چه نوع کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم؟

22 1,467

در این مقاله می خواهم به مهم ترین سوال شما پاسخ بدهم. اکثر دوستانی که به من ایمیل می زنند سوال مشترکی دارند و اکثر دوستان می پرسند که چه نوع کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند؟ می دانم خیلی وقت هستش که دوست دارید یک کار اینترنتی راه اندازی کنید اما دنبال یک ایده می گردید و داشتن یک ایده خوب ذهن شما را خیلی درگیر کرده است.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، ذهن خود را درگیر ایده نکنید!

داشتن یک ایده خوب خیلی می تواند به شما کمک کند اما من میخواهم به شما بگم که چگونگی اجرای کار بسیار مهم تر از ایده می باشد. بر خلاف خیلی از جاها که مطرح می کنند ایده باید داشته باشید من به شما میگم که خیلی ذهن خودتان را درگیر ایده نکنید!

ایده کسب و کار اینترنتی
ایده کسب و کار اینترنتی

بیایید با هم یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم!

فرض کنید یک ایده خیلی خوبی برای کسب درآمد از اینترنت دارید.

 • آیا یک نفره می توانید آن ایده را اجرایی کنید؟
 • آیا سرمایه کافی برای پیاده سازی ایده خود را دارید؟
 • آیا سرمایه کافی برای تبلیغات و بازاریابی را دارید؟

قبل از اینکه بخواهید ایده ای را در سر بپرورانید بهتر است که به سوالات بالا پاسخ دهید. اگر جواب شما مثبت است که خیلی خوب است و همچنان به فکر یک ایده ناب باشید. برای داشتن ایده هم می توانید ایده های خارج از ایران را در داخل ایران اجرا کنید. سایتهای تخفیف گروهی که چند سالی است در ایران راه اندازی شدند ایده جدید نبودند و قبلا نمونه های خارجی موفقی در این زمینه بود و صاحبان سایتهای تخفیف گروهی فقط آمدند همان ایده را برای اولین بار در ایران اجرایی کردند و هزینه فوق ایعاده بالایی را برای تبلیغات پرداخت کردند.

 

اگر می خواهید ایده ای را اجرایی کنید چند راه پیش رو دارید
۱- ایده کاملا جدیدی داشته باشید
۲- ایده ای را اجرایی کنید که نمونه های مشابه خارجی موفق دارد و تا به حال در ایران اجرا نشده است
۳- ایده های موجود داخل کشور را که بسیار موفق عمل می کنند را مدل بهینه تر و خلاقانه تری اجرا کنید

مدل بهینه تر کسب و کارهای اینترنتی
مدل بهینه تر کسب و کارهای اینترنتی

سایتهای تخفیف گروهی که امروزه درآمد خارج از تصور شما را دارند ، فقط ایده خارجی را در ایران برای اولین بار پیاده کردند و البته ده ها میلیون در هر ماه هزینه تبلیغات پرداخت کردند.

 

هر روز که می گذرد تعداد کسب و کارهای اینترنتی بیشتر می شود و کسب و کار اینترنتی که ایده جدیدی دارد ، برای دیده شدن نیازمند تبلیغات قدرتمند می باشد. شاید اگر چندین سال پیش اقدام می کردید کار برای دیده شدن راحت تر بود.

باور من بر این است که کسب و کار اینترنتی که می خواهد با یک ایده جدید وارد شود بهتر است که به صورت تیمی اداره شود. نیروی متخصص در زمینه برنامه نویسی و همچنین بازاریابی اینترنتی باید داشته باشد و کسی که اصلا تجربه مدیریت یک سایت ساده را هم ندارد بهتر است که به صورت تک نفری اقدام به یک کسب و کار آنلاین با ایده جدید نکند.

فروش محصولات در اینترنت

من برای افرادی که می خواهند به صورت تک نفره و یا چند نفره راه اندازی بشود ، بسیار این مورد را توصیه می کنم. برای اینکه شما بر مبنای ایده جلو نمی روید و احتمال شکست شما کمتر می شود. چون هر ایده ای به موفقیت نمی رسد ، حتی اگر نیروی متخصصی هم داشته باشد. فروش محصولات نیاز به نیروی متخصص ندارد.

