آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی (10ویدیو ) آپدیت=مهر 98

4 14,434

 

خب بزارید بدون مقدمه و حرف های اضافه بریم سراغ اصل ماجرا ! شما اینجا هستید تا بتونید کسب و کار سنتی خودتون رو آنلاین کنید و بتونید خوب بفروشید ، و من توی این صفحه می خوام صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، یا همون راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو به شما یاد بدم .

ولی ازت چند تا خواهش دارم ، اول اینکه با دقت حواست به نکاتی که می گم باشه ، چون من بیش از 400 وب سایت فروشگاهی طراحی کردم ، سایت های بزرگی که همین الان دارند میلیونی می فروشند . و خودم با تمام وجودم نکاتی که میگم رو لمس کردم . آماده ای … ؟

 

در این مقاله به صورت کامل بهت یاد میدم که چطوری با راه اندازی فروشگاه اینترنتی بتونی کسب درآمد کنی .

ازت می خوام به من اطمینان کنی و با من پیش بیای ، تا بهت یاد بدم چطوری کسب و کارت رو آنلاین کنی

رضا اعتمادی نیا متخصص کار آفرین اینترنتی

تعیین استراتژی

خب بریم سراغ اصل ماجرا و اون هم اینه که اگر بخوای فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و ازش کسب درآمد کنید باید یک برنامه منظم داشته باشی یا بهتر بگم یک استراتژی باید داشته باشید . (اصطلاحاً باید بدونی می خوای چیکار کنی )

شما یک سفر شمال هم که می خواین برید از قبلش برنامه ریزی می کنید که چه زمانی حرکت کنید ، با چه کسایی برید ، توی مسیر کجاها توقف کنید و چه زمانی مقصد باشید ، در مقصد چه مدت بمونید و چه زمانی در خانه خودتان باشید . پس چطوریه که نمی خواین برای کسب و کارتان برنامه ریزی کنید .

 

 

یک سوال مهم : اصلا برای چه می خواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید ؟

خب پاسخ کاملا مشخه : فروش بیشتر

حالا که می دونیم می خوایم فروشمون رو بیشتر کنیم پس باید یک برنامه منظم هم برای خودمون بچینیم ، چون همینطوری که نمیشه فروشمون افزایش پیدا کنه ، باید بدونیم می خواهیم چه کاری انجام دهیم !

مرحل اول راه اندازی فروشگاه اینترنتی

مرحله اول این است که ما باید بازار خودمان را انتخاب کنیم ! این که توی چه حوزه ای می خواهیم فعالیت کنیم ! مقلا تو حوزه فروش موبایل هست یا تو حوزه فروش عطر و ادکلن یا هر حوزه دیگری ،باید یک بازار انتخاب کنیم

یک اشتباهی که خیلی های انجام میدن اینه که میگن ما همه چیز می فروشیم ،

من یادمه یک دوستی داشتم به نام احمد که اولش کارش رو با فروش لوازم خانگی شروع کرد و هنوز پروژه طراحی سایتش تموم نشده بود گفت می خوام بخش سوپر مارکت رو داشته باشم و مدتی بعد بخش فروش عطر و ادکلن هم اضافه کرد و مثل خیلی های دیگه دلیلش این بود که میگفت اینطوری محصولات بیشتری دارم پس گروه مشتریانی که به سایت من میان بیشتره و فروشم هم بیشتر میشه !!!

اما حقیقت ماجرا این نیست … اگر بخوام 3 خط بالا رو من تحلیل کنم ، نتیجه اش میشه این :

 • نیروی کاری بیشتر
 • زمان بیشتر برای رسیدن به هدف
 • خرج کردن پول بیشتر برای تبلیغات
 • درگیری بیشتر با تامین کننده های کالا
 • و…

خب پس می بینید این که بگیم هر چه دسته بندی های ما بیشتر باشه فروش ما افزایش پیدا می کنه اینطوری نیست ، اما راه حل چیه؟

انتخاب یک بخش از بازار (Niche Market)

 

 

طبق تجربه من بهتره شما اول یک بخشی از بازار رو انتخاب کنید ، همانطور که در ویدیو هم گفتم اگر شما کارتون فروش موبایل هست بهتره بگید من فقط لوازم جانبی موبایل رو می فروشم یا تمرکزتون رو بیشتر بزارید روی فروش لوازم جانبی موبایل

اینطوری هم هزینه های شما مدیریت می شود و هم می توانید انرژی بیشتری روی بزارید روی کار خودتون ، و تمرکز بیشتری روی کارتان خواهی داشت .

