داستان هایی که میفروشند؟!

0 231

امروزه به خاطر کسب و کارهای زیادی که به وجود آمده است بازاریابی محصولات هم به مراتب بیشتر شده است. اما باید این را در نظر گرفت که افراد خیلی حوصله صحبت کردن و یا توضیحاتی که شما از محصولتان برایشان میدهید را ندارند. یکی از راه هایی که شما میتوانید این بی حوصلگی را به شور و شوق برای شنیدن توضیحات خودتان برای محصولات داشته باشد داستان است. بله داستان. شاید برای شما خیلی عجیب باشد اما باید بدانید که تعریف کردن داستان میتواند امروزه بسیار موثر باشد.

شما باید همین توضیحات را در قالب یک داستان برایشان بیاورید مطمئن باشید که تاثیر بیشتری را خواهد داشت چرا که افراد عاشق داستان هستند و نه تنها گوش میکنند بلکه آن ها را به دیگران هم منتقل میکنند. فروشندگان زیادی با استفاده از این روش توانسته اند موفق شوند.

اصول و قوانین داستان

 

داستان هایی که میفروشند؟!2

اما خود داستان تعرفی کردن هم اصول و قوانینی دارد که باید دقیقا بدانید در حین تعریف کردن داستان باید چه نکاتی را بیشتر تاکید داشته باشید که جزو مزایای محصئلات شما به حساب آید تا مشتریان شما راغب شوند که محصولات شما را خریداری کنند. باید از لغات و کلمات مناسب در حین گفتن داستان استفاده کنید که البته در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. پس داستان میتواند امروزه نقش مهمی در کسب و کار و همچنین فروش محصولات شما را داشته باشد که در صورتیکه ان را جدی بگیرید میتوانید موفق شوید. و در ادامه میخواهیم اصول داستان ها در خصوص فروش و در مورد اینکه داستان هایی که میفروشند بحث و موارد را مورد بررسی قرار دهیم:

داستان های تاثیر گذار بگویید

داستان تاثیر به سزایی در فروش محصولات شما دارد اما رعایت نکات لازم هم ضروری است. باید طوری داستان را برای مخاطبین خود تعریف کنید که بتوانید آن ها را جذب کنید اگر نمیتوانید به خوبی داستان بگویید پیشنهاد میکنیم که از این کار صرف نظر کنید. قبل از شروع داستان باید مخاطبین خود را فیلتر کنید به این منظور که وقتی شما داستانی را میخواهید تعریف کنید باید در یک رده سنی باشند چون ممکن است همه از داستان شما خوششان نیاد. باید در حین تعریف کردن داستان از لغات مناسب استفاده کنید تا برای مخاطبین شما لذت بخش باشد و با اشتیاق به داستان شما گوش کند.

به صورت سریالی کار کنید

 

داستان هایی که میفروشند؟!5

 

یکی از پیشنهاداتی که میتوانید برای کار خود انجام دهید این است که برای محصولات خود به صورت سریالی داستان بگویید و هر دفعه در مورد بخشی از محصول میتوانید صحبت کنید. این یکی از روش های افراد موفق است که با این روش مشتریان را به دنبال کردن ادامه مطالب دعوت میکنند و آن ها هم با شور و شوق ادامه داستان های شما را دنبال میکنند. همانطور که سریال های تلویزیونی هر قسمت به صورت ابهام برای بیننده میگذارد شما هم برای هیجان بیشتر میتوانید هر قسمت را طوری تمام کنید که آن ها کنجکاو شوند و باعث شود که ادامه داستا های شما هم دنبال کنند.

درست کردن رابطه صمیمی

همانطور که گفتیم افراد امروزه حوصله توضیحات و بازاریابی های شما را ندارند و حتی ممکن است عصبانی هم شوند به همین دلیل شما میتوانید از این طریق آن ها آرامتر کنید تا با آرامش بیشتری به توضیحات شما گوش دهند در واقع آن ها به داستان هایی که شما برایشان تعرفی میکنید بیشتر توجه میکنند و محصولات شما در ذهن آنها محصولات فوق العاده ای می آید چون دیگر وقت آن نیست که به مشتریان بگویید که محصول شما چقدر خوب است همین که با داستان محصول خود را معرفی کنید آن ها درمیابند که محصول شما بی نظیر است.

داستان افراد موفق

 

داستان هایی که میفروشند؟!6

 

بهتر است در بین داستان هایی که تعریف میکنید از افرادی که محصولات شما را خریداری کرده اند و بسیار راضی بوده اند هم یادی کنید. در واقع شما بخشی از داستان خود را به افراد موفق اختصاص میدهید که این بسیار برای مشتریان شما قابل پسند است چون میفهمند که اگر آن ها هم از شما خریداری کنند در داستان های بعدی که برای مشتریان جدید میخواهید تعریف کنید از آن ها یاد میکنید. پس این کار را حتما انجام دهید و از افراد موفق و مشتریان موفق خود حتما یاد کنید تا بتوانید بیشتر در زمینه فروش محصولات خود موفق باشید.

