خط بعد هم آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید تا اولین مرحله ساخت سایت را آغاز کرده باشید . اگر قصدتان این است که از آدرس‌های Jimdo استفاده کنید ، تبلیغات Jimdo در صفحه شما به نمایش گذاشته خواهد شد و در آدرسی که انتخاب می‌کنید ، نام Jimdo هم به چشم می خورد ؛ اما اگر می‌خواهید که وب سایت خودتان را شخصی‌تر بکنید ، باید به بخش پولی سایت بروید و بخش نرم‌افزاری یا تجارت سایت را انتخاب و سرویس مربوطه را خریداری بکنید .

گام دوم

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟5

هدف ما این است که در ادامه آموزش ، حساب عادی را کنار بگذاریم و یک حساب حرفه‌ای و شخصی را برای تهیه وب سایت خودمان انتخاب کنیم . برای این کار ، باید از زیر مجموعه . com برای انتخاب دامنه استفاده کنیم که ماهیانه مبلغ پنج پوند برای شما هزینه خواهد داشت ؛ البته می توانید از دامنه . biz هم تستفاده کنید اما دامنه co.uk ، با هزینه ماهیانه 15 پوند می‌تواند قیمت زیادی باشد . به هر حال شما می‌توانید هر زمان که بخواهید این دامنه را تغییر و یا انتقال دهید .

گام سوم

در این مرحله شما باید بسته پیشنهادی خودتان را انتخاب کنید و بعد برای جست‌ و جوی دامنه خودتان ، نام مورد نظر را در بخش آدرس وارد بکنید و عملیات بررسی را انجام دهید تا از آزاد بودن نام دامنه ، با خبر شوید .

گام چهارم

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟3

اسمی که برای وب سایت خودتان در نظر گرفته اید را مشخص کنید و سپس گزینه‌هایی که مورد نظرتان است را کلیک کنید . در ادامه ، پنجره‌ای به شما نشان داده خواهد شد که قیمت یک ساله و دو ساله سرویس را برای شما مشخص می‌کند . اگر که سرویس خودتان را برای دو سال خریداری نمایید ، در صدی به عنوان کاهش قیمت به شما تعلق خواهد گرفت . در این جا باید سرویس خودتان را انتخاب کنید و هزینه آن را پرداخت نمایید .

گام پنجم

پس از انجام مراحلی که تا این جا برایتان توضیح دادیم ، یک ایمیل از طرف این سایت ، که حاوی نام دامنه و کلمه عبور برای شما است ، ارسال خواهد شد ( این ایمیل ، به همان آدرس ایمیلی ارسال می‌شود که در ابتدا آن را وارد کرده اید ) . اگر روی لینک دامنه خودتان کلیک کنید ، می توانید صفحه شخصی خودتان را مشاهده کنید . با باز شدن این صفحه در قسمت Login یا همان ورود ، شما باید کلمه عبوری را که از طرف سایت برایتان ارسال شده است را وارد کنید تا بتوانید به بخش مدیریت سایت ، وارد شوید . در این مرحله ، از منویی که در سمت راست وب سایت وجود دارد ، بخش تنظیمات یا همان Setting را انتخاب کنید . با انتخاب این گزینه ، پنل تنظیمات به شما نشان داده می‌شود . شما باید بخش Login را پیدا کنید و روی آیکون Password کلیک کنید تا در همان مرحله اول ، بتوانید پسورد را تغییر دهید .

گام ششم

در مرحله بعدی ، شما باید اسم اختصاصی دامین خودتان را انتخاب کنید . برای این کار می‌توانید از بخش تنظیمات ، کلمه Register که در قسمت بالا قرار دارد را انتخاب کنید و در آن قسمت ، نام مورد نظر خودتان را وارد کنید و عملیات را تمام کنید تا در مدت زمان 24 ساعت ، به درخواست شما رسیدگی شود . در صورتی که قصدتان این است که فقط برای مدتی از نام jimdo استفاده کنید و در زمان مناسب ، دامنه اختصاصی خودتان را پیوند بدهید ، کافیست به صورت رایگان ثبت‌نام کنید و در زمان مناسب برای خرید دامنه اختصاصی اقدام نمایید . شما به آسانی می توانید این کار در بخش تنظیمات انجام دهید .