قدم اول: محصولاتی که می‌خواهید بفروشید را مشخص کنید

چه محصولی در اینترنت بفروشیم

قدم اول در راه اندازی فروشگاه اینترنتی هیچ فرقی با راه اندازی یک مغازه معمولی ندارد. در هر دو مورد ابتدا شما باید محصولاتی را که می‌خواهید بفروشید را مشخص کنید. یک بقال قبل از اینکه مغازه بقالی‌اش را تاسیس کند برای خودش مشخص می‌کند که مثلا در این مغازه لبنیات، حبوبات، مواد غذایی و … به فروش خواهد رسید. شما نیز باید در ابتدا برای خود معلوم کنید که قرار است چه جنسی را به فروش برسانید.

برای اینکه بدانید کدام محصول برای فروش مناسب‌تر است ابتدا علایق و توانایی های خود را مد نظر قرار دهید. مثلا اگر شما در ساخت محصولات چوبی دستی بر آتش دارید، می‌توانید فروشگاهی برای فروش آنلاین دست‌ساخته‌های چوبی خود تاسیس کنید. یا اگر مثلا خیاط یا طراح لباس هستید، می‌توانید فروشگاهی برای فروش لباس های خود تاسیس کنید.

حتما بخوانید : در اینترنت چه محصولاتی را بفروشیم ؟

نکته‌ی دوم در انتخاب محصول مناسب برای فروش بعد از علایق و توانایی ها، این است که بررسی کنید کدام حوزه هنوز اشباع نشده است. گاهی ممکن است شما در حوزه‌ای قصد تاسیس فروشگاه آنلاین داشته باشید که رقبایی سرسخت و با سابقه‌ی طولانی در آن مشغول به کارند. خب در این حالت احتمال موفقیت شما بسیار اندک است. پس ابتدا بررسی کنید که کدام بخش از بازار فروش اینترنتی هنوز اشباع نشده است.
اگر حوزه‌ی مورد نظر شما اشباع شده است راه حل دیگری هم وجود دارد و آن اینکه با کسانی که در آن حوزه‌ی مورد نظر شما فعال هستند وارد شراکت شوید و فروش یا تامین بخشی از محصولات آنها را بر عهده بگیرید.

قدم دوم: مشتریان هدف را مشخص کنید

قدم دوم این است که مشتریان هدف را مشخص کنید. منظور از مشتری هدف این است که چه کسانی و از چه قشری اقدام به خرید محصولات شما خواهند کرد. مثلا اگر شما فروشگاه اینترنتی لباس دارید، مشتریان هدف شما می‌توانند زنان و دختران یا حتی مردانی باشند که بخواهند به همسرشان کادو بدهند. برای مشخص کردن مشتریان هدف آنها را بر اساس معیار های زیر طبقه بندی کنید.

 • سن، جنسیت و محل اقامت
 • الگو های رفتاری
 • انگیزه‌ها و اهداف اصلی مشتری
 • بزرگترین چالش آنها چیست و شما چگونه آن را مرتفع خواهید کرد؟
 • چرا آنها باید محصولات شما را بخرند؟
مشتریان هدف خود را انتخاب کنید

بگذارید برای روشن‌تر شدن این موضوع برای شما مثالی بزنم. بیایید فرض کنیم فروشگاه اینترنتی شما در حوزه‌ی فروش لباس و مد فعال است. خب بیایید به سوالات بالا پاسخ دهیم:

سن، جنسیت و و محل اقامت: زنان و دختران بین ۱۶ تا ۴۰ سال

الگو های رفتاری: آنها معمولا هرچند وقت یکبار و چرا دست به خرید می‌زنند؟

انگیزه ها و اهداف اصلی: خوش‌پوشی، زیبایی، شاید Show-Off کردن

بزگترین چالش آنها چیست و شما چگونه آن را مرتفع خواهید کرد: برای یک خریدار لباس همیشه کیفیت و قیمت در اولویت است و شما می‌توانید با تولید لباس های با کیفیت با قیمت مناسب نگرانی مشتری را از این بابت رفع کنید.

