ایده پردازی در بازاریابی محتوا

0 178

برای اینکه بتوانید در رقابت تولید محتوای خلاقانه برای بازاریابی استفاده کنید، نیازمند ایده ها و استراتژی های جدید و نوآورانه دارید، بنابراین تیم بازاریابی قوی را تشکیل دهید تا بتوانید راه حل هایی قوی را برای بازاریابی کسب و کار خود تدارک ببینید. در ذیل مقاله به ایده پردازی در بازاریابی محتوا می پردازیم:

ارائه لیستی از مزایا

 

ایده پردازی در بازاریابی محتوا1

این که آیا شما در صنعتی مشغول هستید و یا مدیریت یک استادیوی سالن ورزش یا یوگا را اجرا می کنید، می توانید لیستی از مزایای انجام (یا عدم انجام) چیزهایی مربوط به کسب و کار خود را ایجاد کنید.
به جای نشان دادن مزایای مستقیم استفاده از محصول یا سرویس خود، به عنوان مثال برای ورزشگاه شما، تمرکز بر مزایای زندگی سالم و کار کردن باشد.
نوشتن در مورد کسب و کار و یا فعالیت خود اغلب دشوار و وقت گیر است، درباره آنچه که می دانید بنویسید، در این صورت زمان کمتری صرف می کنید و محتوای بهتری را می نویسید.

به اشتراک گذاری فهرستی از مواردی برای اجتناب از آنها

همانند لیستی از مزایا، لیستی از چیزی که نباید انجام دهید یا چه چیزی را نباید بخرید ایجاد کنید، نکته: من توصیه نمی کنم این یک لیست از محصولات رقبای شما باشد.
برای مثال به این چند عبارت توجه کنید:
7 مواد غذایی مضر برای ورزشکاران.
10 مورد اشتباه در انتخاب کت و شلوار.
5 نوشیدنی که به سلامتی شما ضربه می زند.
7 کاری که باعث ریزش موهای سر می شود.
یک لیست “باید انجام شود” را به اشتراک بگذارید

چه کاری برای موفقیت در صنعت و یا شغل شما انجام می شود؟ اگر می خواهید یک پست وبلاگ را در جستجوی Google رتبه بندی کنید، مطمئنا یک لیست از عناصر حیاتی وجود دارد که باید در محتوای شما وجود داشته باشد، در لیستی از مواردی که باید انجام دهید حتی کوچکترین شانس رتبه بندی وجود دارد.
مثال:
“کارهایی که مردم باید برای موفقیت در عرصه کسب و کار شما انجام دهند چیست؟”

محتوای پر بازدید هفته را برجسته کنید

 

 

 

ایده پردازی در بازاریابی محتوا5

محتواهایی را که پر مخاطب هستند، نشان دهنده جذابیت این مطالب برای عموم افراد است، بنابراین اگر هر فردی وارد وبسایت یا وبلاگ شما شود، بر روی لینک این مطلب کلیک می کند این می تواند به دلیل عنوان جذاب این مقاله باشد.

پیش بینی روند آینده

شما کارشناس هستید و شما ممکن است در محتوای خود برای پیش بینی روند رشد در صنعت خود استفاده نکنید، اما شما احتمالا چیزهای زیادی در مورد آنچه که در مسیر کسب و کار اتفاق می افتد می دانید و این بیشتر از آگاهی مشتریان شما است.

هر ماه یا هر سه ماه یکبار وقت بگذارید تا خلاصه آنچه در صنعت شما اتفاق می افتد و آنچه که فکر می کنید در آینده نزدیک رخ دهد را تبدیل به محتوا کنید.
پست Jeff Bullas در زیر نگاهی به پنج روند بازاریابی دیجیتال که او معتقد است، کسب و کار شما را مختل خواهد کرد.

انتشار یک رویداد در آینده

 

 

ایده پردازی در بازاریابی محتوا4

آیا مردم محصولات و خدمات شما را دوست دارند؟
اگر در فروش و تبلیغات ثابت نیستید، چرا وقت خود را برای تبلیغ جدید، راه اندازی محصول جدید یا ویژه تبلیغ نمی کنید.

در واقع شما اغلب فروش قویتری دارید اگر پیش از ارتقاء خود با یک سری ایمیل این موضوع را به کاربران خود اطلاع دهید، مثلا در آینده نزدیک در تاریخ/ / / قرار است از محصولی جدید در سایت رونمایی شود، یا اینکه دو هفته دیگر به مناسبت تولد کسب و کارتان تخفیفات ویژه ای را تدارک دیده اید و منتظر حضور شما کاربر گرامی هستیم.
آماده سازی در همان زمان، این یک راه حل عالی برای درگیر نگه داشتن مردم و آماده خرید کردن مشتریان در زمان مورد نظر خواهد بود، پس این استراتژی بازخورد خوبی خواهد داشت.