گام هفتم

وقتی مراحلی را که تا این جا برایتان توضیح دادیم را قدم به قدم طی بکنید ، وب سایت شما به راحتی ساخته می‌شود و دیگر فقط کافی است که طبق سلیقه خودتان ، بخش‌های این وب‌سایت را تغییر بدهید . jimdo برای شما امکانی فراهم کرده است تا بتوانید خیلی راحت ، هدر ، قالب ، زبان ، عنوان و سایر موارد مورد نظر خودتان را تغییر دهید . در ادامه مطلب به طور مختصر به شما نحوه کار با تنظیمات را آموزش می‌دهیم .

چگونه تصویر هدر را تغییر بدهیم ؟

 

چگونه سایت شخصی برای خودمان راه اندازی کنیم ؟6اگر که ماوس خودتان را بر روی هدر نگه دارید ، می توانید عبارت Edit Header را مشاهده نمایید . ابتدا روی این گزینه کلیک کنید . با کلیک روی edit header امکان تغییر هدر ، عنوان و لوگو برای شما فراهم می شود . با انتخاب Edit Header گزینه هایی در مقابل روی شماست که از طریق آن ها می‌توانید تغییرات مورد نظر را در این بخش اعمال نمایید . شما در بخش Photo Gallery می توانید یک گالری از تصاویر آماده مناسب هدر را ببینید و با توجه به محتوای سایت و سلیقه خودتان می‌توانید یکی از این تصاویر را انتخاب نمایید . با کلیک روی تصویر مورد نظرتان ، همان به عنوان هدر شما انتخاب خواهد شد .

گزینه Custom Photo به چه کار می آید ؟

این گزینه به شما این امکان را می دهد که بتوانید یک تصویر خاص را از سیستم خودتان برای وب سایت بارگزاری کنید .

در بخش Pattern چه کاری می توانید بکنید ؟

در این بخش می توانید الگوهایی را به صورت آماده پیدا کنید تا آن ‌ها را انتخاب کرده و رنگ آن را هم مطابق با سلیقه خودتان تغییر بدهید . بخش Adjust Header مربوط به تغییرات اندازه و مکان نمایش تصویر هدر شما است که می‌توانید از این طریق به نحوی که خودتان تمایل دارید ، محل نمایش تصویر خودتان را تنظیم کنید .

بخش Title برای چیست ؟

این بخش برای مشخص کردن عنوان سایت شما قرار داده شده است و فقط کافی است که عنوان را در ابزار ویرایشگر بنویسید و رنگ و مکان آن را مشخص نمایید .

برای زیباتر کردن نمای وب سایت چه کاری می توانید بکنید ؟

 

برای انجام این کار ، می‌توانیم قالب سایت را تغییر دهیم . برای تغییر دادن قالب ، از منوی عمودی ای که در سمت راست وجود دارد ، اولین گزینه را با عنوان Layout کلیک می‌کنیم تا فهرست قالب با نمای کلی آن‌ها ظاهر شود . روی قالب مورد علاقه خودمان از میان این قالب‌ها کلیک می‌کنیم و ظاهر سایت خود را تغییر می‌دهیم .

برای این که عنوان متن خودتان را مشخص کنید ، کافی است روی آن کلیک کنید تا پنجره مورد نظرتان باز شود . با باز شدن این پنجره می‌توانید سه حالت قلم و محل قرارگیری آن را مشخص نمایید . در کادری که در ابتدای صفحه قرار دارد ، عنوان مطلب خودتان را بنویسید و قالب‌های Heading 1/2/3 را بنابر سلیقه خودتان انتخاب کنید . برای اضافه کردن ملحقات دیگر روی علامت + کلیک کنید تا سایر موارد افزودنی هم برای شما نشان داده شوند .

هنگامی که عملیات ساخت صفحه اصلی و خانگی سایت شما به مرحله پایانی خود رسید ، می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه Navigation صفحات جدیدی را برای سایت خودتان مشخص کنید و تغییرات مورد نظرتان را روی آن پیِاده سازی نمایید . در این قسمت شما می‌توانید عباراتی از قبیل درباره ما ، تماس با ما و … را ایجاد نمایید . تمام تب‌ها و صفحاتی که ایجاد می‌کنید ، بسته به نوع قالبی که دارند ، می‌توانند در بالای صفحه‌ ، نمایش داده شوند .

 

نتیجه گیری

 

این سرویس ، گزینه‌های دیگری هم برای شخصی ‌سازی وب سایت دارد که آموزش آن ‌ها دیگر از حوصله این مقاله خارج است . شما می توانید از این سرویس برای طراحی کردن هرگونه وب سایتی اعم از آموزشی ، خدماتی ، تفریحی ، تجاری و … استفاده نمایید .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.