سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟

0 196

سئو(SEO)  به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. در واقع برای عملکرد سایت بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از سئو استفاده میشود.عوامل مهمی در سئو سایت شما تاثیر گذار است. از کلماتی که در متن و محتوا به کار میرود تا لینک های ورودی به سایت شما از سایت های دیگر.

 

سئو سایت چیست؟

 

سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟4

تعریف دیگری از سئو وجود دارد، آن هم اطمینان حاصل شدن از سایت ما برای موتورهای جستجوگر.

یا به عبارتی سئو مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا بتوانیم جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کنیم و در نتیجه بازدید کننده های بیشتری برای سایت خود جذب کنیم.

امروزه سئو به عنوان یکی از روش های خوب بازاریابی آنلاین شناخته شده است. سئو منافع بسیار زیادی برای کسانی که به کسب و کار اینترنتی میپردازند دارد و دارای مزایای بسیار زیادی است که در اینجا میخواهیم به تعدادی از آنها اشاره کنیم:

هزینه سئو نسبت به تبلیغات گوگل و سایر روش ها کمتر است

هنگامیکه سایت شما از طریق سئو در در صدر نتایج گوگل قرار میگیرد برای گرفتن کلیک از کاربران نیازی به پرداخت هزینه به گوگل ندارید. درواقع این یک مزیتی است که از طریق سئو به شما داده است. کافیست با پرداخت هزینه بسیار کم و ناچیز افزایش ترافیک سایت داشته باشید. شما با کمترین هزینه ها میتوانید سایت خوب و بازاریابی عالی را داشته باشید. خیلی از روش های دیگر وجود دارد که فقط به پرداخت هزینه های زیاد میپردازند و در نهایت نتیجه خوبی را نمیتوان گرفت اما بر خلاف آنها با کمترین هزینه ها میتوانید با استفاده از سئو افزایش ترافیک سایت داشته باشید.

سئو باعث افزایش اعتبار برندتان میشود

 

سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟7بیشتر کاربران جستجوهای خود را از سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند انجام میدهند و دیگر به سراغ سایت های دیگر نمیروند. در واقع اعتماد کاملی را در نظر کاربران خواهید داشت و هر چه در نتایج گوگل رتبه پایین تر را داشته باشید از اعتماد کمتری برخوردار میشوید. از طرفی گوگل جایگاه بالاتری را برای شما میتواند در نظر بگیرد در نتیجه باعث میشود برتد شما بیشتر مطرح باشد و اعتبار آن هم در نظر کاربران بالا میرود. پس سایتتان را باید مدام سئو و یا بهینه سازی کنید تا بتوانید از این مزیت سئو استفاده کنید.

رقبای شما نیز در حال انجام سئو هستند

همانطور که شما با سئو روز به روز بیشتر آشنا میشوید و مزیت های آن را بیشتر مشاهده میکنید دیگران هم همانند شما هستند و آنها هم مثل شما در حال بهره مند شدن از مزایای سئو هستند. در نتیجه آنها تلاش میکنند تا زودتر وارد میدان کار شوند و رتبه های بهتری را نسبت به شما کسب کنند. حتی اگر شما خدمات بهتری را برای کاربران در نظر گرفته باشید اما سایتتان سئو نباشد گوگل به دلیل سئو بودن سایت آنها به صفحه اول میاورد تا بیشتر در دید کاربران قرار گیرند. با این کار رقبای شما میتوانند از شما جلو بزنند. پس زودتر به فکر سئو کردن سایت خود باشید.

سئو موجب افزایش داده های شما میشود

 

 

سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟5

با استفاده سئو میتوانید داده هایی که مربوط به مشتریان میشود را بدست آورید. میتوانید با کلماتی که کاربران جستجو میکنند نیازهای آنها را درک کنید و طبق نظرات و نیازهای آنها محصولات خود را عرضه کنید. این روش امروزه بسیار با ارزش است و تاثیر به سزایی در پیشرفت شما دارد و در ضمن به راحتی هم بدست نمی آید. سایت هایی که از این مزیت سئو استفاده میکنند اولاً به دلیل استفاده از سایت سئو در صدر صفحه گوگل قرار دارند ثانیاً با این روش به نیازهای مشتریان خود پی میبرند و میدانند که چه محصولاتی را تولید کنند تا فروش و سود بیشتری را داشته باشند.

تا اینجا به بررسی سئو و مزایای استفاده از آن پرداختیم. در ادامه میخواهیم بدانیم که چگونه میتوانیم سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاوریم:

نمایش سایت به عنوان اولین نتیجه های جستجو در گوگل خیلی هم کار راحتی نیست و باید با تلاش بسیار و کسب اطلاعات در زمینه سئو بتوانید در نتایج جستجوی گوگل اول باشید. زمانیکه سایت شما در نتایج اول گوگل باشد مشتریان بسیاری به سمت شما می آیند و اعتماد بیشتری را به سایت شما میکنند و این امر باعث افزایش کسب و کار شما میشود. فقط توجه کنید که قبل از هر کاری به طور کامل در زمینه سئو مطالعه داشته باشید.

بعد از اینکه سایت خود را بهینه کردید حال باید مطالبی با موضوعات مرتبط به سایت اضافه کنید. سعی کنید مطالبی که در سایت خود میگذارید با کیفیت و برای کاربران مفید باشد.