 

بگذارید با هم یک سایت که قرار است محصولاتی را در اینترنت به فروش برساند را بررسی کنیم

در قدم اولیه باید بازار هدفمان را مشخص کنیم و ببینیم آیا محصولاتی که مد نظر ما هستش را می توان به صورت اینترنتی به فروش برسانیم. در قدم بعدی باید محصولاتی را خریداری کنیم و یا با عمده فروشان و یا تولید کنندگاه صحبت کنیم که کالا را برای ما تامین کنند. یعنی به اینصورت باشد که وقتی شخصی وارد سایت ما شد و کالایی را سفارش داد ما از طریق عمده فروش ، محصول را به دست مشتری برسانیم. در رابطه با نحوه ارسال کالا و دریافت وجه در دی وی دی آموزشی کسب و کار اینترنتی به خوبی توضیح دادم.

فروش محصولات در اینترنت
فروش محصولات در اینترنت

 

طراحی سایت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودمان

امروزه با وجود سیستم قدرتمند وردپرس دیگر برای طراحی یکی سایتی که بتوانید محصولاتی را در آن به فروش برسانید ، نیازی نیست که برنامه نویسی بلد باشید. من در دوره رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی نحوه پیاده سازی یک سایت بدون دانش برنامه نویسی را آموزش دادم. خوب در نظر بگیرید که تا به اینجای کار برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی که نیازمند یک سایت هستید می توانید حتی خودتان سایتتان را راه اندازی کنید و چندین میلیون تومان در این زمینه صرفه جویی می کنید.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی

باید برای فروشگاه خود به بازاریابی اینترنتی بپردازید و اگر بودجه کافی را دارید باید تبلیغات اینترنتی را هم انجام دهید.
نکته خیلی مهم : فروشگاههای اینترنتی بسیار زیادی در اینترنت هستند که شاید محصولات شما هم مشابه با محصولات سایتهای دیگر باشد. از خودتان یک سوال حیاتی بپرسید و آن اینکه چرا خریداران باید بین شما و فروشگاه رقیبتان باید از شما خرید کند؟
باید یک جواب منطقی و قابل قبول داشته باشید. آیا ارزان تر می فروشید؟ آیا گارانتی بهتری دارید؟ یک مقاله ای در سایت منتشر شده با نام چرا بازدیدکنندگان باید از سایت شما خرید کنند؟ توصیه میکنم حتما آن مقاله را هم بخوانید تا دید شما نسبت به این قضیه باز تر شود.

تبدیل بازدید کننده به مشتری
تبدیل بازدید کننده به مشتری

تبدیل مهارت به ثروت

یکی از روشهای کسب درآمد از اینترنت تبدیل مهارت به ثروت می باشد. منظورم محصولات آموزشی می باشد یعنی دقیقا کاری که خود من انجام می دهم. من با راه اندازی سایت  هایبرد درآمد خیلی خوبی را برای خودم ایجاد کردم و روز به روز هم این درآمد افزایش پیدا می کند. من چند سوال می خواهم از شما بپرسم!

 • در چه زمینه ای استعداد دارید؟
 • به چه مهارت هایی علاقه مندید؟

 

همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و تمام استعدادها ، علاقه مندی های خود را بنویسید. بعد خوب فکر کنید و ببینید که مهارت و علاقه شما در کدام مورد بیشتر است. حالا باید این مهارت خودتان را به ثروت تبدیل کنید. نیازی نیست که مهارت شما خیلی تخصصی و پیچیده باشد. از ساده ترین ها هم می شود شروع کرد. مثلا شما به آشپزی علاقه مند هستید. نیاز نیست که اطلاعات خیلی تخصصی در این زمینه داشته باشید! کافیست یک سایت راه اندازی کنید در زمینه آشپزی و از طریق سایتتان آموزشهای آشپزی تهیه کنید و بادیگران به اشتراک بگذارید و در کنار همین آموزشها کم کم آموزشهای تخصصی تر و حرفه ای تر را در قالب یک محصول به فروش برسانید. البته من آشپزی را مثال زدم. باید اندازه بازار را هم در نظر داشته باشید.

