چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟

4 108

 یک سایت برای جذب مخاطب بیشتر باید مطالب جذاب ، متنوع و غیر تکراری را در صفحاتش قرار دهد و به این عوامل و کیفیت سایت باید توجه بسیاری داشت زیرا موجب بالا رفتن رتبه سایت در موتور جست وجو و در نتیجه بازدید بیشتر می شود . پس وب سایت ها برای محبوبیت و بازدید بیشتر باید مطابق با میل و سلایق کاربران رفتار کنند به همین دلیل برخی سایت ها برای پیشرفت چشمگیر سایت خود متناسب با علایق کاربر خود برای هر فرد صفحه خصوصی طراحی کرده اند .

 • تحلیل رفتار بازدیدکنندگان

 

 

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 4

 

اگر سایت ایجاد شده برای کسب و کار ایجاد شده باشد باید دانست که کاربران به کدام بخش یا کدام مطلب توجه بیشتری دارند و کدام قسمت ها بیشتر آنها را جذب خواهد کرد حتی باید دانست که چه درصدی از بازدیدکنندگان بر روی بنرهای تبلیغاتی کلیک می کنند آگاهی از این موارد موجب بهتر و بیشتر شدن بازاریابی ، کسب و کار وحتی کیفیت سایت ما می شود و درنتیجه در این سایت ایجاد شده بازده خوبی خواهد داشت رضایت کاربران را جلب خواهد کرد .

 • رفتار در یک صفحه سایت

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 3 

زمانی که یک کاربر وارد سایت میشود و سپس وارد صفحه ای میشود که شما در آن محصولات خیلی خوبی طراحی کرده اید و روی تبلیغات آن ساعت ها زمان گذاشته اید در این زمان باید توجه نمود که کاربر در کجاها متوقف میشود و توجه بیشتری میکند و مطالب را مورد بررسی قرار می دهد باتوجه به این موضوع می توانیم متوجه شویم کاربر بیشتر جذب کدام قسمت شده است و نقاط ضعف محصول را بیابیم .

 • حرکت در صفحات

عامل دیگری که باید از آن آگاه باشیم حرکت کاربر در صفحات مختلف سایت است و بطور مثال اگر بالای سایت تبلیغی قرار داده باشیم باید توجه داشته باشیم که چه درصدی از بازدیدکنندگان بر روی تبلیغ کلیک می کنند و وارد آن می شوند تا بفهمیم آیا جای آن تبلیغ مناسب است یا بهتر برای بازدید بیشتر جایش تغییر کند و در قسمت دیگری قرار بگیرد یا در صورت نیاز عنوان تبلیغ تغییر کند و یا حتی حذف شود .

 • عوامل مؤثر در جلب توجه باذدید کنندگان و کاربران سایت

کاربران و بازدیدکنندگانی که وارد سایت می شوند همه ی مطالب را به طور دقیق مورد بررسی و مطالعه قرار نمی دهند و تنها دنبال برخی حروف و کلمات کلیدی هستند و برای جذب کاربران باید از موضوع پر اهمیتی که موجب جلب توجه کاربران شود استفاده کرد برای مثال پاراگرافی که دو خط اول آن باید بسیار پراهمیت و جذاب باشد همچنین استفاده از تیترها وعنوان های جذاب هم میتواند بسیار حائز اهمیت باشد.

 • سایت Hotjar

 

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 1

 

بسیاری از مدیران وب سایت ها برای بالا رفتن رتبه و کیفیت بیشتر سایت خود و دانستن علایق و مطالب پرطرفداری که درصد زیادی از کاربران سایتشان از آنها بازدید می کنند از برنامه ی Hotjar   استفاده می کنند زیرا برنامه ی ذکر شده به طور دقیق نشان میدهد که کدام مطالب بیشتر مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است و درنتیجه به بالا رفتن و ارتقا بخشیدن سایت کمک می کند .

 • عوامل مهم برای رضایت کاربران

 

 

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 6

 

برای رضایت کاربران و بالا رفتن کیفیت سایت محتوای مطالب و پست هایی که گذاشته می شود باید بدون غلط املائی باشند .و کاملا باید محتوای نوشته های سایت روان و ساده باشد .حتی زمان ارسال مطالب و قرار دادن آنها در سایت بسیار مهم است بهترین زمان برای ارسال مطالب و قرار دادن در سایت بین ساعت 9 تا 11 می باشد و در این بازه ی زمانی میتوان بیشترین آمار بازدیدکننده گان سایت را داشت .

نتیجه گیری

برای داشتن بیشترین درصد بازدیدکنندگان و بالا رفتن رتبه و محبوبیت یک سایت باید بسیار به علایق و خواسته های بازدیدکنندگان اهمیت داد و همه ی رفتارها وبرخوردهای کاربران با قسمت های مختلف سایت را مورد برسی قرار داد تا بتوان از میزان رضایت کاربران اطلاع داشت و کیفیت سایت را افزایش داد درنتیجه دانستن نوع عمل و خواسته های کاربران بسیار اهمیت دارد و حتما باید به آن توجه کرد .

4 نظرات
 1. قیمت تلفن پاناسونیک گوید

  بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید

 2. عایق صوتی گوید

  متشکر از محتوای خوبی که در وبسایتتون قرار دادید

 3. یوبوت گوید

  خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله خوب و مفیدی که در وبسایت قرار دادید .. به امید موفقیتهای روز افزون

 4. احسان گوید

  خیلی دنبال همچین چیزی بودم. توضیحتون عالی بود

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.