من دانشجو هستم چگونه می توانم کسب و کار دانشجویی راه اندازی کنم ؟

19 7,181

به جای اینکه استخدام دیگران شوید استخدام خودتان شوید

بسیاری از دانشجویان زمانیکه دانشجو هستند علاقه به کسب و کار دانشجویی دارند. کسب و کار اینترنتی شامل دو مزیت است که مناسب دانشجویان میباشد. یکی از آنها هزینه کم و یکی دیگر زمان است که زمان خاصی برای کار در نظر گرفته نشده است. داشتن ایده های خوب میتواند حتی در زمان دانشجویی هم باعث کسب و کار شود.من رضا اعتمادی نیا به شما قول میدهم اگر تا پایان با من همراه باشید بهترین ایده های راه اندازی کسب و کار دانشجویی را به شما یاد بدهم و همچنین به شما خواهم گفت چگونه کار دانشجویی اینترنتی را راه اندازی کنید .

 

خیلی از افراد در هنگامی که دانشجو هستند به کسب و کار دانشجویی هم می پردازند. کسب و کار اینترنتی از آنجایی که نیاز به محل خاص و زمان خاصی برای کار را ندارند و شما با مشتریان خود به صورت مجازی در ارتباط هستید گزینه خوبی برای کسب و کار است. فقط کافیست کمی ایده داشته باشید و بتوانید برای خود طبق مهارت هایی که دارید کسب و کار اینترنتی راه بیندازید. در ادامه چند روش را که مناسب جهت کسب و کار اینترنتی برای زمان دانشجویی است را مورد بررسی قرار میدهیم .

بزارید در مرحله اول با هم یک آنالیز از خود دانشجوی داشته باشیم ، وضعیت یک دانشجوی ایرانی  در حال حاضر به چه صورت می باشد  ، پیشنهاد می کنم ویدیو زیر را مشاهده کنید :

خب در مرحله اول با وضعیت دانشجوی فعلی آشنا شدیم و حالا می دانیم در چه وضعیتی هستیم !!! ولی چگونه می توانیم از این وضعیت خارج بشویم

ویدیو زیر را مشاهده کنید تا به پاسخ این سوال برسیم

 

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]بزارید چند پیشنهاد جذاب برای راه اندازی کسب و کار را به به شما معرفی کنم که اگر در هر کدام از این زمینه ها بتوانید متخصص بشوید می توانید یک کسب و کار دانشجویی پول ساز برای خودتان داشته باشید .[/box]

 

 

 

 

بیش از 20 هزار نفر تا اکنون در دوره ثبت نام کرده اند
جدیدترین متد رشد کسب و کار آنلاین
تمامی اطلاعات شما نزد وب سایت هایبرد محفوظ می ماند.

 

 

 

وبلاگ نویسی کنید

 

یکی از بهترین و راحت ترین روش های کسب درآمد وبلاگ نویسی است. شما میتوانید در مرحله اول بررسی کنید که به چه چیزی علاقه دارید و توانایی انجام چه کارهایی را دارید و سپس میتوانید یک وبلاگ برای خود درست کنید. از طرفی حتی به صورت رایگان هم میتوانید یک وبلاگ برای خود درست کنید. از کارهایی که میتوانید انجام بدهید در میتوانید در سایت بگذارید و یا حتی تعدادی فایلهای آموزشی هم میتوانید در وبلاگ خود قرار دهید و سپس به مخاطبین خود بفروشید و از این راه میتوانید به راحتی کسب در آمد کنید.

فروش محصولات دست دو

مطمئناً هر کسی در خانه خود یک سری محصولات و وسایل دست دو دارد که دیگر نیازی به آن ندارد. یکی از راه هایی که دانشجویان برای کسب و کار میتوانند انتخاب کنند فروش این محصولات است. میتوانید یک سایت برای خود طراحی کنید و همانطور که در بالا هم اشاره شد به صورت رایگان هم میشود و بعد محصولات خود را درسایت بگذارید و به مشتریان خود بفروشید و یا متیوانید محصولات خود را در سایت هایی که برای این فعالیت در نظر گرفته شده اند بگذارید و به مشتریان بفروشید. میبینید که حتی با وسایلی هم که در خانه دارید میتوانید کسب درآمد کنید.

 

بیش از 20 هزار نفر تا اکنون در دوره ثبت نام کرده اند
جدیدترین متد رشد کسب و کار آنلاین
تمامی اطلاعات شما نزد وب سایت هایبرد محفوظ می ماند.