 

دقیقا کاری که من در هایبرد  انجام می دهم

من سالها در این زمینه تجربه دارم. به انواع روشهای بازایابی اینترنتی و همچنین انواع زبانهای برنامه نویسی سایت تسلط دارم اما از بین تمام روشهای موجود آمدم تبدیل مهارت به ثروت را انتخاب کردم. من که طی این سالها تجربیات زیادی بدست آوردم و میلیونها تومان در این سالها هزینه کردم و آزمون و خطاهای زیادی را در این زمینه انجام دادم با خودم گفتم که این آموخته های خودم را از طریق سایت هایبرد با شما به اشتراک بگذارم. من میخواستم یک سایت آموزشی دیگر راه اندازی کنم با موضوع دیگر ، اما علاقه بسیار زیاد من به آموزش کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی باعث شد تا سایت هایبرد را راه اندازی کنم.

تبدیل مهارت به ثروت
تبدیل مهارت به ثروت

من دقیقا می توانستم یک سایت دیگر راه اندازی کنم و تمام مهارتهای بازاریابی اینترنتی خودم را برای سایت خودم به کار ببرم و به دیگران آموزش ندهم!. نزدیک ۸ سال پیش که من شروع کردم به اجرای انواع روشهای کسب درآمد از اینترنت ، به اینصورت نبود که سایتهایی باشند تا کسب و کار اینترنتی را آموزش بدهند. برای همین مجبور بودم تا خیلی از این روشهای را خودم تجربه کنم ، سرمایه و وقت خودم را هدر بدهم تا متوجه بشوم چه روشی درست است و چه روشی اشتباه است. پس شما اگر می خواهید یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید چند قدم از زمانی که من می خواستم کسب و کار اینترنتی خودم را ایجاد کنم جلوتر هستید.

 

افزایش بازدید سایت بدون هزینه تبلیغات

روزهای اولی که سایت هایبرد را راه اندازی کرده بودم درباره افزایش بازدید سایت یک مقاله نوشته بودم با عنوان روشهای کاملا عملی و ساده برای افزایش بازدید سایت که می توانید آن را هم مطالعه کنید. من در اینجا اشاره کوتاهی به افزایش بازدید سایت می کنم.

من برای جذب بازدیدکننده سایت هایبرد چه کاری انجام دادم؟ من بدون اینکه یک ریال برای تبلیغات هزینه کنم ، رفتم در تالارهای تخصصی ثبت نام کردم و وقتی در سایت هایبرد مقاله ای را منتشر میکردم ، چند روز بعد همان مقاله را در تاپیک های مربوط به موضوع کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی منتشر میکردم و آدرس سایتم را هم در قسمت امضاء خودم قرار دادم و از این طریق خیلی از افراد وارد سایت من می شدند و با سایت من آشنا شدند.

شاید شما هم یکی از آن افرادی باشید که از طریق تالارهای گفتگو با سایت هایبرد آشنا شدید. علاوه بر اینکه مطالب خودم را در انجمنهای گفتگو منتشر میکردم ، در بحثهای تخصصی هم شرکت میکردم و به سوالات کاربران پاسخ میدادم و از این طریق هم مهارت خودم را به دیگران نشان میدادم.

لازم میدانم نکته ای را درباره امضاء در تالار گفتگو به شما بگویم

وقتی شما در یک تالار گفتگو ثبت نام می کنید ، در قسمت تنظیمات پروفایل یا همان تنظیمات کاربری یک بخشی دارد به نام ویرایش امضاء ، شما می توانید در قسمت امضاء متن دلخواه و آدرس سایت خود را درج کنید. حالا هر وقت در آن انجمن به یک سوال پاسخ می دهید لینک سایت شما هم در پایین پاسخ شما نمایش داده می شود و حالا در نظر بگیرید که وقتی در این انجمنها فعال باشید و به سوالات زیادی به مرور زمان پاسخ دهید. با هر بار پاسخ شما لینک سایت شما هم به نمایش در می آید و افراد زیادی به سایت شما مراجعه می کنند.
توجه : باید در تالارهایی ثبت نام کنید که موضوع آنها مشابه با موضوع سایت شما باشد و یا اینکه تاپیکهایی را با موضوع مشابه سایت شما داشته باشند تا بتوانید افراد علاقه مند به موضوع کسب و کارتان را وارد سایت کنید.