چرا آنها باید محصولات شما را بخرند؟: این سوالی است که شما خودتان باید به آن پاسخ دهید. برای پاسخ به این سوال وجه تمایز خود با رقبا را بررسی کنید.
البته اگر باز هم اصرار بر فعالیت در آن حیطه را دارید، قطعا باید ارزش افزوده‌ای به مشتریانتان ارائه کنید که از شما محصولی را خریداری کنند. در واقع باید چیزی بیشتر از میانگین رقیب‌هایتان ارائه کنید.

قدم سوم: ایده‌تان را ارزیابی کنید

پیدا کردن جنس مناسب برای فروش و مشخص کردن مشتری هدف عالی است. اما شما باید مطمئن شوید که افراد در قبال محصولات شما پولی را خواهند پرداخت. اینکه افراد به شما بگویند محصولات عالی است یا افتضاح برای شما موفقیت یا شکست محسوب نمی‌شود. موفقیت وقتی حاصل می‌شود که افراد سر کیسه را شل کنند و در قبال محصولات شما پولی را پرداخت کنند. اگر از مشتری هدف و اجناس خود مطمئن هستید ولی هیج کس از شما خرید نمی‌کند، باید به دنبال دلیل آن بگردید. دلایلی از جمله:

آیا قیمت محصولات شما نسبت به رقبا بالاست؟
آیا مشتریان هدف را اشتباه انتخاب کرده‌اید؟
آیا بازار و درخواستی برای خرید محصولات شما وجود ندارد؟

خلاصه بگویم برای اینکه متوجه شوید چرا افراد از شما خرید نمی‌کنند خیلی ساده از خود بپرسید: «چه چیزی افراد را از خرید از فروشگاه من باز می‌دارد؟». قبل از تاسیس فروشگاه اینترنتی، بحث ارزیابی ایده‌ بسیار حائز اهمیت است. برای ارزیابی ایده‌تان، می‌توانید از روش های زیر بهره ببرید:

– اجناستان را بصورت دستی بفروشید

اگر کارتان را تازه آغاز کرده‌اید، حتما نیازی نیست که متحمل هزینه شوید و فروشگاه اینترتی تاسیس کنید. می‌توانید ابتدا بصورت مستقیم با مشتری ارتباط برقرار کرده و جنستان را به او بفروشید. مهم‌ترین حسن این کار این است که بجز کسب درآمد، مطمئن خواهید شد که برای محصولتان مشتری وجود دارد و افراد حاضرند برای آن پول پرداخت کنند.

اما شاید از خود بپرسید که چگونه بصورت مستقیم، مشتری را پیدا و با او وارد معامله شوم؟ پاسخ واضح است. شبکه های اجتماعی. این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی واتسآپ، تلگرام یا اینستاگرام استفاده نکند. استفاده از این شبکه‌های اجتماعی هزینه‌ای ندارد و کار با آنها نیز آسان است. فقط کافی است به گروه های مجازی ملحق شوید یا در اینستاگرام برای محصولاتتان صفحه‌ای ایجاد کنید.

بگذارید برای شما مثالی واقعی از پیدا کردن مشتری بصورت مستقیم و فروش جنس بزنم. یکی از دوستان من در ساخت کیف زنانه با نمد های رنگی مهارت داشت. او برای محصولاتش در اینستاگرام صفحه‌ای ایجاد کرد و همچنین محصولات تولیدی‌اش را به جمعه بازار های تهران هم می‌برد. او با این کار نه تنها توانست تمامی محصولات تولیدی‌اش را به فروش برساند، بلکه از طریق اینستاگرام توانست چندین سفارش جدید هم دریافت کند. پس تاثیر شبکه‌های اجتماعی برای ارزیابی ایده و بازار محصول را دسته‌کم نگیرید.

 

– اجناس تولیدی را در بازار‌های مجازی عرضه کنید

همانند روش اول، این روش نیز بسیار کاربردی است. شما می‌تونید محصولات تولیدی‌تان را در بازارهای مجازی مانند ایسام، دیوار، شیپور یا… به فروش برسانید. سرویس های نامبرده شده این امکان را به شما می‌دهند که بصورت مستقیم با مشتری وارد مذاکره شوید و اطلاعات و عکس های محصول مورد نظر را برای آنها بفرستید.

