ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم؟

0 173

برای موفقیت در هر تجارتی باید آشنایی کافی  در مورد بازاریابی آن داشته باشیم. بازار یابی باعث رشد اقتصادی یک کشور خواهد شد اگر شما برای فروش محصولاتتون تلاش نکنید به سود آوری نخواهید رسید.ابتدا باید در مورد بازاریابی یک تعریف داشته باشیم در اینجا از تعریف انجمن بازاریابی آمریکا کمک میگیریم،“بازاریابی، مجموعه ­ای از فعالیت ها و فرایندهای ایجاد، انتقال، ارسال و تبادل هر آنچه که برای مشتریان، ارباب رجوع، شرکای تجاری و در کل برای جامعه ارزشمند باشد، است.”حال که با تعریف بازاریابی آشنا شدید وارد مبحث دنیای مجازی و بخصوص ایمیل می شویم که موضو ع اصلی مقاله ماست.

 

گسترش شبکه های اجتماعی

 

ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم؟6

با وجود آمدن ابزارهای جدید وگسترش شبکه های اجتماعی اما هنوز ایمیل از جایگاه بسیار خوبی بین کاربران برخورد دار است.  فضای مجازی پتانسیل بالایی برای کسب درآمده داره یک از این آنها ایمیل مارکتینگ است . اما ایمیل مارکتینگ چیه؟ به بازاریابی یا تبلیغ از طریق ایمیل گفته میشه  . این روش مقرون بصرفه است . میتونید در کار با این سیستم جامعه هدف تعیین کنید. تجارت الکترونیک در مقایسه با تجارت سنتی بسیار ارزان تر هست ببینید در همین مبحث تبلیغات ،اگر قرار باشد یک مغازه دار کالای خود را تبلیغ کند باید چه هزینه هایی انجام دهد(تبلیغات تلوزیونی ، بنر ، پیامک ،چاپ سر رسید و….) که اصلا قابل قیاس با هزینه تبلیغات مجاز ی نیست . تبلیغات یک ریسک محسوب می شود اما باید به دنبال ریسک ارزان و تاثیر گذار باشیم هیچ تضمینی برای موفقیت در تبلیغات وجود ندارد.

 

سودآوری و ایمیل مارکتینگ

 

 

ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم؟7

 

ایمیل یک ابزاری است که میتواند خیلی حرف ها را در داخل آن بیان کرد شما میتوانید فیلم ، فایل ، تصویر ، صدا در آن قرار  بدهید و با داشتن این همه آپشن مطمئنا میتوانید مخاطب خود را برای همکاری قانع کنید.در حال حاضر با توجه به اینکه مشاغل گوناگون به حالت اشباع رسیده یا به عبارت دیگه دست زیاد شده ، تبلیغات اهمیت  زیادی پیدا کرده است. بازارهای فیزیک و مجازی میتوانند در جهت وسعت کار خود از این ابزار استفاده کنند.

یکی از مباحثی که در مورد ایمیل مارکتینگ بیان میشه (( بازگشت سرمایه )) است. به عبارت دیگر شما دخل و خرج خود را حساب میکنید. آیا کار شما سودآوری داشته یا عکس این حالت اتفاق افتاده است. در صورتیکهایمیل مارکتینگ بصورت صحیح به کار گرفته بشه میتونه به شدت تاثیر گذار و سود آور باشد. هم اکنون هافراد زیادی در دنیا همچنان از ایمیل استفاده میکنند پس مطمئنا ظرفیت زیادی در این بخش نهفته است . ایمیل مارکتینگ بصورت متداول و حرفه ای هنوز در ایران اجرا رواج پیدا نکرده است و نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارد.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

فضای مجازی پتانسیل بالایی برای کسب درآمده داره یک از این آنها ایمیل مارکتینگ است . اما ایمیل مارکتینگ چیه؟ به بازاریابی یا تبلیغ از طریق ایمیل گفته میشه .احتمالا برای شما اتفاق افتاده باشه که اکانت ایمیل خودتون رو باز کنید و با انبوهی از تبلیغات گوناگون مواجه بشید.عده ای هم از این اتفاق ناراضی هستند و بدون اینکه حتی پیام ها رو باز کنند شروع به حذف کردن آنها می کنند. یکی از مشکلاتی در کشور ما وجود داره نداشتن درک استفاده صحیح از ایمیل مارکتینگ است. مطمئنا هر کاری اصول و چارچوب خاص خودشو را داره.

ارسال ایمیل تبلیغاتی

 

 

 

در بعضی موارد این نوع بازاریابی نتیجه معکوس می دهد.بعضی افراد بدون توجه به آرامش و شعور مخاطب خود اقدام به ارسال ایمیل تبلیغاتی در هر ساعت و روزی که بخواهند میکنند. برای استفاده از این سیستم باید درک صحیح از نحوه ی کار با آن داشته باشید . افراط کردن در ارسال ایمیل تبلیغاتی به صورتی که مزاحمت تلفنی بشه نتیجه ای جز شکست برای شما نداره هم باعث خستگی شما میشه که بازده کار تون رو نمی بینید هم سبب مزاحمت،ناراحتی و حتی گاهی اوقات تنفر برای کاربران میشه.