تهیه تولید محتوای ویدئویی

برای اینکه بتوانید محتوای ویدئویی خلاقانه ای تولید کنید، نیاز به فکر و ارزیابی روش ها دارد،
آیا شما محصولات محلی را می فروشید؟ آیا شما به دنبال معاملات منحصر به فرد و ویژه هستید؟

چرا گوشی همراه خود را برندارید و بعضی از ویدیوهای شما را در “استفاده محصول” یا خرید مشتریان و نظرات آن ها راجع به محصول یا اینکه چگونه می توانند محصولات شما را دریافت کنند را ضبط نکنید؟
این به خصوص یک ایده خوب است اگر شما به تولید محتوای قوی هستید، مطمئنا مشتریان شما دوست خواهند داشت که بیشتر از محصولات اطلاعات کسب کنند و از نظرات همنوعان خود راجع به استفاده از محصول آگاه شوند.

تبدیل تصاویر و فیلم های خود به داستان های اینستاگرام

 

 

ایده پردازی در بازاریابی محتوا3
آیا شما در اینستاگرام صفحه ای ایجاد کرده اید اما Snapchat ندارید؟ بدون نگرانی فقط در سفرهای خود، کنفرانس ها، و یا در پشت صحنه لحظات با عکس ها و فیلم های کوتاه درست را با گوشی همراه خود ضبط کنید، سپس به اینستاگرام بروید و یک داستان با استفاده از آن عکس ها و فیلم ها ایجاد کنید.
شما مجاز به استفاده از هر چیزی که شما در 24 ساعت گذشته ضبط کرده اید هستید، بنابراین فقط مطمئن شوید محتوای خود را در زمان مناسب اضافه کنید، به ویژه اگر شما چند روز را پوشش می دهید.

گرفتن رتبه خوب در گوگل

فرض این است که رتبه بندی شماره 1 گوگل را برای کلیدواژه ای که می خواهید رتبه سایت شما را بالا می برد پیدا کنید، سایت شماره یک را تجزیه و تحلیل کنید تا تعیین کنید که چرا در این رتبه قرار دارد، سپس سعی کنید محتوای بهتری از آن ایجاد کنید.
در حقیقت این دقیقا همان چیزی است که سایت supersimple انجام داده است تا بتواند موضوع بازاریابی محتوا را به عنوان “ایده های بازاریابی محتوا” در بالای گوگل قرار دهد.
در حقیقت تولید کننده محتوای سایت وقتی جستجو کرد پست بالایی برای این عبارت 50 ایده داشت و بسیار ساده بود، ابتدا 75 ایده را برای این موضوع تهیه کرد و حالا شما پست به روزرسانی شده را با 95 ایده بازاریابی محتوا می خوانید.

ارسال پست به وبلاگ نویسان ماهر

 

 

ایده پردازی در بازاریابی محتوا2

یافتن کارشناسان دیگر یا صاحبان کسب و کار در صنایع منحصر به فرد و دعوت از آنها برای ارسال پست شما با لینک وبسایتتان در وبلاگ خود نیز بسیار کارآمد می باشد.
سعی کنید عنوانی را انتخاب کنید که بسیار جذاب باشد تا مخاطبان در وبلاگ ترغیب شوند تا به پست شما سر بزنند.
هنگامی که میزان از موفقیت را که لازم دارید به دست می آورید، احتمالا دیگر به افرادی که درخواست ارسال پست را در وبلاگ آنها داشتید، پایان می دهید.

نمایش گام به گام فعالیت

این که آیا یک نان شیرینی پزی دارید یا یک کتابفروشی را مدیریت می کنید، می توانید ویدئویی از فعالیت گام به گام خود را به صورت ویدئویی تهیه کنید و در اختیار مخاطبان قرار دهید، این محتوای ویدئویی برای کاربران بسیار جذاب خواهد بود، در ویدئو نکاتی برای پخت بهتر کیک و شیرینی نیز ذکر کنید، لینکی در سایت تحت عنوان آموزش نکات شیرینی پزی، اگر در زمینه کتابفروشی فعالیت دارید مقاله ای تحت عنوان کتابهای پرفروش این ماه قرار دهید.

نتیجه گیری

بهتر است قبل از تولید محتوا برای بازاریابی زمانی را برای خلق ایده های نوآورانه قرار دهید، همواره برنامه ریزی های درست نتیجه های خوبی را برای کسب و کارتان رقم می زند، بنابراین می توانید برای بهبود کسب و کار از ایده های بالا کمک بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.