چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟

0 192

 یک سایت برای جذب مخاطب بیشتر باید مطالب جذاب ، متنوع و غیر تکراری را در صفحاتش قرار دهد و به این عوامل و کیفیت سایت باید توجه بسیاری داشت زیرا موجب بالا رفتن رتبه سایت در موتور جست وجو و در نتیجه بازدید بیشتر می شود . پس وب سایت ها برای محبوبیت و بازدید بیشتر باید مطابق با میل و سلایق کاربران رفتار کنند به همین دلیل برخی سایت ها برای پیشرفت چشمگیر سایت خود متناسب با علایق کاربر خود برای هر فرد صفحه خصوصی طراحی کرده اند .

  • تحلیل رفتار بازدیدکنندگان

 

 

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 4

 

اگر سایت ایجاد شده برای کسب و کار ایجاد شده باشد باید دانست که کاربران به کدام بخش یا کدام مطلب توجه بیشتری دارند و کدام قسمت ها بیشتر آنها را جذب خواهد کرد حتی باید دانست که چه درصدی از بازدیدکنندگان بر روی بنرهای تبلیغاتی کلیک می کنند آگاهی از این موارد موجب بهتر و بیشتر شدن بازاریابی ، کسب و کار وحتی کیفیت سایت ما می شود و درنتیجه در این سایت ایجاد شده بازده خوبی خواهد داشت رضایت کاربران را جلب خواهد کرد .

  • رفتار در یک صفحه سایت

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 3 

زمانی که یک کاربر وارد سایت میشود و سپس وارد صفحه ای میشود که شما در آن محصولات خیلی خوبی طراحی کرده اید و روی تبلیغات آن ساعت ها زمان گذاشته اید در این زمان باید توجه نمود که کاربر در کجاها متوقف میشود و توجه بیشتری میکند و مطالب را مورد بررسی قرار می دهد باتوجه به این موضوع می توانیم متوجه شویم کاربر بیشتر جذب کدام قسمت شده است و نقاط ضعف محصول را بیابیم .

  • حرکت در صفحات

عامل دیگری که باید از آن آگاه باشیم حرکت کاربر در صفحات مختلف سایت است و بطور مثال اگر بالای سایت تبلیغی قرار داده باشیم باید توجه داشته باشیم که چه درصدی از بازدیدکنندگان بر روی تبلیغ کلیک می کنند و وارد آن می شوند تا بفهمیم آیا جای آن تبلیغ مناسب است یا بهتر برای بازدید بیشتر جایش تغییر کند و در قسمت دیگری قرار بگیرد یا در صورت نیاز عنوان تبلیغ تغییر کند و یا حتی حذف شود .

  • عوامل مؤثر در جلب توجه باذدید کنندگان و کاربران سایت

کاربران و بازدیدکنندگانی که وارد سایت می شوند همه ی مطالب را به طور دقیق مورد بررسی و مطالعه قرار نمی دهند و تنها دنبال برخی حروف و کلمات کلیدی هستند و برای جذب کاربران باید از موضوع پر اهمیتی که موجب جلب توجه کاربران شود استفاده کرد برای مثال پاراگرافی که دو خط اول آن باید بسیار پراهمیت و جذاب باشد همچنین استفاده از تیترها وعنوان های جذاب هم میتواند بسیار حائز اهمیت باشد.

  • سایت Hotjar

 

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 1

 

بسیاری از مدیران وب سایت ها برای بالا رفتن رتبه و کیفیت بیشتر سایت خود و دانستن علایق و مطالب پرطرفداری که درصد زیادی از کاربران سایتشان از آنها بازدید می کنند از برنامه ی Hotjar   استفاده می کنند زیرا برنامه ی ذکر شده به طور دقیق نشان میدهد که کدام مطالب بیشتر مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است و درنتیجه به بالا رفتن و ارتقا بخشیدن سایت کمک می کند .

  • عوامل مهم برای رضایت کاربران

 

 

چگونه بفهمیم بازدیدکنندگان سایت ما دقیقا چه می کند ؟ 6

 

برای رضایت کاربران و بالا رفتن کیفیت سایت محتوای مطالب و پست هایی که گذاشته می شود باید بدون غلط املائی باشند .و کاملا باید محتوای نوشته های سایت روان و ساده باشد .حتی زمان ارسال مطالب و قرار دادن آنها در سایت بسیار مهم است بهترین زمان برای ارسال مطالب و قرار دادن در سایت بین ساعت 9 تا 11 می باشد و در این بازه ی زمانی میتوان بیشترین آمار بازدیدکننده گان سایت را داشت .

نتیجه گیری

برای داشتن بیشترین درصد بازدیدکنندگان و بالا رفتن رتبه و محبوبیت یک سایت باید بسیار به علایق و خواسته های بازدیدکنندگان اهمیت داد و همه ی رفتارها وبرخوردهای کاربران با قسمت های مختلف سایت را مورد برسی قرار داد تا بتوان از میزان رضایت کاربران اطلاع داشت و کیفیت سایت را افزایش داد درنتیجه دانستن نوع عمل و خواسته های کاربران بسیار اهمیت دارد و حتما باید به آن توجه کرد .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.