اما در نظر بگیرید که این روش صرفا یک راه برای ارزیابی ایده، محصول و شاید شناسایی بازار باشد. برای این که بتوانید بیشتر و بهتر بفروشید، حتما نیازمند وبسایت فروشگاهی هستید.

مرحله دوم راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در این مرحله بعد از اینکه ما یک بخشی از بازار را انتخاب کردیم حالا می بایست وارد کار عملی بشویم و درباره بازار کار خودمان تحقیق کنیم که آیا بازار کاری ما در اینترنت توسط مردم جستجو می شود یا خرید ، چند رقیب دارم ؟ رقبای ما در چه حدی کار کردند ؟

در ویدیوی زیر درباره این موضوع صحبت کردیم که اینترست بازار را بررسی کنیم

حالا که تحقیقات رو هم انجام دادیم  می تونیم شروع کنیم به طراحی سایت فروشگاهی ! اما چگونه ؟

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

خب راستش کلی بحث اینجاس که ما چطوری سایت طراحی کنیم ، بدیم یه یک شرکت یا یک شخص دیگه سایت رو برای ما طراحی کنند یا خودمون طراحی کنیم !

اگر بخوایم بروم سپاری کنیم صد در صد برای ما هزینه هایی در بر خواهد داشت ، یک سری مزیت ها داره و یک سری معایب ، که نمی خوام الان راجبش صحبت کنم چون بحث ما اینه که خودمون سایت طراحی کنیم

 

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

 

اما واقعا میشه خودمون سایت طراحی کنیم ؟ زمانی که دانش فنی نداریم یا هیچ گونه علمی نسبت به این قضیه نداریم؟ بله می شود .

به لطف یک سری از سایت سازهای رایگان مثل وردپرس ، جوملا و یا سایت سازهای دیگه به راحتی می تونیم این کار رو انجام بدیم . خب بریم سراغ بررسی سایت ساز ها

وردپرس :

یک سایت ساز رایگان که تقریباً 60 درصد سایت های دنیا با همین وردپرس ساخته شده است ، مثل سایت شرکت مرسدس بنز  ، برج ایفل و خیلی از فروشگاه های دنیا و حتی ایران . میشه گفت برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تقریبا همه امکانات و ماژول ها رو داره و شما رو از هر نوع ماژولی بی نیاز می کنه .

خیلی از ماژول های مورد نیاز رو داره ، از بحث درگاه های بانکی و حمل و نقل و ایمیل مارکتینگ و هر چی که نیاز باشه

پیشنهاد خود من هم استفاده از سیستم فروشگاه ساز وردپرس هست

جوملا:

یک سایت ساز قوی که در دنیا هم بسیاری از سایت ها دارند ازش استفاده می کنند اما با توجه به این که من خیلی باهاش کار کردم و حتی چندین فروشگاه موفق هم باهاش راه اندازی کردم به افراد آماتور یا کسایی که اصلا از قبل با ای سیستم کار نکردند توصیه می کنم سمت این سیستم نروند ، دلیلش هم اینه که کار کردن با جوملا و سیستم های فروشگاهیش کمی نیاز به حوصله و زمان داره و از طرفی همانند وردپرس در داشتن ماژول های اختصاصی برای فروشگاه کامل نیست .

البته فروشگاه سازهای دیگه ای هم هست مثل اپن کارت ، پرستاشاپ ، مجنتو و … که کارشون انحصاری راه اندازی فروشگاه اینترنتی هست ، اما مسئله مهم اینه که برای کار کردن با این فروشگاه سازها باید کمی مهارت خودتون رو افزایش بدید و از طرفی پشتیبانی هم مهمه که پشتیبان خیلی کمی برای این فروشگاه سازها هستند و در صورتی که شما یک سیستم اختصاصی بخواین و اگر از قبل وجود نداشته باشد شما باید کلی هزینه بکنید تا برای شما نوشته شود .