بعد از گذاشتن مطالب در سایت نوبت آن است که سایت شرکت خود را معرفی کنید. در انجام این کار حتماً در مورد سئو مطالعه و از یک متخصص کمک بگیرید.

بعد از انجام کارهای بالا پس از مدت کوتاهی نتایج خوبی را در گوگل بدست می آورید. در صورتیکه موارد بالا را در قالب سئو انجام دهید نتیجه بهتری را در گوگل خواهید گرفت.

در ادامه با تعدادی از تکنیک ها برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل آشنا میشویم

نام دامنه وب سایت

 

سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟2

نام دامنه تان باید کوتاه باشد، البته همیشه این نکته امکان پذیر نیست چون برخی از سایت ها هم وجود دارد با وجود اینکه نام دامنه بلندی باشد اما از نظر مفهومی کمک بسیاری میتواند به برندینگ آن کند. مسئله مهمتر مطابقت داشتن نام دامنه با محتوای سایت است. در واقع اینکه از کلمات کلیدی استفاده کنید به موتورهای جستجوگر و همچنین کاربران کک میکند تا علاوه بر فهمیدن موضوع سایت شما آن را راحت تر به خاطرشان بسپارند. امروزه موتورهای جستجوگر علاوه بر بررسی محتوای سایت شما دامنه شما هم مورد بررسی قرار میدهد. استفاده کلمات کلیدی معادل انگلیسی آن، به بهینه سازی سایت شما کمک می کند، زیرا اولین مکانی که گوگل بررسی می کند، نام دامنه است تا اگر اسپم باشد آن را نشان ندهد.

متا تگ عنوان

یکی از مهمترین متاتگ در سئو که تاثیر مهمی برای قرار گیری سایت در صفحه اول گوگل دارد، متاتگ عنوان یا همان title است. از طرفی یکی از مکان هایی که هم توسط گوگل بررسی میشود عنوان صفحه است. باید در عنوان خود از کلمات کلیدی به کار برید تا بتوانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. اگر متا تگ را خالی بگذارید گوگل بر اساس محتویات شما عبارت خاصی را حدس میزند و جایگزین میکند. همچنین سعی کنید بیشتر از 60 کاراکتر نشود، زیرا گوگل 512 پیکسل برای این مکان در اختصاص داده است و بیشتر از آن نیز باعث نشان دادن به صورت نقطه چین خواهد شد.

متاتگ توضیحات

 

سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟3متا تگ توضیحات هم مانند متاتگ عنوان  از عوامل مهمی است که نقش به سزایی را در قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل دارد. این متاتگ فقط در صفحه نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود و باید در آن شما بیان کنید که محتوای اصلی این سایت در مورد چه چیزی است. باید بدانید که طول کاراکتر این متا تگ باید بین 70 تا 150 کاراکتر باشد و بیشتر از آن باعث نمایش آن به صورت نقطه چین خواهد بود و تاثیر منفی می تواند در رتبه شما برای قرارگیری درصفحه اول گوگل باشد. هچنین بهتر که کلمه کلیدی اصلی را دوبار در آن به کار ببرید.

نقشه سایت

این نکته را در نظر داشته باشید که شما سایت خود را برای موتورهای جستجو اول از همه باید بهینه کنید و این کار به خوبی انجام نمی شود مگر با داشته یک نقشه سایت که به آن ها نقشه کلی مسیر پیمایش را معرفی کنید. داشتن نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا بهتر درسایت شما پیمایش کرده و ازاین رو در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

از این رو نقشه سایت باید واضح، قابل خوانا و به روز باشد. پس برای خود برنامه ریزی کنید و یک نقشه بسیار خوب و دقیق طراحی کنید تا بتوانید موفق باشید و سایتتان هم در صفحه اول گوگل قرار گیرد.

سرعت سایت

سئو سایت چیست و چطوری سایتم را به صفحه اول گوگل بیارم؟6

سرعت سایت از عوامل بسیار مهمی است که نقش تعیین کننده در قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل دارد. حتی اگر تمامی مواردی که تا اینجا بررسی کردیم به خوبی رعایت شود اما سرعت بارگذاری سایت بالا باشد، نتیجه منفی برروی رتبه شما خواهد داشت. سرعت بارگذاری زیاد نه تنها تاثیر منفی بر سئو سایت شما داشته باشد، بلکه باعث ترک کاربران خواهد شد. حتی تاخیر یک ثانیه ای در بارگذاری، نتیجه به مراتب منفی خواهد داشت. پس سرعت سایت خود را باید بالا ببرید تا بتوانید در صفحه اول گوگل باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله نکات مهمی که نقش به سزایی در سئو سایت و قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل دارد را بررسی کردیم.

در واقع اگر سایت شما سئو و بهینه باشد میتواند در صفحه اول گوگل باشد. یکی از دلایلی که برخی از سایت ها در صفحه اول گوگل قرار میگیرد بهینه بودن آن است. البته هزینه های زیادی هم نمیخواهد شما حتی با هزینه های بسیار مناسب هم میتوانید سایت خود را سئو کنید و در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. تمام نکات مربوط به قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را مرحله به مرحله انجام دهید و نکته آخر که مربوط به سرعت سایت است دقت بیشتری را باید کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.