با داستان تفاوت ها روشن میشود

شما با استفاده از تعرفی کردن داستان میتوانید تفاوت ها را در ذهن مشتری های خود ایجاد کنید که محصولات شما چه تفاوت هایی با محصولات دیگران دارند چون شما در قالب داستان آورده اید و آن ها با دقت این تفاوت را لمس میکنند اما از طربق بازاریابی نمیتوانند این تفاوت را به خوبی لمس کنند. از طرفی نکته مهمتر این است که شما از طریق داستان حس نیاز به محصولات را در یک مشتری ایجاد میکنید حتی اگر او به این محصول هم نیاز نداشته باشد با داستانی که از شما شنیده است این طور به خود میگوید که به محصول شما نیاز دارد و باید از شما تهیه کند.

داستان ها اطلاعات کامل میدهند

 

داستان هایی که میفروشند؟!8

 

 

شما با کمک داستان میتوانید اطلاعات محصولات خود را به طور کامل بیان کنید چرا که تنها با بازاریابی این کار خیلی ممکن نیست و مشتریان خیلی حوصله این را ندارند که شما ویژگی های محصولات خود را مو به مو برایشان توضیح دهید اما شما میتوانید در قالب یک داستان تمامی اطلاعات، ویژگی های محصولات خود را بگویید و از تکنیک های خود صحبت کنید چرا که تعریف کردن یک داستان میتواند برای مخاطبین شما بسیار لذت بخش تر از یک بازاریابی معمولی باشد و این باعث میشود که شما فروش محصولات بالایی هم داشته باشید.

از گذشته صحبت کنید

یکی از علاقه مندی های مخاطبین این است که داستان های قدیمی را بشنوند. اگر محصولات شما به گونه ای است که به گذشته هم مربوط میشود پیشنهاد ما این است که حتما از داستان ها و حکایت های قدیمی کمک بگیرید. با این روش شما قدمت محصولات خود را هم بالا میبرید و به مخاطبین خود میفهمانید که حتی در زمان گذشته هم از محصولات شما استفاده میکردند. این روش بسیار لذت بخش برای آن ها است و با اشتیاق بیشتری هم به داستان شما گوش میکنند و هم محصولات شما را تهیه میکنند و حتی میتوانند آن ها را به دیگران هم معرفی کنند.

تاثیرات مثبت در اشتراک گذاری

 

داستان هایی که میفروشند؟!9

 

تاثیرات داستان این است که اشتراک گذاری را برایشما راحت تر میکنند. به این منظور که وقتی مخاطبین داستان های شما را گوش میدهند آن ها را به دیگران هم منتقل میکنند و ان ها را به اشتراک میگذارند. با این روش داستان های شما به سرعت در همه جا پخش میشود و میتوانید در کمترین زمان مشتریان زیادی را داشته باشید. فقط باید این موضوع را در نظر داشته باشید که کلام شما بسیار موثر است که اینکه لغات و کلمات زیبا باید از زبان شما بیرون آن تا مورد توجه مخاطبین شما قرار بگیرد. پس خوب سخن بگویید تا داستان های شما به اشتراک گذاشته شود.

داستان در قالب یک فیلم کوتاه

شما میتوانید یک فیلم کوتاه درست کنید و محصولات خود را همراه با داستان برای مخاطبین خود معرفی کنید. البته باید این را در نظر داشته باشید که کلیپ تان نباید مدت زمان طولانی باشد. باید کوتاه و مختر باشد و داستان شما در در حین نشان دادن فیلم پخش شود. در ضمن در مورد سریالی بودن هم که در بالا صحبت کردیم میتوانید برای این ققسمت به کار ببرید چون خیلی موثر خواهد بود. میتوانید کلیپ های کوتاه درست کنید و هر بار یک سری از محصولات خود را برای مشتریان خود معرفی کنید که آن ها هم بتوانند کلیپ های شما را دنبال کنند.

یک کمپین داستانی درست کنید

 

 

داستان هایی که میفروشند؟!10

 

خیلی از افراد برای معرفی محصولات خود یک کمپین درست میکنند اما مدتی بعد شاهد افت زیاد کمپین خود میشود و ذلیل آن خشک بودن کمپین است که اینکه افراد خیلی تمایلی نخواهند داشت تا کمپین شما را دنبال کنند. اما فکر کنید که کمچین در قالب یک داستان باشد. متوجه میشوید که چه تاثیرات مثبتی را خواهد داشت. اگر شما بتوانید یک کمپین در قالب داستان تعرفی کنید و داشته باشید بی شک شاهد افزایش زیاد کمپین خود خواهید شد. البته با توجه به نکاتی که تا اینجا مورد بررسی قرار دادیم کمپین خود را درست کنید تا بتوانید موفق شوید.

نتیجه گیری

امروزه به دلیل کم شدن حوصله و وقت افراد خلی بازاریابی که در قالب توضیحات شما باید تاثیرات مثبتی را ندارد. در واقع شما دارید تلاش میکنید که بیشترین فرو محصولات خود را داشته باشید پس در نتیجه راه داستان را در پیش بگیرید.باید محصولات خود را در قالب یک داستان کوتاه و مفید تعریف کنید تا مخاطبین شما علاقه زیادی به شنیدن آن داشته باشند. این طور آن ها انگیزه هم پیدا میکنند و حتی میتوانند افراد دیگر هم به شنیدن داستان های شما دعوت کنند.

داستان هم اصولی و قوانینی دارد که آن ها را مورد بررسی قراردادیم و با پیروی از این روش میتوانید بازاریابی موفقی را داشته باشید و شاهد این باششید که در کمترین زمان میتوانید مشتریان زیادی را داشته باشید و در نتیجهفروش محصولات خود را بالا ببرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.