پیام های تبلیغاتی

اگر دیده باشید بعضی پیام های تبلیغاتی با عناوین سخیف و ناپسند ارسال میشه که انسان خجالت میکشه حتی در صورت نیاز باآن کالا یا خدمات این پیام رو در صندوق پستی خود نگهداری کنه، درسته که در صنعت مجازی هستیم اما دلیل بر این نمیشه با مخاطب خودمون هر گونه که میخواهیم صحبت کنید.برای مثال در فروش لباس و وسایل شخصی این مسئله بسیار دیده میشه. حتما پیام شما باید دارای عنوانی مناسب و جذاب باشه ودر کمال احترام کالا یا خدمات را به مخاطب معرفی کنید. بطوریکه کاربر با میل و رغبت پیام شما را بخواند.محتوی پیام بسیار تاثیرگذار خواهد بود و سعی کنید همراه با تبلیغ مطالب مفید و آموزنده نیز در ایمیل خود بگنجانید وتصویر خوبی از خود نشان دهید. شما باید به دنبال جذب اعتماد باشید و مطمئنا با صداقت و درستی این امر حتمی است.

ایمیل مارکتینگ

 

 

من در این مقاله در مورد ایمیل مارکتینگ مقداری توضیح پایه ای خدمتتنون عرض میکنم تا آشنایی پیدا کنید با این نوع بازاریابی.

برای شروع کار شما باید تعدادی مخاطب که به حرفه شما علاقمند هستند جذب کنید.و با دسترسی به ایمیل آنها بازاریابی خودتون را آغاز کنید. برای مثال فردی دارای وب سایت اینترنتی است و در موضوع کامپیوتر فعالیت میکنه با خدمات(دانلود رایگان و…) و مطالب مفیدی که برای بازدیدکنندگان سایت قرار میده رفته رفته ، تعداد مخاطبین خودش را زیاد میکنه . گذاشتن بخشی به عنوان عضویت در خبرنامه میتونه خیلی مفید باشه برا دسترسی آسان به ایمیل مخاطبین.

در بخشی از سایت عنوانی به نام ((تماس با ما )) وجود داره شما میتونید با ایده ی خودتون از این بخش نهایت استفاده رو ببرید ودر هر حرفه ای که هستید از کاربران بخواهید سوالات ،نظرات ،پیشنهادات و انتقادتشون از طریق ایمیل به شما اعلام کنند و حتما شما پاسخگو هستید. راه دیگر این است که ازدوستانی که در حرفه های نزدیک و یا مشابه شما فعالیت می کنند بخواهید با استفاده مخاطبین ایمیل خودش برا شما تبلیغ کند.

 

چگونه ایمیل تبلیغاتی ارسال کنیم؟

 

 

 

ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم؟3

 

تعداد زیادی سرویس دهنده وجود دارد که این کار را به سهولت برای شما انجام میدهند و آپشن های رایگان نیز دارند. مثل  میل چیمپ  و یا میلر لایت و…. . هر کدام از این سرویس دهنده ها ساز و کارهای خودشون رو دارند. شما با استفاده از این سرویس دهنده ها می تونید بازدید کننده های خوداتان را بالا ببرید . همچنین کارهای شما را مدیریت میکند مثل دسته بندی مخاطبین و…..

همیشه به یادداشته باشید یک از نشانه های یک سرویس دهنده جذب در خصوص مبحث بازار یابی توانایی سرویس دهنده در جلوگیری از ورود پیام بخش  اسپام  و هدایت آن به صندوق پستی می باشد.

اما در اینجا از 2 سرویس دهنده مهم و شناخته شده مقداری براتون توضیح میدم.

سرویس دهنده ی میل چیمپ

 

 

ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه ایمیل مارکتینگ بسازیم؟5

 

از پیشگامان ایمیل مارکتینگ در دنیا محسوب میشود. این سرویس دهنده از جایگاه خوبی بین افراد فعال در بازاریابی قرار دارد. خوشبختانه این شرکت هم همانند میلرلایت در کشورعزیزمون نمایندگی دارد . شرکت پیشتاز نماینده میل چیمپ در ایران است. آپشن های این سرویس دهنده در سایت پیشتاز وجود دارد.

آدرس سایت میل چیپ

 سرویس دهنده ی میلرلایت

این سرویس دهنده میتونه انتخاب مناسبی برای افراد تازه کار باشه و اتفاقا محبوبیت خوبی هم داره. خوشبختانه در کشور ما این سرویس دهنده نمایندگی داره و خیالتون از داشتن یک پشتیبان در دسترس راحته. در میلر لایت امکانات زیادی وجود داره مثل سیستم اتوماتیک سازی که میتونید کاملا روند ارسال ایمیل خود را به آپشن های مختلف به مخاطب تعیین کند. نمایندگی میلرلایت در ایران شرکت کارزار هست و شما میتونید با مراجعه به سایتش  برای همکاری و اطلاعات بیشتر اقدام کنید.

نتیجه گیری

در دنیا امروز ایمیل مارکتینگ یکی از روشهای مناسب برای بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلایین شناخته می شود. اما باید توجه داشت در استفاده از این سیستم حفظ حریم خصوصی افراد بسیار مهم است همانطور که خیلی ازشما پیام های بی ربط تبلیغاتی که بر روی تلفن همراه تان کلافه می شوید. توصیه من به شما این است به هیچ عنوان به افرادی ک علاقمند به دریافت ایمیل شما نیستند پیام ندهید و با اطمینان از رضایت مخاطب دست به کار تبلیغاتی بزنید.سرویس دهنده ها میتونند برای اجرای بهتر تبلیغاتتون به شما کمک کنند. موفق باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.