 

توصبه من اینکه از وردپرس استفاده کنید هم به خاطر پشتیبان های زیادی که در ایران و دنیا داره هم به خاطر فراوانی ماژول ها که باعث میشه شما از هر سیستمی بی نیاز بشید و هم به خاطر راحتی کار با وردپرس

 

انتخاب نام برای وب سایت (دامنه )

دامنه چیست :

دامنه چیست؟ آقای رایان تصمیم گرفته کسب و کار خودش رو حسابی توسعه بده و برای خودش یک وب سایت راه اندازی کنه تا بتونه توسط وب سایت محصولات و خدماتش رو به مخاطب هاش معرفی کنه، اما قبل از راه اندازی وب سایت باید یک دامنه مناسب برای خودش ثبت کنه.

دامنه چیست ؟

تصور کنید تصمیم دارید یک ویلای شیک و زیبا خارج از شهر در یک منطقه خوش آب و هوا برای خودتون بسازید، قبل از ساخت ویلا شما باید یک زمین با موقعیت مناسب برای خودتون خریداری کنید تا پس از ساخت ویلا از دوستان و آشنایانتون بخواین برای تعطیلات آخر هفته به ویلای شما بیان و اوقات فراغتشون رو در اونجا سپری کنند، برای این که دوستان شما بتونن به ویلای شما بیان باید آدرس ویلاتون رو داشته باشند در حقیقت آدرس ویلای شما منحصر به فرد شماست و دوستانتون فقط با دنبال کردن اون آدرس میتونن به ویلای شما دسترسی داشته باشند.

داخل اینترنت هم وب سایت شما باید یک آدرس منحصر به فرد داشته باشه تا مشتریان شما بتونن با ورد کردن اون آدرس در مرورگر به وب سایت شما دسترسی داشته باشند، ما به آدرس هر سایت در اینترنت میگیم دامنه، آدرس دامنه بعد از www. قرار میگره و هر کس میتونه آدرس دامنه منحصر به فرد خودش رو داشته باشه.

پس شما هم باید هرچقدر سریع تر برای خودتون یک دامنه ثبت کنید، اما صبر کنید ثبت یک دامنه خوب به همین آسونی ها هم نیست، آدرس دامنه شما باید کوتاه، ساده و قابل فهم باشه تا دوستان شما بتونن به راحتی اون آدرس دامنه رو به خاطر بسپارند.

در دوره رایگان درباره انتخاب اسم دامنه کامل صبحت کردم

آموزش ویدیویی خرید دامنه :

و بعد از انتخاب دامنه باید یک هاست برای خودتان خریداری کنید

اما هاست چیست ؟

تصور کنید که تصمیم گرفتین یک ویلای زیبا خارج از شهر در یک منطقه خوش آب و هوا برای خودتون بسازید تا از دوستان و آشنایانتون بخواین برای تعطیلات آخر هفته از طریق دنبال کردن آدرس ویلای شما به اونجا بیان و اوغات فراغتشون رو در اونجا سپری کنند.
اگر بخوایم ویلا بسازیم یک ویلای خوب چه ویژگی هایی داره ؟

علاوه بر این که زمین ویلا باید در یک منطقه خوش موقعیت و قابل دسترس واقع شده باشه تا دوستانتون بتونن به راحتی به اونجا بیان یه ویلای خوب باید در مقابل سیل، زلزله و طوفان هم مقاوم باشه و امکانات تفریحی مناسبی هم جهت گذروندن اوغات فراغت داشته باشه.

داخل اینترنت هم اگر بخواین یک وب سایت خوب داشته باشین و از دوستان و آشنایانتون بخواین با مراجعه به اون از محصولات و خدمات شما استفاده کنند باید بتونین اطلاعات سایتتون رو در یک فضای امن و مطمئن بر بستر اینترنت قرار بدین و اینطوری همیشه تمام اطلاعاتتون در سرتاسر جهان در دسترسه، ما به فضایی که فایل ها و اطلاعات سایتتون رو در اون قرار میدهید میگیم هاست یا میزبانی وب که این فضا رو باید از شرکت های هاستینگ تهیه کرد.