 

 

همکاری در سایت های بازاریابی

 

من دانشجو هستم چگونه می توانم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم ؟4

 

خیلی از سایت ها در زمینه فروش محصولات اینترنتی فعالیت میکنند که در بخشی از سایت خود به همکارانی جهت سیستم بازاریابی نیاز دارند. مشما میتوانید وارد سایت ها شوید و در قسمت همکاری ثبت نام کنید و شورع به کار کنید. خوبی این کار این است که میتوانید در منزل و یا هرجای دیگری که هستید کار کنید فقط کافیست یک وبلاگ برای خود درست کنید و محصولات را در آنجا معرفی کنید و تعداد مخاطبین زیادی را دعوت کنید تا بازدید و خرید کنند و در نهایت میتوانید پورسانتی از بابت فروش محصولات بگیرید. حتی میتوانید در فضاهای مجازی هم محصولات را تبلیغ کنید تا زودتر بتوانید بفروشید و کسب درآمد کنید.

شرکت در انجمن ها

یک سری از انجمن ها هستند که جهت کسب درآمد برپا شده اند و هر کدام ممکن است زمینه فعالیت خاصی را داشته باشد. مثلاً یک انجمن مربوط به تحصیل باشد. شما میتوانید پروژه ها و مقاله هایی را که در دانشگاه خود استفاده کرده اید و دیگر به آنها نیاز ندارید در این انجمن ها به فروش برسانید یا حتی اگر توانایی نوشتن مقاله و یا پروژه ها را دارید میتوانید از آنها سفارش بگیرید و برایشان کار مقاله را انجام دهید و با قیمت مناسب به فروش برسانید. البته محصولات دیگری هم میشود فروخت که باید تحقیق و بررسی داشته باشید و بعد شروع به کار کنید.

صنایع دستی

 

من دانشجو هستم چگونه می توانم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم ؟5

یکی از هنرهایی که از زمان های قدیم خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته صنایع دستی است. صنایع دستی مدل های مختلفی دارد که هر فردی در زمینه از آن مهارت و تجربه دارد. شما میتوانید با مطالعه روی صنایع دستی آن هنری که میتوانید انجام دهید را انتخاب و انجام دهید و سپس آنها را میتوانید برای خود تبلیغ و به فروش برسانید. میتوانید در وبلاگ خود مخاطبینی را دعوت کنید و آن ها را در آنجا بگذارید جهت فروش. میتوانید برای شروع قیمتی مناسب تری را برای محصولات خود در نظر بگیرید تا مشتریان زیادی به سمت شما سرازیر شوند.

همکاری در سایت ها

این همکاری در سایت ها تعریف گسترده ای دارد که شامل طراحی، ترجمه و یا حتی نویسندگی است. شما ابتدا باید استعدادهای خود را بررسی کنید و سپس طبق آنها شروع به کار کنید. خیلی از سایت ها هستند که به طراح سایت نیاز دارند و اگر شما این توانایی را دارید میتوانید با آن ها کار کنید. یا خیلی از سایت ها هستند که به نویسنده نیاز دارند و شما میتوانید در قالب نویسندگی با آن ها کار کنید و یا خیلی مهارت های دیگر که سایت های مختلف به مهارت های شما نیاز دارند و به صورت اینترنتی میتوانید با آنها کار کنید.

یوتیوب

 

من دانشجو هستم چگونه می توانم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم ؟9

 

شما میتوانید حتی با گذاشتن یک فیلم در یوتیوب هم کسب در آمد کنید. به این صورت که میتوانید یک فیلم آموزشی را بگیرید در مورد هر موضوعی خودتان توانایی انجام و توضیح دادن آن را دارید. سعی کنید از تمام مراحل کار خود فیلم بگیرید و مرحله به مرحله توضیح دهید و در نهایت آن را در یوتیوب بگذارید. با بازدید هایی که از فیلم شما میکنند میتوانید کسب درآمد کنید البته راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که خود یوتیوب آن روش ها را به شما پیشنهاد میدهد و شما میتوانید انتخاب کنید. پس با گذاشتن فیلم آموزشی هم به راحتی میتوانید کسب در آمد کنید.

