چگونه بدون دانش در خانه کسب و کار راه اندازی کنم؟

0 197

برای راه اندازی کسب و کار حتما نیاز به دانش و خرج هزینه های گزاف نیست، شما با داشتن مهارت می توانید با ایده پردازی درست شغلی خانگی برای خود ایجاد کنید.

مرحله 1: با ایده کسب و کار وارد میدان شوید

 

چگونه بدون دانش در خانه کسب و کار راه اندازی کنم؟3

 

گام اول معمولا سخت ترین مرحله است، معمولا ایده های کسب و کار در خانه با اضطراب شروع می شود و در میان کارآفرینان مشتاق اجرا می گردد، همواره به دلیل ترس از شکست فشاری بر روی صاحب کسب و کار ایجاد می گردد، امروز فردا نکنید و همین امروز رویای کسب و کار خانگی خود را راه اندازی کنید.

همانطور که کار را شروع می کنید، ممکن است انگیزه قوی برای شروع کسب و کار خود داشته باشید، اما برای شما دشوار است که بدانید چگونه می توانید شروع یک کسب و کار خانگی را همانطور که تصمیم دارید اجرا کنید، در اینجا چندین مورد در نظر گرفته شده است که به شما کمک می کند تا ایده های کسب و کار خود را به ثمر بنشانید.

 

استفاده از توانایی های شما

 

تمرکز بر شناسایی مهارت و استعداد هایی که برای شما منحصر به فرد هستند،فعالیت هایی که در آنها موفق هستید را به خاطر آورید، تجربیات حرفه ای قبلی شما باید به شما یادآوری می کند.
شناسایی مهارت های خاص، شما را قادر به تولید نتایج برای شروع کسب درآمد می کند.

 

به عنوان مثال، ممکن است ترکیبی از این مهارت ها داشته باشد:

بازاریابی موفق و مهارت های ارتباطی قوی، نقاشی بر روی بوم ، فروشندگی، آشپزی ، هنرهای مختلف از قبیل تولید عروسک، جعبه های هدیه و …

شما باید به استعدادهای خود نگاه کنید. آیا شما دارای استعداد یا مهارت خاصی هستید که می تواند برای یک گروه از افراد ارزشمند باشد؟

تکمیل مهارت ها

هنگامی که مهارت های اصلی خود را شناسایی می کنید، قدم بعدی این است که ایده های کسب و کار را به کار ببندید که افراد را تحت تأثیر قرار می دهد، اگر ایده ها فورا به ذهن نرسید، سعی کنید بیشتر از این مطالعه کنید و از دیگران مشورت بگیرید هم چنین دامنه مهارت های خود را با اضافه کردن مهارت های تکمیلی می توانید به سرعت گسترش دهید.

مثلا برای فروش محصولات تولید خانگی خود نیاز به اموزش مهارت بازاریابی دارید، می توانید از طریق مطالعه و پرسش و جو فنون این فعالیت را بیاموزید.

مرحله 2: تعیین بازار هدف شما

 

چگونه بدون دانش در خانه کسب و کار راه اندازی کنم؟4
هنگامی که شما یک ایده دارید که دارای درآمدزایی بالایی است، گام بعدی این است که بازار هدف خود را شناسایی کنید، بازار هدف شما یک گروه یا بخش خاصی از جمعیت است که به احتمال زیاد به خرید محصول یا خدمات شما می پردازند، شناسایی این گروه در اوایل نیز می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا تقاضای کافی برای کسب و کار شما وجود دارد.

به منظور تعریف بازار برای ایده کسب و کار شما در خانه، در نظر بگیرید که شما یک کار هنری مانند تولید انواع عروسک (نمدی، بافتنی، روسی و …) را آغاز می کنید،چه کسانی به خدمات شما نیاز دارید؟ کودکان، مادران باردار و افرادی که به عنوان هدیه دادن این عروسک ها را تهیه می کنند.

تعریف بازار برای ایده کسب و کار شما در خانه

رده سنی آنها چیست؟ کودکان 1-10 سال، دختران در تمامی سنین، افرادی که هدیه میکنند نیز رنج سنی متفاوتی خواهند داشت.

درآمد آنها چقدر است؟ در حالت ایده آل، کودکان که درامدی ندارند و والدین برای آنها خرید می کنند، در این قسمت نمی توان درآمد دقیقی بدست اورد، بلکه باید میزان درآمد متوسطی را برای اشخاص در نظر گرفت.
جنسیت افراد خریدار چیست؟ خریداران دارای فرهنگ خاصی هستند؟ عروسک معمولا به دنیای دختران تعلق دارد، با توجه به شهری که در آن قصد کسب وکار دارید فرهنگ متغیر است.

ولی اگر قصد فروش در سراسر کشور را دارید سعی کنید از فرهنگ کشور خودمان ایده بگیرید هم چنین می توانید عروسک هایی را با لباس های محلی که متعلق به هر شهری تهیه کنید، این ایده نیز برای مشتریان جذاب جلوه می کند.
شما می توانید این سؤالات را ادامه دهید تا گروهی از افراد یا شرکت هایی را که بیشتر به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند شناسایی کنید.