حالا میخوایم بدونیم ویژگی های یه هاست خوب چیا هستش ؟

 • یه هاست خوب باید همیشه در دسترس باشه و قطعی های پی در پی نداشته باشه.
 • پرسرعت باشه تا سایت ما همیشه با سرعت بالایی برای کاربرانمون باز بشه.
 • در مقابل حملات و ویروس های اینترنتی هم مقاوم باشه
 • و امکانات جانبی خوبی هم جهت راه اندازی یک وب سایت خوب داشته باشه

اگر بخوایم بیشتر در مورد هاست براتون توضیح بدیم، هاست قسمتی از یک سرور همیشه روشنه که به صورت 24 ساعته به شبکه جهانی اینترنت متصله و اگر اطلاعات سایتمون رو بر روی هاست قرار بدیم وب سایتمون چون دیگه تو اینترنته همیشه در سرتاسر جهان در دسترس قرار میگیره و دوستان و مشتریانمون میتونن با وارد کردن آدرس سایتمون در مرورگر در هر لحظه از شبانه روز وارد سایتمون بشن و به تمام محصولات و خدماتمون دسترسی داشته باشند. اگر شما هم تصمیم دارید وب سایتتون رو راه اندازی کنین بعد از ثبت یک دامنه مناسب باید برای خودتون یه هاست مناسب خریداری کنید.

آموزش  ویدیویی خرید هاست :

 

مرحله سوم : انتخاب قالب برای فروشگاه اینترنتی

خب حالا که تا اینجا پیش اومدیم از الان باید یک ظاهر برای سایت خودمون انتخاب کنیم ، فروشگاه شما مثل مغازه می مونه ، زمانی که یک مغازه فیزیکی راه اندازی می کنید ، یکی از نکات مهم دیزاین مغازه هست که می تونه تاثیر بسیار بالایی در جذب مشتری داشته باشه  ، هم ساده باشه و هم قشنگ و هم اینکه مشتری راحت به اجناس دسترسی داشته باشه .

در بحث راه اندازی فروشگاه اینترنتی هم همینه دقیقاً همین موضوع وجود داره و  شما اگر نتونتید یک دیزاین خوب برای سایت خودتون داشته باشید ، کاربران هنوز وارد سایت نشده از سایت خارج می شوند .

حالا باید چه بکنیم ؟ باید یک ظاهر یا همون پوسته خوب برای سایت خودمان انتخاب کنیم ، خوبی وردپرس اینه که کلی پوسته و ظاهر خوب برای سایت داره و شما بدون دغدغه می تونی یکی از اونها رو متناسب با سلیفه خودتان انتخاب کنید.

انتخاب قالب وردپرس
انتخاب قالب وردپرس

در بین سایت های ایرانی که از بین آنها می توانید یک قالب خوب برای سایت خودتان انتخاب کنید سایت ژاکت هست و همچنین سایت راست چین که می توانید از بین یکی از دموها موجود قالب خود را انتخاب کنید .

چند نکته مهم در انتخاب قالب برای سایت های فروشگاهی :

 • متناسب با کسب و کارتان انتخاب کنید : یعنی ببینید سطح سواد مشتریان شما چه قدر هست و بعد یک قالب انتخاب کنید ، خانم های خانه دار معمولا سواد زیادی ندارند یا اطلاعات زیادی از سایت ندارند پس به دنبال اینند که راحت بتونند محصول خودشون پیدا کنند .
 • بی خیال جذابیت زیادی : سعی نکنید قالبی رو انتخاب کنید که المان های زیادی رو داره و فقط در یک لحظه زیبایی دارند ، چون ممکنه این زیبایی های بی حدو اندازه کاربران شما رو گیج کنند .
 • هر چه ساده تر بهتر

برای طراحی رایگان فروشگاه اینترنتی به دوره پایه موتور کسب و کار بروید

خب تا اینجای کار ما سایت فروشگاه اینترنتی خودمان را طراحی کردیم اما این تازه شروع کار خواهد بود ، اگر فکر کنید کار تمام است اشتباه بزرگی انجام دادی رفیق ، تازه از اینجا کارت شروع میشه ، الان باید محصولات رو بزارید ، و بعد بر روی رشد سایتت کار کنی تا مشتری ها شما رو بشناسند و در نهایت به فروش برسی .