 

فروش عکس

شما حتی با گرفتن عکس هم میتوانید به راحتی کسب درآمد کنید. امروزه با آمدن گوشی های و دوربین های پیشرفته عکس های بسیار زیبایی میتوان گرفت. شما میتوانید از طبیعت، حیوانات و… عکس های زیبایی را بگیرید و آن ها را بفروش برسانید. میتوانید یک سایت برای خود درست کنید و مجموعه عکس های خود را در سایت بگذارید و مخاطبین زیادی را برای دیدن آنها دعوت و سپس عکس های خود را به فروش برسانید. خیلی از سایت ها هم هستند که مخصوص این کار میباشند و همه افرادی که عکس های زیبایی دارند را در سایت میگذارند و آنها را به فروش میرسانند.

خرید و فروش سایت ها

 

من دانشجو هستم چگونه می توانم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم ؟2

شما میتوانید در زمینه خرید و فروش سایت فعالیت داشته باشید و یک سری از سایت ها را بخرید و با قیمت بالاتری آن را بفروشید. برای مثال فرض کنید محصولی وجود دارد که قبلاً قیمت دیگری داشته است و با تمیز و مرتب کردن آن میتوانید آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانید یا در هر زمینه دیگری میتوانید به این صورت کار کنید. فقط تنها چیزی که اهیمت دارد ایده های شما است. شما باید ایده های خوب و جذابی داشته باشید تا بتوانید در این زمینه شروع به کار و در نهایت کسب درآمد کنید. در واقع شما میتوانید وب سایت ها را خرید و فروش کنید و به سود خوبی برسید.

 

مدرس باشید

بسیاری از دانشجویان هستند که توانایی تدریس برخی از دروس را دارند. شما هم اگر توانایی این کار را دارید میتوانید از این فرصت استفاده کنید و در آمد کسب کنید. برای شروع برای خود یک سایت راه اندازی کنید و در زمینه ای که تخصص دارید شروع به آموزش کنید. میتوانید مخاطبین زیادی را به سایت خود دعوت و برای کار خود بازاریابی کنید تا تعداد بازدید کنندگانتان زیاد شود. با مخاطبین خود از طریق سایت میتوانید ارتباط برقرار کنید و شورع کنید در زمینه ای که تخصص دارید به آنها آموزش دهید و یا فایل های آموزشی را برای فروش در سایت خود کنید و کسب درآمد کنید.

نتیجه گیری

 

شغل های اینترنتی از آنجایی که زمان های خاصی برای کار را ندارد میتواند بسیار مفید باشد، به ویژه برای دانشجویانی که میخواهند از طریق آن کسب در آمد کنند. کسب و کارهای اینترنتی زیادی وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره کردیم. خیلی از آنها نیاز به مهارت داشتند و خیلی از آنها هم نیاز به مهارت خاصی نداشتند و شما میتوانید به عنوان فرد واسطه گر کار کنید. فقط نیاز به ایده هایی دارد که باید از ایده هایی که میتوانید دهید استفاده کنید و در مسیر کسب و کار اینترنتی از آن استفاده کنید. مزایای دیگر هم هزینه کم است که با توجه به اینکه دانشجو هستید میتوانید با کمترین هزینه شروع به کسب و کار کنید.

 

 

19 نظرات
 1. نازنین گوید

  خب معلومه باید بهترین کار اینه که باید یک کسب و کار داشته باشند
  این مشکلی که شما فرمودید مشکل همه دانشجوهای ما هست ولی خود دانشجوها نمی خوان کار کنند بیشتر برای این میرن دانشگاه که عشق و حال کنند
  حالا اگر شما راه حلی دارید بفرمایید

 2. رامین صدرا گوید

  اکثر دانشجوها دارن میرن دانشگاه که دختر بازی یا پسر بازی کنند اصلا به فکر این جور چیزهای نیستند

 3. یک دوست گوید

  بهترین کاری که می تونند انجام بدن اینه که یک سایت فروش راه اندازی کنند مثلا برن با یک عطر فروشی یا فروشگاهی که لوازم آرایشی و بهداشتی دارن صحبت کنند و ازشون بخوان که محصولاتشون رو داخل سایت قرار بدند و به صورت کمیسیون کار کنند
  اینجوری هم به درس میرسند و هم به کار
  اگر خوب کار کنند ماهی ۵۰۰ تا یک میلیون درآمد دارند

 4. خدیجه رحیمی گوید

  به نظر بهتره بمیرن وقتی نمی تونند یک کسب و کار داشته باشند

 5. احسان علوی گوید

  وضع دانشگاه های ما خرابه یعنی خود دانشگاه های ما چیزی یاد نمی دن … اساتید که اکثر علمی ندارند فقط به خاطر گرفتن مدرک فوق لیسانس شدند استاد
  سرفصل های درسها چیز بدربخوری نیست
  خوب دانشجوی می تونه چیکار کنه ؟