 

به کسب و کار اینترنتی خود زمان بدهید!

انتظار نداشته باشید که از همین فردا یک سایت راه اندازی کنید و محصولاتی را در سایت قرار دهید و افرادی وارد سایت شما بشوند و از سایت شما خرید کنند. مهم ترین عامل فروش در یک وب سایت ، اعتمادسازی می باشد. اعتمادسازی هم نیازمند زمان می باشد. هر کسی که با سایت شما آشنا می شود باید چند ماه بهش زمان بدهید تا به شما اعتماد کند و جسارت این را به خرج دهد تا از سایت شما خرید کند.

 

به کسب و کار اینترنتی خودتان زمان بدهید
به کسب و کار اینترنتی خودتان زمان بدهید

 

پیشنهاد هایبرد ، برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

به نظر من اگر شما هم در زمینه ای که مهارت و علاقه دارید اگر یک سایت آموزشی راه اندازی کنید ، هم ریسک کمتری دارید و هم در کوتاهترین زمان ممکن به نقطه سودآوری می رسد و دیگر شما مجبور نخواهید بود برای دیگران کار کنید. اگر در زمینه ای که مهارت دارید یک سایت آموزشی راه اندازی کنید و مطالب با ارزشی را ارائه کنید و کارهای بازاریابی اینترنتی و اعتمادسازی را هم در سایت خودتان به خوبی انجام دهید ، به اندازه ای می تواند برای شما درآمد داشته باشد که شما را به تمام خواسته هایتان برساند.

صحبت پایانی

دوستان زیادی که با من در ارتباط هستند اکثرا سردرگم هستند که چه نوع کسب و کاری راه اندازی کنند. بازار هدف خود را انتخاب کنید.(اندازه بازار را در نظر داشته باشید که آیا ارزش داد یا خیر). یک برنامه ریزی ساده را تدوین کنید. تعیین کنید که آیا می خواهید محصولات را خریداری کنید و یا با عمده فروشان همکاری کنید. اگر هم می خواهید مهارت خودتان را به ثروت تبدیل کنید حتما مهارتهای خودتان را برسی کنید. یک وب سایت راه اندازی کنید و برای سایت خود بازاریابی کنید.

نویسنده : رضا اعتمادی نیا

 

[box type=”note”]نظر شما درباره راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟ نظر خودتان را بنویسید تا دوستان دیگر هم در بحث شما شرکت کنند و با هم یک تبادل نظر داشته باشیم[/box]
22 نظرات
 1. حمید میم گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت جناب اعتمادی عزیز
  خیلی ممنونم بابت آموزش های خوبتون…اگه میشه چند تا ایده خوب اینترنتی در سایتتون قرار بدین تا ما هم شروع به کار کنیم…
  من بزودی می خوام از محصولاتتون استفاده کنم ولی ایده ای ندارم اگه میشه در زمینه فروش فایل و اطلاعات مثل کتاب های دیجیتال ، فایل های صوتی و … آموزش های بیشتری بذارین تا ما هم ایده بگیریم…
  خیلی خیلی ممنونم و حتما روی کمک شما حساب می کنم…

  1. admin گوید

   سلام
   سپاسگزارم
   خیلی خوشحالم که به سایت هایبرد علاقه مند هستید
   بخشی قرار است راه اندازی شود به نام ایده کسب و کار اینترنتی – به محض راه اندازی از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی می شود

 2. مرضیه گوید

  باسلام ممنون از راهنماییهاتون
  من در زمینه نویسندگی مستعدم میخام از این استعدادم استفاده کنم ولی نمیدونم چطوری بهش برای درآمدزایی جهت بدم!

  1. admin گوید

   سلام
   خیلی سوال کلی هستش!