حالا باید چه کاری انجام دهیم ، الان باید بر روی تولید محتوا کار بکنی

یک مقاله ای را نوشتم درباره تولید محتوا برای فروشگاه های اینترنتی ازت میخوام بری اون مقاله رو بخونی و برگردی همینجا تا ادامه کار رو با هم پیش ببریم

چگونه برای فروشگاه اینترنتی محتوا تولید کنم ؟

 

خب امیدوارم که مقاله بالا رو خونده باشی تا بتونیم بهتر در این مورد با هم صحبت کنیم ، حتما درباره اهمیت تولید محتوا متوجه شدی که  چه قدر می تونه برات راهگشا باشه و بهت کمک بکنه تا رشد بهتری داشته باشی اما بزار یک ویدیو دیگه هم بهت نشون بدم تا دقیقتر به این موضوع رسیدگی کنیم :

 در این ویدیو کوتاه به شما خواهم گفت چگونه محتوایی تولید کنید که بتوانید بیشتر دیده شوید

 

video

نیروی‌ انسانی مورد نیاز استخدام کنید و اصول سئو را فرا بگیرید

بعد از ساخت فروشگاه، شما به نیروی انسانی مورد نیاز و البته متخصص نیاز دارید که اموری مانند پشتیبانی سایت، محصولات، مشتریان، تحویل و… را انجام دهند. تعداد نیروی انسانی را با توجه به بودجه‌ و تعداد فیلد های مورد نیاز و ضروری تعیین کنید. البته در لیست استخدام خود حتما یک گرافیست ماهر، بازاریاب شبکه‌های اجتماعی و تولید‌کننده محتوا را هم مد نظر داشته باشید. زیرا این افراد برای هر کسب‌وکاری بسیار حائز اهمیت هستند و هرچه که آنها ماهر‌تر و متخصص تر باشند احتمال موفقیت شما نیز بیشتر می‌شود.

تامین نیروی انسانی

اما شاید لازم نباشد تاثیر سئو را در موفقیت هر کسب‌وکاری مجددا یادآورم شوم. تمامی کسب و کارهای موفق دنیا، سئو را جزو اولیت های اصلی خود قرار می‌دهند و برای آن ردیف بودجه‌ای مشخص در نظر می‌گیرند. سئو یکی از ارکان اساسی برای موفقیت هر کسب‌و کار آنلاینی است. محصولات شما باید در موتورهای جستجو شناخته شوند و از طریق آن، مشتری با فروشگاه‌ شما آشنا شود و اقدام به خرید کنید. رعایت اصول سئو باعث می‌شود رتبه‌ی شما در موتور های جستجو بهتر شود و به تبع آن فروشگاه شما محبوب‌تر و البته پرفروش تر شود.

 ثبت سایت در موتورهای جستجوگر

بعد از اینکه سایت خود را طراحی کردید و محصولات خود را قراردادید می توانید در موتورهای جستجوگر سایت را ثبت نمایید . موتورهای جستجو گو مثل گوگل ، یاهو ، بینگ و …
برای ثبت سایت در موتور جستجوگر گوگل می توانید از ابزار گوگل وب مستر تولز استفاده نمایید .

نماد اعتماد

دریافت نماد اعتماد

شاید یکی از سخت‌ترین مراحلی که برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی می‌بایست طی کنید، هفت خوان دریافت نماد اعتماد است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت enamad.ir مراحل دریافت نماد را آغاز کنید تا هرچه سریع‌تر آن را دریافت کنید. پس از ثبت‌نام می‌بایست به صورت محضری تعهدنامه‌ای را امضا کنید و برای نماد ارسال کنید.

آموزش ویدیویی دریافت نماد اعتماد

اهمیت دریافت نماد آنجایی مشخص می‌شود که شما بخواهید درگاه مستقیم بانکی دریافت کنید؛ یکی از ملزومات دریافت درگاه پرداخت بانکی، داشتن نماد اعتماد است. البته تاثیر آن در ذهن کاربران هم قابل انکار نیست؛ می‌تواند به مشتریان شما اطمینان بدهد که شما قلابی یا Fake نیستید، آدرس و شماره تلفن تایید شده دارید و می‌تواند به شما اعتماد کند.