 

مرحله 3: رقبای خود را بررسی کنید

 

چگونه بدون دانش در خانه کسب و کار راه اندازی کنم؟2

Sun Tzu یک بار گفت: “اگر شما دشمن را می شناسید و خود را می شناسید، لازم نیست ترس از نتیجه یک صد جنگ داشته باشید.” در حالی که این نقل قول برای جنگ ایجاد شده است، در جهان تجارت نیز قابل اجرا است، تقریبا هر کسب و کار یک رقیب مستقیم دارد، به عنوان یک کارآفرین، شما باید از کسب و کارهایی که خدماتی مانند شما ارائه می دهند مطلع شوید تا بتوانید کسب و کار خود را با انها متمایز کنید.

چند نکته برای جمع آوری اطلاعات

در اینجا چند نکته برای جمع آوری اطلاعات در مورد رقبای شما وجود دارد:

1: در گوگل جستجو کنید – برای پیدا کردن رقبای محلی از Google استفاده کنید، نتایج بدست امده را مشاهده کنید و از مدل های کسب و کار، جزئیات نحوه ارسال و مشتریان برجسته آنها مطلع شوید.

2: استفاده از رسانه های اجتماعی – فقط 54 درصد از کسب و کارهای کوچک دارای وب سایت هستند، اما بیش از 50 میلیون صفحه کسب و کار در فیس بوک وجود دارد، اگر شما نمی توانید رقبا را در گوگل پیدا کنید، ممکن است آنها را در فیس بوک، تلگرام، اینستاگرام پیدا کنید

3: ارسال یک آگهی شغل – با آگهی زدن با عنوان شغلی مورد نظرتان و درج داشتن سابقه کاری در زمینه کسب و کارتان باعث جذب افرادی می شوید که در گذشته در تولیدی دیگری مانند شغل شما مشغول به کار بوده اند می شوید، حال شما هم یک نیروی کار و یک مشاور قوی در زمینه کاریتان خواهید داشت و از این طریق نیز می توانید اطلاعاتی از رقبای خود کسب کنید.

4: با رقبای خود تماس بگیرید – اگر موارد بالا جوابگو سوالات شما نبود، همیشه می توانید سعی کنید با رقبای خود تماس بگیرید و از کسب و کار انها بپرسید.

قبل از اینکه پرسشی را مطرح کنید، باید سؤالات خود را درست انجام دهید تا سوء ظن را به حداقل برسانید، به عنوان مثال، اگر می خواهید در مورد چگونگی سفارش گیری آنها بدانید، می توانید چیزی شبیه به این بگویید: “من به دنبال عروسک های با کیفیت با قیمت مناسب برای مغازه خود هستم آیا خرید به صورت عمده شامل تخفیفات ویژه ای است، ارسال کار به چه صورت انجام می شود؟

زمان تولید سفارشات چقدر است؟”

شما با استفاده از این روش تحقیق، اطلاعات فراوانی خواهید یافت.

با دانستن و کسب اطلاعات از رقیبان خود، شما یک گام به پیدا کردن بازار و رسیدن به موفقیت در کسب و کار نوپای خود نزدیک تر می شوید.

مرحله 4: پیروزی در میدان رقابت

 

چگونه بدون دانش در خانه کسب و کار راه اندازی کنم؟1
پس از انجام تحقیقات خود، شما می دانید که چند رقیب برای یک بازار رقابت می کنند، اگر شما محصولات یا خدمات مشابهی را ارائه دهید، بسیار دشوار است که بتوانید بر جذب مشتری پیروز شوید، اگر می خواهید موفق باشید، باید ایستادگی کنید و محصول متقاوتی را ارائه دهید یا به یک نیاز خاص مشتریان که در کسب و کارهای مشابه به آن توجه نشده است پاسخ دهید.

با استفاده از داده های جمع آوری شده از تحقیقات خود، می توانید مقیاس ارزشمند و منحصر به فردی ارائه دهید، بررسی آنچه که رقبا انجام می دهند و وضعیت بازار فعلی را جمع بندی کنید، سپس تعیین کنید که چگونه می توانید یک راه حل بهتر را ارائه دهید، یک قیمت بهتر را ارائه دهید یا هر دو.به عنوان مثال، کسی که به دنبال راه اندازی تهیه محصولات خوراکی خانگی است، مانند میوه خشک و تهیه انواع مربا و لواشک و ترشی های خانگی و …

در این سناریو، چندین راه وجود دارد که فرد می تواند با استفاده از داده هایی که جمع آوری کرده است، یک قاعده ارزشمند و منحصر به فرد ایجاد کند:

1-5: وضعیت کنونی بازار

 مشتریان به فروشگاه می روند تا این محصولات را تهیه کنند و در برخی مغازه ها نیز محصولات تولیدی ترشی های خانگی به فروش می رسد.

2-5: راه حل بهتر

 ارائه قرار ملاقات های خانگی برای مشتریان و ارائه محصولات به آنها، از این طریق افراد می توانند محصولات را تست کرده و از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایند.

3-5: قیمت بهتر

 مشتریان بیشتر به دنبال محصولات با کیفیت با پرداخت هزینه کمتر هستند، برای اینکه بتوانید از رقبای خود در این میدان پیشی بگیرید سعی کنید قیمت کمتری را برای فروش محصولات خود نسبت به رقبا در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

این ایده به شما کمک کند به راحتی به بازار خود نفوذ کنید و کسب و کار خانگی خود را در موقعیتی بهتر برای موفقیت قرار دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.