 3. هیراد فتاحی گوید

  آقای اعتمادی ابتدا تشکر ویژه میکنم بابت سایت خوبتون و راهکارهای عالی
  من تقریبا زمانی که کل سایتهای ایرانی به ۱۰۰۰ تا نمیرسید فروشگاه اینترنتی داشتم، و طی این چند سال تجربه به این نتیجه رسیدم که فروشگاه اینترنتی داشتن هم مشکلات عدیده ای داره که تازه کاران و افرادی که میخواهند تازه پا در عرضه خرید فروش اینترنتی بزارند براشون کاملا غیر ممکنه، ولی میتونم مورد بهتری را پیشنهاد بدم، در حال حاضر فروشگاه های محصولات دیجیتال خیلی رونق گرفته اند، حتی خود شما هم میتوانید کتابهای دیجیتال را بفروش برسانید، و جمع آوری این نوع محصولات در اینترنت کار سختی نیست، از کتاب دیجیتال گرفته تا نرم افزار و قالب های ساخت وب سایت و موارد دیگر، من خودم چندین ایده در این رابطه دارم که حتما در کوتاه ترین زمان ممکن انجامش خواهم داد.

  1. admin گوید

   سلام به هیراد فتاحی عزیز
   خیلی ممنونم بابت لطفی که دارید
   خیلی از شما ممنونم که نظر خودتان را با ما در میان گذاشتید
   من هم با نظر شما در رابطه با فروش محصولات دیجیتالی موافقم
   موفق باشید

 4. حسن احمدی گوید

  با سلام
  جناب اعتمادی نیا مقاله ی خوبی بود.چطور میشه از ایده های خارجی که در ایران اجرا نشده اند با خبر شد ؟سایتی را معرفی بفرمائید.
  ممنون

 5. Ali گوید

  سلام مهندی اعتمادی نیا عزیز
  خیلی خیلی ممنون به خاطر نظرات و پیشنهاداتی که گذاشتید خیلی بهم کمک کرد . یه سوال داشتم :من میتونم در زمینه ی فروش جوانه ی دانه های مختلف فعالیت خوبی داشته باشم حتی قبلا هم این کار را به صورت مختصر در میان خانواده انجام دادم ولی نتیجه ی خوبی نگرفتم ؟ حالا که میخواهم به صورت اینترنتی به فروش برسانم نظرتان چیست ؟ لطفا پاسخ دهید

  1. admin گوید

   در اینترنت شما می توانید هر نوع محصولی را به فروش برسانید . فقط باید بازارش را پیدا کنید !!!

 6. مهسا اندرگزو گوید

  سلام عزیز
  اعتماد سازی برای وبلاگی هم که فروش کالا نداره لازمه؟
  من منظورم از وبلاگ، وبلاگی هست که مطلب آموزشی تخصصی بزاره و از طریق بازدید کسب در|آمد کنه
  آخه وبلاگ بهتر از یک سایت وردپرسی نوپا بالا می یاد و خوانندگان هم حس بهتری بنظرم دارن برای مطالعه و کامنت گذاشتن
  تشکر

  1. admin گوید

   خب در بحث اعتماد سازی شما باید ببینید که چه استراتژی برای کسب و کار خود دارید
   در غیر اینصورت برای وبلاگ ها مطالب دسته اول و مطالبی که کپی شده از سایتهای دیگه نشده باشد می تواند اعتماد مشتریان را جلب کند

 7. elmira biglu گوید

  عالی بود موفق و پیروز باشید
  http://www.jourgraph.com
  http://www.jour.ir
  http://www.2000gift.com

 8. احمد رضا حلی گوید

  سلام
  از خوندن این مقاله خیلی راضیم
  توی تلگرام شما عضو هستم
  لطفا ویس های صوتی رو زود به زود بزارید

  1. admin گوید

   سلام
   بله حتما این کار رو انجام می دهیم

 9. آموزش برنامه نویسی گوید

  برای شروع برنامه نویسی سایت کدام زبان رو پیشنهاد می
  کنید

 10. دانلود آهنگ جدید گوید

  ممنون لطفا توضیحات کامل تری قرار دهید

 11. خیلی ممنون بابت سایت و مطالب آموزنده و مفیدتون

 12. خرید میلگرد اصفهان گوید

  سلام و تشکر از وب سایت خوبتون
  اشتارک گذاری عالی ای بود
  خسته نباشید.

 13. ساندویچ پانل گوید

  از خوندن این مقاله خیلی راضیم ممنون بابت اشتراک گذاری تون

 14. باغ های عروسی تهران گوید

  سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

 15. قیمت کولر گازی ال جی گوید

  با تشکر از شما به خاطر وب سایت عالیتون.

 16. لباس عروس بدن نما گوید

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.