 چند درگاه پرداخت مطمئن تهیه کنید

بعد از اینکه مشتری با فروشگاه شما آشنا شد و اقدام به خرید کرد، نوبت به نحوه‌ی پرداخت می‌رسد. فروشگاه های مختلف روش های مختلفی را برای پرداخت وجه محصول، پیش روی مشتری قرار می‌دهند. از جمله پرداخت انلاین، واریز به شماره حساب یا پرداخت نقدی در محل. این روزها با توجه به گسترش خدمات الکترونیک بانکی، اغلب افراد گزینه‌ی پرداخت آنلاین را ترجیح می‌دهند. پس شما باید به فکر تهیه‌ی چند درگاه پرداخت مطمئن و امن از چند بانک معتبر کشور باشید.

درگاه بانکی

ضمنا راه دیگری برای دریافت درگاه پرداخت نیز وجود دارد و آن استفاده از درگاه های پرداخت شخص ثالت مانند پی پال، جهان پی، زرین پال و … است. نحوه‌ی کار این سیستم ها به این گونه است که با ثبت نام در آنها، یک صفحه‌ی پرداخت اختصاصی در اختیار شما قرار می‌گیرد که مشتری می‌تواند پرداخت خود را از طریق این درگاه ها انجام دهد. البته استفاده از این درگاه ها رایگان نیست و آنها درصدی را از هر مبلغ واریزی به عنوان کارمزد بر‌ می‌دارند.

جمع ببندیم!

در بالا راهنمای قدم به قدم ساخت یک فروشگاه اینترنتی را برای شما بازگو کردم. اما فراموش نکنید ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. در واقع ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق مانند کنار هم قرار دادن قطعات یک پازل است. از انتخاب محصول مناسب تا ارزیابی ایده و تبلیغ و بازاریابی محصول، همه و همه فرآیند هایی سخت و شاید پر هزینه باشند. راهنمای گفته شده در بالا می‌تواند حکم یک نقشه‌ی گنج را برای شما داشته باشد. اما فراموش نکنید که هیج نقشه‌ی گنجی بدون تلاش به گنج ختم نمی‌شود.

مطمئنا نکته‌های فوق صرفا جهت آشنایی بیشتر شما با روند راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی است. چالش‌های این مسیر بیش از هر چیز دیگری است اما نباید فراموش کرد که نتیجه آن نیز همانند تمامی کارهای دیگر لذت‌بخش خواهد  بود.

حتما بخوانید :  هشدار :‌ اگر فروشگاه اینترنتی دارید این اشتباهات را تکرار نکنید !!!

 

84%
جمع امتیازات

در این محتوا سعی کردم یک آموزش کامل و جامع درباره راه اندازی فروشگاه اینترنتی بدم ، و هر آنچه در این مدت یاد گرفته ام را سعی کردم در اختیار شما قرار بدهم .
بیش از 400 وب سایت فروشگاهی طراحی کرده ام ، با آدمهای متفاوتی دیدار داشته ام ، نقطه نظراتشون رو شنیدم یا با خیلی هاشون کار کردم ، و در این تجربه گرانبهایی که به دست آوردم می دانم برای موفقین یک فروشگاه اینترنتی باید به چه نکاتی توجه کنی .

و تمام این نکات رو در این صفحه برای شما آوردم

 • بخش بندی محتوا
 • کیفیت محتوا
 • کاربردی بودن محتوا
 • کیفیت ویدیو های آموزشی
 • کیفیت آموزش متنی

تمام نکات گفته شده در این صفحه بر اساس تجربه کاری بوده که داشتم و امیدوارم تونسته باشم به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار داده باشم .

4 نظرات
 1. احسان شاهمیری گوید

  سلام
  خیلی کامل و جامع نوشتید .
  ای کاش در چند قسمت تقسیم می کردید ولی با این وجود خیلی خوب بود
  ممنون از شما

 2. فاطمه گوید

  اگر بخواهیم سایت فروشگاه راه اندازی کنیم ؟
  چند وقت زمان می برد؟
  چند روز طول می کشد تا درگاه بگیریم؟
  چند روز طول می کشد تا نماد اعتماد بگیریم ؟

 3. amiali گوید

  هزینه طراحی سایت فروشگاهی چه قدر هست؟
  چه قدر باید به شرکت ها بدیهم برای طراحی
  کدام شرکت بهترین هست ؟

 4. ویزای تحصیلی گوید

  تشکر و قدردانی از اشتراک گذاری بسیار خوبتون
  پیروز باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.