 6. مجید حق پرست گوید

  دانشجوها باید در خود دانشگاه یاد بگیرن در بازار کار چه کنن
  یعنی دانشگاه باید محیط و ظاریط رو فراهم نکنه
  نه اینکه دانشجو خودش بره تحقیق کنه
  دانشجو داره این همه پول میده که تهش بتونه بره سراغ یک کاری
  ولی دانشگاه داره خداتومن پول می گیره که چی ؟ یک مدرک ساده بده

  حالا شما بگید واقعا چه راه حلی برای دانشجو هست ؟

 7. هیلیا گوید

  راه اندازی کسب وکار اینترنتی، مثلا ساختن ی پیج در رابطه با کتابای هررشته و گرفتن سفارش کتابای کمیاب. یا مثلا میشه ی سایت زد و دورس مخصوص هر رشته رو با گرفتن مبلغی، ب صورت انلاین و ویدئوکنفرانس، تدریس کرد.

 8. علی سعیدی نژاد گوید

  دانشجوهای ما اگر به دنبال کسب و کار بودند وضعشون اینطوری بنود
  هر کسی یک تخصصی داره و به نظر من اگر همانطور که گفتید بفهمند چه تخصصی دارند می تونند روی تخصصشون کار کنند‌و بعد تخصصشون رو رشد بدند و در نهایت به درآمد برسونند
  راحت توی روز می تونند ۳ تا ۴ ساعت کار مفید کنند

 9. علی رضا محسنی گوید

  انصافا هرجوری نگاه می کنم می بینم تولید محتواتون حرف نداره
  با تشکر از تیم هایبرد

 10. فاطمه گوید

  یکی از بهترین روش ها برای راه اندازی کسب و کار دانشجویی بازاریابی هست
  یعنی بیان یک پیج اینستاگرام راه اندازی کنند و محصولات یک شرکت رو بفروشند
  و درصدش رو بگیرند

 11. احسان شفیعی گوید

  دانشجوهای ما در دانشگاه باید کلاس عملی کسب و کار داشته باشند و یاد بگیرند که حتما یک کسب و کار برای خودشون راه اندازی کنند
  ولی دانشگاه های ما اصلا از این کارها نمی کنند و فقط می خوان پول بگیرند ! مگه غیر از اینه خداییش؟

  و دانشجو هم چون تو جو جزوه و از این دست چیزها هست دنبا کسب و کار نمیره

 12. یک دانشجو گوید

  این ایده هایی که گفتید خیلی خوبه !!!
  ولی چه طوری باید راه اندازیش کرد
  واقعا کار سختیه
  و نشدنی هست

  1. admin2 گوید

   تمام ایده ها نحوه راه اندازی رو هم گفتم ، از صفر تا صد
   حتما به صفحه مربوط به ایده ها برید و کامل و چند بار با دقت نگاه کنید

 13. ایمان از همدان گوید

  به نظرم ایده فروش مصحولات صنایع دستی خیلی خوب بود
  ویدیو شما رو هم نگاه کردم
  اما ای کاش بیشتر درباره این موضوع توضیح میدادید. ایده ها را به صورت کلی گفتیدولی ریز به ریز نگفتید که باید چیکار کنیم . من اگر دقیق بدونم باید چیکار کنم همین الان این ایده رو پیاده سازی می کنم
  چون لالجین همدان به من نزدیکه و می تونم جنس جور کنم

  1. admin2 گوید

   سلام ایمان جان
   ویدیویی که در صفحه مروبط به راه اندازی فروشگاه صنایع دستی هست رو نگاه کنید
   در همین صفحه لینکش رو گذاشتم
   کامل و جامع توضیح داده ام

 14. حسین گوید

  سلام
  آقای اعتمادی نیا
  طرح های شما عالی بود
  ویدیو اول شما واقعا حرف دل همه دانشجو ها هست
  ممنون از این مقاله خوب شما

 15. علی حسن پور گوید

  نکات جالبی بود. ممنون از شما

 16. امیرحسین حیبی گوید

  یاد گیری روش های کسب و کار اینترنتی توی جامعه امروزی یکی از نیاز هایس
  البته از یک منبع خوب و قابل اعتماد

 17. کاغذ دیواری گوید

  پول در آوردن در دوران دانشجویی خیلی مهمه. من کار نمی کردم و بهم سخت گذشت

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.